Naga Markets


Wtorkowa sesja przyniosła ze soba kontynuację spadków wyceny większości najpopularniejszych coinów. Spoglądając na zmienność w ciagu ostatnich 24 godzin, już na pierwszy rzut oka widać, żę IOTA jest jednym z największych zwycięzców dzisiejszej sesji. Spośród 10 głównych coinów, na których zmienność nie przekroczyła 2,5%, IOTA podrożała o niemal 19%.

Źródło: Coinmarketcap.com

“Już wystarczy”

Tak miliarder Mike Novogratz odpowiedział na twitterowy post sugerujący, że Bitcoin Cash jest “najstarszą kryptowalutą” i że “BTC jest eksperymentalną walutą”. Były dyrektor firmy inwestycyjnej Fortress Investment Group i były partner w Goldman Sachs, który w latach 2007 i 2008 pojawił się na liście miliarderów magazynu Forbes jasno stwierdził, że “Prawdziwy Bitcoin to BTC”.

Novogratz: Bitcoin może łatwo osiągnąć 40 000 USD do końca 2018

Twitterowy profil @Bitcoin będący zwolennikiem Bitcoin Cash nazywał BCH najstarszą walutą kryptograficzną, której white paper został opublikowany w 2008 roku, a blok genezy został wydobyty w styczniu 2009 roku. Ich zdaniem Bitcoin Core (termin używany przez zwolenników BCH w odniesieniu do BTC) to eksperymentalna waluta, która nie posiada white paper i działa w obecnym modelu dopiero od dwóch lat.

Większe bloki i ulepszone inteligentne kontrakty: Co przyniesie ze sobą kolejny fork Bitcoin Cash?

Post ten została zakwestionowany przez Novogratza. Przestańcie się Państwo odwoływać do mnie, aby potwierdzić swoją opinię, że Bitcoin Cash to Bitcoin. Tak nie jest. Bitcoin jest łańcuchem pochodzącym z bloku genezy (…) Hard fork Bitcoin Cash nie zdobył większości, więc nie jest to Bitcoin. – dodał.

Mimo to, zwolennicy Bitcoin Cash nadal twierdzą, że BCH – utworzony po hard forku w sierpniu 2017 roku i mający na celu zwiększenie szybkości transakcji i obniżenie opłat – to oryginalny Bitcoin, zgodnie z wizją nakreśloną w white paper Nakamoto.

Ich zdaniem BTC nie spełniła wizji Nakamoto, zgodnie z którą Bitcoin to forma elektronicznego pieniądza umożliwiająca bezpośrednie przesyłanie płatności online bezpośrednio pomiędzy stronami, z wyeliminowaniem pośrednika. Twierdzenie to zostało jednak podważone przez zwolenników BTC, którzy oskarżają zwolenników BCH o celowe próby wrogiego przejęcia marki “Bitcoin”.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

W trakcie wtorkowej sesji na wartości traciły głównie coiny o stosunkowo niewielkiej kapitalizacji, choć przyznać trzeba, że nie były to znaczące spadki.. Największą deprecjację dostrzec można było na Bitcoin Private, WaykiChain, DigixDAO, Ethereum Classic oraz Gas.

Źródło: Coinmarketcap.com

Po zielonej stronie natomiast zdecydowanie silniejsze ruchy. Największą aprecjację zanotował Bytecoin, IOTA, Holo, IOStoke oraz Zilliqa.

Źródło: Coinmarketcap.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 8 majatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCD Projekt – decyzja o skupie akcji
Następny artykułDBB: Sygnał kupna na EURJPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here