Naga MarketsWszyscy sympatycy rynku kryptowalut doskonale zdają sobie sprawę, że Bitcoin w odróżnieniu od tradycyjnych form płatności (inflacyjnych) posiada ograniczoną, z góry ustaloną podaż, jest więc walutą deflacyjną. W przeciągu najbliższych kilkunastu godzin branża będzie świadkiem wydobycia 17-milionowego tokenu co oznacza, że do wykopania zostaną już „zaledwie” 4 miliony Bitcoinów z łącznej puli 21 milionów.


Kolejny milion w przeciągu dwóch lat

Ostatni raz Bitcoin pokonywał okrągłą barierę w połowie 2016 roku, kiedy w cyrkulacji znajdowało się 16 milionów wirtualnych monet. Z każdą kolejną, proces wydobycia staje się coraz trudniejszy. Do tego stopnia, że zdaniem ekspertów tzw. hard cap, czyli pełna podaż sieci zostaną osiągnięte dopiero w kolejnym stuleciu, a na wykopanie ostatniego z wszystkich BTC będzie potrzeba nawet 36 lat!

Należy oczywiście zauważyć, że nie można dokładnie przewidywać dat wydobywania monet, gdyż jest to uzależnione od wielu czynników. Podobnie będzie w przypadku 17-milionowej monety. W uśrednieniu można jednak przyjąć, że każdy blok BTC wypuszcza 12,5 nowej monety, pojawiając się co 10 minut, co daje około 1800 Bitcoinów dziennie (do podziału na wszystkich górników kopiących BTC). Pokonanie bariery 17 milionów tak naprawdę nie zmieni zbyt wiele, przez ekspertów jest traktowane jednak jako „psychologiczny kamień milowy” oznaczający, że do wydobycia zostało już zaledwie 20% z wszystkich Bitcoinów.

Źródło: Blockchain.info

Zagłębiając się w szczegóły techniczne stojące za BTC warto wspomnieć, że co 210 tysięcy wydobytych bloków o połowę zmniejsza się nagroda za wydobycie bloku. Ostatni tzw. halving miał miejsce w lipcu 2016 i od tego czasu premia wynosi 12,5 BTC. Oznacza to, że chociaż do wydobycia pozostało tylko 4 miliony monet, sieć nie osiągnie ostatecznego poziomu podaży w najbliższej przyszłości. Spadek o połowę powoduje spowolnienie tempa inflacji monetarnej – wzrostu podaży.

Zakładając, że protokoły wydobycia nie ulegną zmianie, ostatni Bitcoin powinien zostać wydobyty dopiero po maju 2140. Wracając jednak do roku obecnego i obecnych cen, na wykresie dziennym notowań kryptowaluty widać, że po wczorajszej korekcie cena stabilizuje się – co prawda pod oporem 9 tysięcy USD, jednak podobna tendencja widoczna jest również na innych walutach.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

TOP10 – uspokojenie po silnych spadkach

We wczorajszym kryptowalutowym podsumowaniu dnia zespół redakcyjny Comparic.pl uspokajała, że dynamiczna deprecjacja jest jedynie korektą i realizacją dotychczasowych, kwietniowych zysków. Uspokojenie na rynki przychodzi już po 24 godzinach, gdzie większość głównych tokenów porusza się w czwartek w wąskich kanałach zmienności. W gronie TOP10 najlepiej radzi sobie Stellar, zyskując niemal 9%:

Źródło: Coinmarketcap.com

Wspomniane uspokojenie widać między innymi na notowaniach Ethereum. ETH testował poziom $700, po czym powrócił do $600, który pełni rolę nowego wsparcia. Całość dodatkowo wzmacnia 23,6% zniesienia Fibonacciego i właśnie ta strefa najprawdopodobniej sprawdzi się w roli popytowej bazy do dalszych wzrostów:

Źródło: Tradingview.com

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

26 kwietnia na rynkach czerwień znajduje się w wyraźnym odwrocie i traci niespełna 20 kryptowalut. Najsilniej monety o niskiej kapitalizacji takie jak Veritaseum (-7,13%), Kin (-4,06%), Factom (-3,02%), Dentacoin (-2,63%) oraz Decred (-2,07%). Po czerwonej stronie rynku znalazł się również TRON, który w tym momencie osuwa się o 2,84%.TRX ma za sobą jednak dwa dni dynamicznych wzrostów i rozrysowania najwyższych poziomów od dnia debiutu na giełdzie Bitfinex (0,80 USD). Pułap 78,6% Fibo zdaje się pełnić rolę nowego wsparcia:

Źródło: Tradingview.com

Po zielonej stronie natomiast zdecydowanie silniejsze ruchy. Przykładowo Mithril umacnia się o 65%, dużo zyskuje również Siacoin (28,25%), oraz OmiseGO (15,23%). Ten ostatni w ostatnich dniach charakteryzuje się sporą zmiennością, próbując pokonać poziom 20 dolarów (maksima z lutego). Na razie niedźwiedzie nie odpuszczają i cena trzymana jest usilnie przez poziomy Fibonacciego. Na 38,2% rysuje się jednak baza popytowa, która dopóki nie zostanie pokonana, będzie dawała możliwości dalszych ataków okrągłego oporu:

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 26 kwietnia

  • Raport Ripple: Udział XRP w rynku kryptowalut wzrósł do 7,57% – Ripple wydał raport rynkowy, w którym pisze, że udział Ripple (XRP) w rynku wzrósł, mimo spadku ceny za jednego coina z 1,91 dolara do…
  • Zespół IOTA zastrasza krytyków? – “Financial Times” (FT) opublikowano w minionym tygodniu artykuł, w którym przedstawiono zarzuty kilku osób przeciwko zespołowi IOTA. Według raportu FT, niektórzy członkowie zespołu IOTA w zetknięciu z krytyką…
  • Bitcoin to scam – twierdzi były CEO PayPal – Bill Harris, człowiek który współtworzył i przez krótki okres kierował PayPalem napisał artykuł w którym przekonuje, że Bitcoin jest największym oszustwem w historii. Opinia Harrisa nie…
  • Nasdaq otwarty na kryptowaluty – W momencie gdy największa polska giełda kryptowalut grozi opuszczeniem kraju, w Stanach Zjednoczonych regulowany parkiet myśli nad zaadaptowaniem swojej działalności do nowej, kryptowalutowej rzeczywistości….
  • Bug inteligentnych kontraktów Ethereum? Cena ETH w dół – Giełda OKEx, będąca jedną z największych na świecie pod względenym wolumenu kryptowalutowego, poinformowała o zawieszeniu przyjmowania depozytów w tokenach bazujących na protokole ERC20 w…
  • Intellectsoft zaprasza na Blockchain: Rethink Trust 2018 – Współgospodarzem Blockchain: Rethink Trust 2018″ będzie Intellectsoft, globalna firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, koncentrująca się na najnowszych technologiach – nowa konferencja klasy korporacyjnej poświęcona…
  • Krypto-Newsy #33 – podsumowanie wydarzeń dnia i analiza rynku – Mike Satoshi zaprasza na kolejny odcinek Krypto-Newsów. Głównym celem każdego odcinka jest dostarczenie widzom nowinek i wiadomości ze świata krypto i blockchain. Krypto-Newsy jest to…


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here