Naga MarketsOd wczorajszej sesji doszło do przetasowania wśród 10 największych walut. O pozycję wyżej wskoczył Litecoin, z czołowej dziesiątki wypadł natomiast TRON (tracący obecnie ponad 17%), a na jego miejscu pojawił się Dash. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia na rynku kryptowalut!


Skrót najważniejszych informacji dnia – 10 stycznia 2018

 • Filipiny ostrzegają inwestorów przed ICO – Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ostrzegła inwestorów, aby zachowali ostrożność, w sytuacji gdy zostali zaproszeni do udziału w Initial Coin Offering (ICO) z udziałem kryptowalut.
 • CFD na Bitcoin wraca do oferty XTB – węższe spready i niższe swapy – Dom Maklerski X-Trade Brokers S.A. (XTB) w mailu skierowanym do swoich klientów poinformował, że od poniedziałku 15 stycznia 2018 roku poniwnie wprowadza do swojej oferty instrument CFD oparty o kryptowalutę Bitcoin.
 • Bitcoin może spaść 50% a górnicy w Chinach wciąż będą zarabiać – Kopanie Bitcoina (BTC) jest tak opłacalne w Chinach, że nawet jeśli cena spadnie nagle o połowę to górnicy wciąż będą na plusie – twierdzi Bloomberg New Energy Finance. Nawet przy najwyższej stawce za prąd punkt “break even” znajduje się na 6,925 dolarów, obecnie za jednego bitcoina trzeba zapłacić ponad 2x więcej.
 • Pre-ICO iQeon zakończone sukcesem, sprawdź dlaczego!IQeonto środowisko dla gier umożliwiające zakłady PvP na wyniki gier prezentowanych na platformie jak również i gry poza platformą. Co więcej, jest to jeden z niewielu systemów istniejących w świecie gier, który pozwala użytkownikom zarabiać na wynikach gier komputerowych.
 • Rynek Ripple skurczył się o połowę… w przeciągu tygodnia – Gdy na początku stycznia kapitalizacja Ripple (XRP) pokonywała historyczną granicę $100 miliardów, wiele wskazywało na to, że token jest nie do zatrzymania. W rekordowym momencie cały rynek wyceniany był na prawie $150 miliardów – niespełna tydzień później, wartość ta zmalała o ponad 50%.
 • Złośliwe oprogramowanie transferuje kryptowaluty do… Korei Północnej – Jak wynika z najnowszych doniesień singapurskich mediów, Korea Północna może być zaangażowana w nielegalne wydobywanie kryptowaluty Monero poprzez specjalnego bota infekującego komputery nieświadomych użytkowników. Na ślad złośliwego oprogramowania jako pierwszy wpadł dostawca zabezpieczeń sieciowych Alienvault.
 • Populous (PPT) – opis kryptowaluty – To globalna platforma dyskontowania faktur P2P (peer-to-peer) zbudowana na technologii Blockchain. Populous w wyjątkowy sposób łączy właścicieli firm z nabywcami faktur na całym świecie, wykorzystując bezpieczeństwo, przejrzystość i szybkość działania technologii Blockchain poprzez dane XBRL, formułę Altman Z-score, inteligentne kontrakty i stabilne tokeny PPT.
 • Kodak ogłasza ICO KODAKCoin – akcje rosną o ponad 150% – Znana z produktów fotograficznych, firma Kodak ogłosiła właśnie swój własny ICO, co doprowadziło do wzrostu cen akcji o ponad 150%. W oficjalnym komunikacie prasowym, Kodak, jedna z najbardziej renomowanych firm, ogłosiła partnerstwo z WENN Digital, aby rozwinąć własną kryptowalutę – KODAKCoin.
 • Bitcoinowi milionerzy ruszają na rynek… – Ponad 1000 procent zysku w ciągu roku wypracował bitcoin. Kryptowaluta nie wątpliwie była jednym z najbardziej pożądanych sposobów na pomnażanie swoich oszczędności. Czy bitcoin będzie nadal rozgrzewał rynek? Zdania analityków są podzielone. Jeżeli nie bitcoin, to które aktywo może zostać bohaterem 2018 roku?
 • Parlament Wenezueli: Kryptowaluta Petro jest nielegalna – Zapowiedziana przez prezydenta Wenezueli, Nicolasa Madruo, emisja krajowej kryptowaluty o nazwie Petro, zdaje się pogłębiać konflikt wewnętrzny pomiędzy głową państwa, a znajdującym się w opozycji parlamentem. Władza ustawodawcza pogrążonego w kryzysie państwa twierdzi, że cyfrowy token jest nielegalny.
 • Żądał Bitcoinów za wykradzione dane. Grozi mu 14 lat więzienia – Południowochińskie media informują u ujęciu hackera, który w ostatnim czasie przeprowadził ataki cybernetyczne na sieci dwóch dużych agencji podróży z Hong Kongu. Mieszkający na wyspie Cheung Chau trzydziestoletni informatyk wrażliwe dane ponad 20 000 klientów obu firm. Za ich zwrot żądał okupu…

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

TOP10 – Dash na miejsce TRON w pierwszej dziesiątce

Wczoraj dziesiątek największych kryptowalut zamykał TRON, jednak jak wspomniano na wstępie, kilkunastoprocentowe spadki spowodowały, że obecnie plasuje się na 12. miejscu zestawienia, a do grona liderów po krótkiej nieobecności powraca Dash.

Nastroje nie należą jednak do najlepszych i wszędzie obserwowane są osunięcia – wyjątkiem pozostaje Ethereum, które nieprzerwanie rysuje nowe historyczne maksima oraz Bitcoin Cash.

Źródło: Coinmarketcap.com

TRON ostatnich dni sesyjnych z całą pewnością nie może zaliczyć do udanych – jeszcze 5 stycznia kapitalizacja rynkowa rozrysowywała nowe maksima nad pułapem $18 miliardów, obecnie natomiast wartość ta skurczyła się ponad dwukrotnie:

Źródło: Coinmarketcap.com

W tym samym momencie Dash zachowuje się dosyć stabilnie, przesuwając od końcówki zeszłego roku w relatywnie wąskiej konsolidacji wobec dolara amerykańskiego. Zakres ruchu bocznego identyfikujemy w przedziale 200 dolarów pomiędzy 1000-1200. Dopiero wyraźne wybicie kanału górą/dołem i re-test z przeciwległej strony pozwoli myśleć o wyraźniejszej zmianie ceny:

Źródło: Tradingview.com

Wygrani i przegrani środowej sesji

Listę najsilniej tracących tokenów w tym momencie otwiera Nexus (-26,06%), Neblio (-24,50%), WAX (-22,33%), Storm (-21,42%) oraz DeepBrain Chain (-19,30%). Na przeciwległym biegunie znalazły się natomiast Walton (+27,03%), VeChain (+23,08%), EOS (+18,50%), Engima (+13,51%) oraz Gnosis (+12,97%). Zdecydowana większość z powyższych to jednak kryptowaluty, które w żargonie giełdowym określilibyśmy jako small cap, czyli posiadające niską kapitalizację.

Wśród zyskujących niewątpliwie największy jest EOS, który po raz kolejny podejmuje walkę z pułapem 11,00. Podobnie jak w przypadku omawianego wcześniej Dash, cały czas jesteśmy świadkami konsolidacji i to jej skrajne ograniczenia dyktują zachowanie ceny.

Źródło: Tradingview.com

Po stronie tracących pojawił się natomiast bohater wczorajszego przeglądu, WAX. Kryptowaluta zyskiwała ponad 100% pokonując poziom kapitalizacji $1 miliarda, dzisiaj widać już jednak realizację zysków po pierwszych wzrostach.

Źródło: Coinmarketcap.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza techniczna na zamówienie – IOTA, Verge, Nexus i Burst

W środę na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe

W ostatnim przeglądzie rynku kryptowalutowego poproszono o analizę techniczną aż czterech walorów, wśród których znalazły się IOTA, Verge, Nexus i Burst. Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

IOTA

Podobnie jak szereg pozostałych, popularnych altcoinów, notowania IOTA wyraźnie konsolidują przy ograniczonym poziomie zmienności wobec dolara. Na wykresie dziennym można wyróżnić silne wsparcie testowane nieprzerwanie od początku grudnia, kiedy kryptowaluta rozrysowywała rekordowe maksima. Główny opór to zeszłoroczne szczyty tuż pod 6,00, jednak w międzyczasie byki będą musiały zmierzyć się również z oporem krótkoterminowym przebiegającym na 4,3550. Znaczenie obecnej strefy wsparcia wzmacnia jednak 50% zniesienia trendu wzrostowego z przełomu roku – w związku z tym bardziej prawdopodobne w tym momencie wydają się wzrosty – szczególnie, jeżeli środowa sesja zamknie się w formie rysującego się obecnie pin bara.

Źródło: Tradingview.com

Verge

W przypadku Verge – niezależnie od tego czy analizujemy wykres rysowany wobec USD, czy też BTC, sytuacja jest bardzo zbliżona – kolejny przykład ruchu bocznego. Schodząc jednak na interwał H4 widzimy, że cena przesuwa się wewnątrz zawężającej formacji klina, respektując jednocześnie horyzontalne poziomy wsparć i oporów w okolicach 0,2383 oraz 0,1537 (chociaż w tym drugim przypadku istotniejsza jest linia trendu). Ostatni test górnej bandy w połączeniu z LT przyniósł osunięcie do przeciwległego bieguna kanału. W związku z tym, w tym momencie warto rozważyć grę na ruch przeciwny i wzrosty – po reteście strefa popytu:

Źródło: Tradingview.com

Nexus

Dla odmiany, notowania Nexusa ocenimy w stosunku do Bitcoina. Tutaj widzimy też próbę wybicia z kilkudniowej konsolidacji. Cena co prawda zamykała się poniżej byczej strefy, lecz tuż pod nią przebiega 50% zniesienia ruchu aprecjacyjnego z zeszłego tygodnia. W związku z tym dopiero wybicie okolicy ~6384 pozwoli rozważać silniejszą deprecjację. Warto obserwować również wykres D1.

Źródło: Tradingview.com

Burst

W przypadku notowań Burst sytuacja wydaje się dosyć klarowna. Niedźwiedzie czwartą sesję z rzędu napierają na poziom wyznaczany przez zeszłoroczne maksima, wspierany przez 23,6% zniesienia Fibonacciego. Jeżeli uda im się zamknąć cenę pod tą strefą, wtedy możliwe będą osunięcia, docelowo w kierunku minimów z 2018. Utrzymanie nad pozwoli natomiast zachować nadzieje, że cena ponownie przetestuje dotychczasowe ATH.

Czekamy na uwagi i komentarze, które pozwolą nam dopasować codzienne przeglądy rynku kryptowalutowego do oczekiwań Czytelników!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here