Naga MarketsPo niemal dwóch tygodniach wzrostów obserwowanych na szerokim rynku kryptowalut, środowa sesja przynosi dynamiczną korektę, której przewodniczy Bitcoin Cash. W czołówce największych tokenów solidarnie osuwają się wszystkie walory, co przez ekspertów jest utożsamiane z realizacją zysków po kilkunastu dniach praktycznie nieprzerwanych wzrostów, które wypchnęły kapitalizację powyżej $400 mld.


TOP10 – istotna strefa oporu na Bitcoin Cash i osunięcia całej czołówki

W momencie gdy amerykańscy traderzy dopiero rozpoczynają dzień, a europejscy myślą o zasłużonym odpoczynku, w czołowej dziesiątce kryptowalut osuwają się wszystkie tokeny (z wyjątkiem EOS). Deprecjacji przewodzi Bitcoin Cash (-13,99%), który na wykresie dziennym rysuje sporą świecę pin bar testującą istotną strefę oporu. Dwucyfrowe spadki notują również Ripple oraz Ethereum:

Źródło: Coinmarketcap.com

BCH ma za sobą niewątpliwie imponujący rajd, dzięki któremu wartość tokenu w samym kwietniu wzrastała o ponad tysiąc dolarów. Aprecjacja zatrzymała się jednak na wysokości 23,6% zniesienia Fibonacciego i pod strefą S/R 1560,00, która w przeszłości stanowiła istotną barierę zarówno dla popytu i dla podaży. Warto zwrócić uwagę również na ułożenie RSI (14), ostatni raz wskaźnik znajdował się tak wysoko, gdy BCH rysował historyczne maksima powyżej $4 tysięcy. Pierwszą granicą dla korekty spadkowej jest okrągły pułap $1000. Dopiero pokonanie $1560 pozwoli na kontynowanie byczej szarży.

Źródło: Tradingview.com

Ruchy korekcyjne o podobnej sile obserwowane są również na wykresach ETH i XRP wobec dolara amerykańskiego. Najciekawiej prezentuje się dynamika spadków na XRP, który w kluczowym momencie sesji testował poziom $0,5 osuwając się o kilkadziesiąt procent. Minima lutowo-kwietniowe trzymają jednak cenę w ryzach:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani środowej sesji

Po dwóch dniach nieustannych wzrostów, środa jest ostatecznie dniem, w którym na rynkach dominuje kolor czerwony. Zyskuje jedynie kilka ze 100 największych tokenów, a pośród nich znalazły się Mixin (27,47%), Decred (12,87%), Storm (10,71%), TRON (7,09%), czy też EOS (3,06%). Należy wziąć jednak pod uwagę, że wartości te dotyczą ostatnich dwudziestu czterech godzin. Jak pokazuje bowiem wykres TRX/USD, obecnie notowania osuwają się o kilka procent, wcześniej pogłębiając kwietniowe maksima:

Źródło: Tradingview.com

Jeżeli chodzi natomiast o listę najsilniej tracących, to dominują na niej Bitcoin Gold (-17,59%), IOTA (-16,47%), Bitcoin Private (-16,23%), WAX (-15,95%) oraz Populous (-15,81%). W przypadku BTG wzrosty kwietniowe zostały zatrzymane pod 90,00 przez minima lutowe. Istotne wsparcie zlokalizowane jest w okolicach 40,00 i obecnie ten kilkudziesięciodolarowy przedział odpowiadał będzie za przyszłe ruchy młodszego kuzyna Bitcoina.

Źródło: Tradingview.com

Najważniejsze informacje dnia – 25 kwietniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here