TMS


Po skróconym poprzednim tygodniu większość inwestorów wraca już na rynki, poniedziałek rozpoczyna się od umiarkowanych spadków. Przecena 5-7% nie jest tutaj jednak niczym dziwnym, przy tak zmiennym rynku, jedynie EOS opiera się i rośnie 1,5 procent.


Z rynku kryptowalut płyną dziś negatywne wypowiedzi, Warren Buffett, wyrocznia z Omaha porównał waluty cyfrowe do “trutki na szczury”. Tego można było się spodziewać, ponieważ znany inwestor nigdy nie wypowiadał się o bitcoinie z aprobatą (BTC tanieje dziś ponad 2%).

“Jeśli kupujesz coś takiego jak bitcoin czy inne kryptowaluty, tak naprawdę nie masz niczego, co kiedykolwiek wyprodukowano. Masz tylko nadzieję, że następny koleś zapłaci za to więcej” – oświadczył Buffett

W podobnym tonie w brytyjskim parlamencie wypowiada się pan Walker, tym razem atakuje tu projekt Ripple, który tanieje dziś ponad 5%.

TOP 10 na czerwono

Spoglądając na zestawienie 10 największych (pod względem kapitalizacji) kryptowalut zauważymy, że większość z nich traci na wartości. Na plus wyróżnia się jedynie EOS, który zyskuje 1,5%. W ciągu ostatnich 24 godzin największy spadek zaobserwować można było na Ethereum (-7,4%).

Źródło: coinmarketcap.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

W trakcie poniedziałkowej sesji na wartości traciły głównie coiny o stosunkowo niewielkiej kapitalizacji. Prym wiódł tutaj Bitcoin Diamond oraz Veritaseum z dwucyfrowym spadkiem, Mithrill stracił 9,5% a Monacoin 8,8%.

Źródło: coinmarketcap.com

Po drugiej stronie tabeli bardzo dobrze radził sobie BitcoinDark, który urósł o ponad 1/4 oraz warty nominalnie zaledwie ułamek centa FunFair (+10,4%). Jedyną kryptowalutą o kapitalizacji powyżej 1 miliarda dolarów był Ontology, który dołożył jeszcze blisko 5%.

Źródło: coinmarketcap.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 7 maja

Analizy kryptowalut:

Wiadomości:Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here