Naga MarketsPrzełom marca i kwietnia, gdy łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego wynosiła zaledwie $250 miliardów odchodzi w zapomnienie. W przeciągu zaledwie tygodnia wartość największych tokenów dynamicznie się rozpędza pokonując dzisiaj pułap $400 miliardów, testując najwyższe poziomy od dwóch miesięcy. Kolejny dzień z rzędu na notowaniach króluje kolor zielony.


TOP10 – EOS na prowadzeniu, świetna passa „kuzynów” Bitcoina

24 kwietnia w ujęciu ostatniej doby najlepiej w czołówce kryptowalutowej radzi sobie EOS zyskujący prawie 15%, Pod próg $700 dolarów podchodzi również Ethereum, a młodsi kuzyni BTC – tokeny powstałe poprzez fork głównej sieci – od ponad tygodnia nie chcą się zatrzymać. Mowa tutaj zarówno o Bitcoin Cash (o którym pisaliśmy wczoraj), jak i Bitcoin Gold.

Źródło: Coinmarketcap.com

Wspomniana euforia zdaniem części analityków wywołana jest rozluźnieniem po wyjściu Stanów Zjednoczonych z okresu rozliczeń z fiskusem. W marcu i kwietniu zbliżający się termin 17 kwietnia miał powodować wyprzedaż krypto-aktywów w celu pokrycia podatków z osiąganych w zeszłym roku zysków. Nie wszyscy eksperci są jednak zgodni, że kryptowaluty nadal napędzane są na podatkowej fali. Oczywiście nie zmienia to faktu, że łączna kapitalizacja rynkowa poszybowała w górę i dzisiaj znajduje się na poziomie $427 miliardów:

Źródło: Coinmarketcap.com

Najstarszy z tokenów kryptograficznych znajduje się we wtorek na 40-dniowych szczytach wybijając konsolidację pod okrągłym poziomem $9 tysięcy. W tym momencie rolę oporu przejmuje 23,6% zniesienia Fibonacciego. EOS również nie ma powodów do narzekań powracając na poziomy obserwowane ostatni raz w styczniu i testując barierę $14 dolarów za jedną monetę. Kolejnym istotnym oporem wydają się tegoroczne maksima (początek stycznia).

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani wtorkowej sesji

We wtorek ciężko mówić o przegranych, gdyż w tym momencie traci zaledwie sześć tokenów, z których do największych należy Verge oraz Bitcoin Private:

Źródło: Coinmarketcap.com

Po stronie zielonej zdecydowanie ciekawiej. Co prawda na pierwszych pozycjach znalazły się waluty o niskiej kapitalizacji: Mixin (57,53%), Kin (21,49%), Ethos (21,36%), czy też KuCoin Shares (18,31%), to pośród nich wyróżnia się TRON, będący obecnie 13. co do wielkości kryptowalutą. Notowania TRX pokonały wczoraj istotny opór, który blokował cenę od lutego (razem z 61,8% zniesienia Fibonacciego) i zatrzymały się obecnie pod kolejnym poziomem Fibo. Jego wybicie otwiera drogę do 0,0850 czyli poziomu gdzie rozpoczęły się notowania tokenu na giełdzie Bitfinex:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 24 kwietnia 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here