TMS


Nie cichną echa kontrowersyjnej interpretacji Ministerstwa Finansów. Po tym, gdy polską kryptospołecznością wstrząsnęła informacja o możliwym przymusie zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, fundacja Trading Jam postanowiła zorganizować protest w celu wyrażenia swojego sprzeciwu wobec podatkowego absurdu. 


Spotkaj się z nami 20 kwietnia w Warszawie i wyraź swoje poparcie dla uproszczenia opodatkowania kryptowalut>>>

Większość z kryptowalut kontynuuje swoje wzrosty, a z pośród dziesięciu o najwyższej kapitalizacji wszystkie znajdują się powyżej kreski

Liderem wzrostów pierwszej dziesiątki pozostaje EOS, który w środę 11 kwietnia zyskuje ponad 20%. 

EOSUSD dzięki TradingView

EOS zbliża się do poziomu oporu w rejonie $7,36. Jego pokonanie będzie kolejnym, po wybiciu formacji trójkąta, potwierdzeniem przewagi byków na wykresie. Kolejnym, ważnym poziomem oporu będą okolice $9,05.

Ripple inwestuje

Odpowiedzialne za XRP Ripple poinformowało o zainwestowaniu kwoty 25 milionów dolarów w Blockchain Capital Parallel IV – pierwszy fundusz inwestycyjny akceptujący wpłaty w formie walut cyfrowych.

Zarządzany przez Blockchain Capital fundusz wart jest obecnie około $150 mln, a jego główną strategią są inwestycje w obiecujące projekty branży blockchain.

Blockchain Capital to idealny fundusz dla każdego zespołu, który szuka okazji do wejścia w blockchainową przestrzeń. Zarządzający posiadają potwierdzone wyniki pokazujące, że potrafią znajdować i wspomagać projekty, które później zaczynają się liczyć w naszej branży – komentuje Patrick Griffin, dyrektor rozwojowy Ripple. To pierwszy fundusz w który się zaangażowaliśmy i z pewnością nie ostatni – dodaje Griffin.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 10 kwietnia

Dołącz do kryptowalutowego protestu podatkowego w Warszawie już 20 kwietnia!

4 kwietnia Ministerstwo Finansów opublikowało informację na temat rozliczania podatków od kryptowalut. Jako środowisko związane z branżą blockchain i krytpowalutami chcemy wspólnie wyrazić nasze niezadowolenie z absurdów rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów oraz przedstawić proste i rozsądne rozwiązania, które ułatwią proces płacenia podatków w Polsce.

Ponad 3 miliony Japończyków używa kryptowalut

Jak wynika z danych zgromadzonych przez japońską komisję nadzoru finansowego (FSA) dzięki współpracy z 17 giełdami wymiany kryptowalut, w Kraju Kwitnącej Wiśni co najmniej 3 miliony obywateli handluje Bitcoinem oraz jego pochodnymi.

Barclays: Inwestorzy odporni na kryptowalutową “zarazę”

Mania kryptowalutowa jest jak choroba zakaźna mówi bank Barclays, rynek ten osiągnął kapitalizację 800 mld dolarów w grudniu, kiedy cena gwałtownie podskoczyła. Od tamtego czasu wyprzedaż spowodowała spadek do jedynie 260 mld, z czego ponad 100 mld należy do Bitcoina.

Bank of America: Bańka Bitcoina właśnie pęka

Zespół badaczy Bank of America Merrill Lynch (BAML) twierdzi, że bitcoin jest jedną z “największych baniek cenowych aktywów w historii”.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułŚrodowy przegląd rynków – AUDUSD, USDCAD ,GOLD
Następny artykułBlok po 22 – 11 kwietnia 2018: AUD/NZD, CHF/JPY
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here