Naga MarketsW związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką kryptowalut wśród traderów i czytelników Comparic.pl, postanowiliśmy przygotować osobny cykl tekstów, podsumowujący najważniejsze wydarzenia rynkowe kończącej się sesji oraz prezentujący analizy najciekawszych instrumentów. „Kryptowalutowe podsumowanie dnia” jest na razie tylko testem, w związku z tym liczymy na uwagi odnośnie zamieszczanych w nim treści oraz formy, jaką powinien ostatecznie przybrać.


Skrót najważniejszych informacji dnia – 9 stycznia 2018

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

TOP10 – bez zmian na pozycji lidera, kapitalizacja w dół

Na liście 10 największych kryptowalut bez większych zmian. Zgodnie z danymi portalu Coinmarketcap.com kapitalizacja Bitcoina wynosi ponad $253 miliardy. Łączna kapitalizacja rynkowa osuwa się natomiast z rekordowego pułapu ponad $800 miliardów, który udało się rozrysować 7 stycznia.

Źródło: Coinmarketcap.com

W gronie 10 największych najlepiej radzi sobie ETH, zyskujący w przeciągu ostatnich 24 godzin 10%. Kryptowaluta oparta o blockchain Ethereum wspina się nieprzerwanie 10 sesję z rzędu, rozrysowując nowe ATH. Poziom 1200 nadal pełni jednak barierę, która może być trudna w przeskoczeniu:

Źródło: Tradingview.com

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

Najsilniejsze wzrosty notuje dzisiaj WAX (+113%), którego kapitalizacja rynkowa przekroczyła $1 miliard. Na drugim końcu „łańcucha pokarmowego” znalazł się natomiast Dentacoin tracący -31,35% (przy kapitalizacji na poziomie $1,3 mld).

WAX:

Źródło: Coinmarketcap.com

Dentacoin:

Źródło: Coinmarketcap.com

Analiza techniczna – wybierz walor, który mamy przeanalizować

We wtorek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Ostatnim elementem codziennych przeglądów kryptowalutowych ma być analiza techniczna najciekawszych instrumentów. W związku z tym, podobnie jak w przypadku rynku giełdowego, chcemy wprowadzić „analizy na zamówienie”. W komentarzu pod dzisiejszym artykułem wystarczy umieścić propozycję cyfrowej monety, która ma zostać przeanalizowana, a ta pojawi się w przeciągu następnych dni w treści jednego z kolejnych dziennych podsumowań.

W debiutanckiej odsłonie przeglądu analizujemy natomiast wykres Ripple oraz Litecoina. XRP od rozrysowania szczytów na początku bieżącego roku, przesuwa się obecnie w kanale spadkowym, który identyfikować możemy jako formację flagi, sugerującą kontynuację trendu byka – gdy dojdzie do wybicia jej górnego kanału. Niepokojące może okazać się jednak zejście pod poziom wsparcia widoczny na 2,3220. Jeżeli notowania wybiją kanał dołem, wtedy możliwy będzie test lokalnego dołka na 1,5729.

Źródło: Tradingview.com

W przypadku Litecoina główną rolę odgrywają obecnie okrągłe pułapy 200 dolarów (wsparcie) oraz 300 dolarów (opór). Górne ograniczenie konsolidacji zostało co prawda wybite w pierwszej połowie grudnia, jednak obecnie pełni niemożliwą w przeskoczeniu barierę. W związku z tym warto zastosować zasady range tradingu, czyli handlu od bandy do bandy – do momentu, aż któryś z poziomów nie zostanie naruszony. Rolę krótkoterminowego wsparcia pełnić może również pułap 240.00

Źródło: Tradingview.com

Czekamy na uwagi i komentarze, które pozwolą nam dopasować codzienne przeglądy rynku kryptowalutowego do oczekiwań Czytelników!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here