Naga MarketsW weekend w zestawieniu 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji doszło do widocznego przetasowania. O ile czołówka utrzymuje się na niezmiennych poziomach, to do rankingu wskakuje NEO, zyskujący dzisiaj ponad 20%. Z czołówki wypada natomiast EOS, który w zeszły piątek rysował rekordowe szczyty. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia na rynku kryptowalut!


TOP10 – EOS ustępuje miejsca, NEO w gazie

Najpierw Dash musiał ustąpić miejsca EOS, a teraz popularny „zabójca Ethereum” spada na jedenastą lokatę pod względem kapitalizacji, robiąc miejsce kryptowalucie NEO, która w tym momencie wyceniana jest na $177 przy kapitalizacji $11,5 miliarda i wzrostach z ostatnich 24h wynoszących 20,39%:Źródło: Coinmarketcap.com

Od strony technicznej w przypadku notowań NEO ciężko tak naprawdę powiedzieć coś więcej, cena znajduje się bowiem na rekordowych maksimach, które zostały wyznaczone dzisiaj, rysując święcę wzrostową czwarty dzień z rzędu.

Źródło: Tradingview.com

Dowiedz się więcej o NEO w akademii kryptowalut portalu Comparic.pl

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

W zestawieniu pięciu najdynamiczniej zyskujących tokenów znalazły się dzisiaj Bitcore (+32,87%), NEO (+20,39%), Gas (+19,60%), Bitcoin Gold (+17,30%) oraz Stratis (+15,52%). Pośród nich Bitcoin Gold jest niewątpliwie największym tokenem (zaraz po analizowanym powyżej NEO):

Źródło: Tradingview.com

Sytuacja na wykresie BTG/BTC H4 zmiena się dosyć dynamicznie i po nieudanym teście maksimów z drugiej połowy grudnia, notowania testowały 50% zniesienia spadków z ostatnich tygodni, aby następnie ponownie odbić. W tym momencie aprecjację zatrzymuje 78,60% zniesienia tego samego mierzenia Fibo. Jeżeli świeca H4 zamknie się w formie podażowego pin bara, dalsze wzrosty na Bitcoin Gold mogą być zagrożone.

Po czerwonej stronie rynku znalazły się jedynie tokeny small cap, których kapitalizacja nie przekracza $1 miliarda. Są to kolejno SmartCash (-27,18%), Dentacoin (-26,84%), Emercoin (-17,07%), Nexus (-13,21%) oraz KuCoin (-9,39%).

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Analiza techniczna na zamówienie – ETH i XRP

W poniedziałek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Ethereum

Cena ETH przesuwa się od początku roku w kanale wzrostowym, który charakteryzują jedynie krótkoterminowe korekty. W tym momencie cena zatrzymała się pod ATH wyznaczonym 10 stycznia, który od tego momentu testowany był dwukrotnie. Obecnie inwestorzy powinni spodziewać się odbicia od dolnego ograniczenia kanału i ponownej próby podejścia pod 1400,00. Wybicie linii trendu otworzy jednak drogę do 1100,00, a następnie do 950,00:

Źródło: Tradingview.com

Ripple

Ripple również przesuwa się w kanale, tym razem jednak spadkowym, znosząc ponad połowę zysków wypracowanych na przełomie 2017 i 2018 roku. Rolę istotnego oporu pełni 2,00 wzmacniane przez 50% Fibo, natomiast wsparcie zapewnia 61,8% Fibo w połączeniu z 1,6100 (minima z 31 grudnia). Dodając do tego górne ograniczeniu rysowanego od kilkunastu sesji kanału otrzymujemy swoisty impas. Dopiero wybicie strefy zaznaczonej podkreśleniem pozwoli określić, w którym kierunku przesuwać będzie się XRP.

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 15 stycznia 2018


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here