Niewątpliwym wygranym niemrawej sesji wtorkowej na rynku kryptowalut jest NEM (XEM), którego cena w szczytowym momencie wzrastała o 16%, poruszając się pod prąd w stosunku do ogólnego trendu wśród największych tokenów. Szczegóły wewnątrz kryptowalutowego podsumowania dnia.


TOP10 – największe tokeny ciągną rynek w dół

13 marca traci 97% z grona kilkuset największych kryptowalut oraz tokenów kryptograficznych – widać to również po ścisłej czołówce, w której również dominuje kolor czerwony:

Źródło: Coinmarketcap.com

Ze spadków jednak nic nie robi sobie NEM, który dzięki zainteresowaniu azjatyckich traderów cieszy się silnymi wzrostami. Ponad połowa wolumenu handlowego znajduje się w rękach zaledwie dwóch giełd – Upbit oraz Zaif i to właśnie na nich token XEM osiągał dzisiaj najwyższe wartości. Wpływ na wzrosty ma również informacja z innej azjatyckiej giełdy – Coincheck – która rozpoczęła akcję refundowania klientów, których tokeny NEM zostały wykradzione w styczniu (mowa o około 500 milionach monet). Kompensacja następuje jednak po cenie w okolicach $0,80 czyli niemal dwukrotnie wyższej niż obecna wycena – w efekcie na rynku pojawia się dysproporcja, którą traderzy wykorzystują do zakupów.

Źródło: Tradingview.com

XEM na giełdzie Poloniex wybił w marcu z wąskiego kanału spadkowego, a dzięki wzrostom z tego tygodnia podchodzi pod minima styczniowe. Pokonanie wspomnianego oporu pozwoliłoby na silniejszą aprecjację wobec Bitcoina.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

Jak sugerowano już na wstępie, we wtorek ciężko mówić o wygranych. W wąskim gronie zyskując kryptowalut oprócz NEM znalazły się przede wszystkim kryptowaluty o niskiej kapitalizacji – Substratum (22,57%), Binance Coin (20,74%), Populous (20,54%) oraz Bitcore (5,23%).

Po stronie „spadkowiczów” wybór jest zdecydowanie większy. Z dużych walut najmocniej osuwają się Monero (5,23%) oraz Nano (5,22%):

Źródło: Coinmarketcap.com

Notowania XMR rzeczywiście się osuwają jednak od strony technicznej sytuacja wydaje się stabilna. Wybicie 300,00 (38,2% Fibo oraz linii trendu) prowadzi nas ponownie do mierzonego zasięgu formacji pod 200,00, jednak najpierw cena musi pokonać 50% zniesienia Fibo i poziom minimów styczniowych (240,00). Jeżeli to nie nastąpi, byki nadal mogą mieć nadzieję na odbicie. Dopiero jednak powrót nad obecny opór na okrągłym poziomie pozwoli myśleć o mocniejszym ataku popytu.

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza na zamówienie – EOS i Ethereum

We wtorek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

EOS

We wtorkowej analizie na zamówienie uwaga Czytelników skupia się na kryptowalucie EOS oraz ETH. Od momentu wybicia nowych minimów miesięcznych i pokonania wsparcia 6,70 wiele nie uległo jednak zmianie. Notowania oscylują w okolicach dołków lutowych, rysując krótkoterminową bazę popytową na 5,4280. Jej wybicie otwiera prostą drogę do 3,00, natomiast chęć byczej szarży wymaga powrotu najpierw nad 6,70, a dopiero później podjęcia walki z maksimami lutowymi.

Źródło: Tradingview.com

Ethereum

Jeżeli chodzi o Ether to sytuacji wydaje się dosyć klarowna. Cena po raz kolejny w przeciągu trzech miesięcy znalazła się na wysokości kluczowego poziomu wsparcia. W grudniu zapewniło ruch w kierunku rekordowych 1400 USD, w lutym powyżej 1000 USD – czy tym razem będzie podobnie?

Źródło: Tradingview.com

Jak na razie cena konsoliduje nad strefą wsparcia szóstą sesję z rzędu. Dopóki jednak poziom nie zostanie wybity dołem, nie rozważamy scenariuszów spadkowych. Takowy ruch otworzyłby drogę do dołków lutowych (poniżej 600 USD), a następnie do minimów z drugiej połowy grudnia (500 USD).

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 14 marca 2018STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here