Naga MarketsKilka ostatnich dni pokazuje, że toczącej się walki na wykresie Bitcoina nie jest w stanie wygrać ani popyt, ani podaż. Najstarsza z kryptowalut pozostaje w formacji klina zwyżkującego. Spadek wolumenu wskazuje jednak na prawdopodobieństwo odwrócenia dotychczasowego trendu. 


Kliny to oprócz flag i chorągiewek jedne z najczęściej spotykanych formacji w trendach. Podobny do trójkąta, lecz z wyraźnym skośnym położeniem na wykresie klin może zwiastować zarówno kontynuację, jak i odwrócenie trendu.

Na wykresie dziennym BTCUSD zauważamy niecodzienny, wzrostowy klin w trendzie wzrostowym. Już pochylenie formacji zgodnie z kierunkiem trendu może wydawać się dziwne, lecz w parze z malejącym wolumenem wskazuje na podwyższone prawdopodobieństwo odwrócenia trendu, który obecny jest na wykresie od pierwszych dni kwietnia. 

BTCUSD dzięki TradingView

W przypadku klina zwyżkującego, sprzedający angażują się w krótkie pozycje w pobliżu górnego ograniczenia formacji, czekając na wybicie dołem. Spadek wolumenu i coraz mniejsze odległości pomiędzy kolejnymi lokalnymi szczytami wskazują na prawdopodobne wyczerpywanie się wzrostowego momentum. Oczywiście wybicie górnego ograniczenia formacji będzie wyraźnym sygnałem przewagi byków, co powinno stanowić sygnał kontynuacji trendu.

Jeśli nie Bitcoin… to co? 

Były prezes Goldman Sachs, a także doradzający do niedawna Donaldowi Trumpowi w kwestiach ekonomicznych Gary Cohn wypowiedział się na temat przyszłej kryptowaluty świata.

Zdaniem ekonomisty powstanie globalna kryptowaluta, która zostanie zaadaptowana przez wszystkich mieszkańców Ziemi, lecz nie będzie to Bitcoin.

W rozmowie z CNBC Cohn przyznał, że wierzy iż powstanie globalna kryptowaluta, którą ludzie będą w pełni rozumieć i która nie będzie oparta na kosztach wydobycia czy kosztach energii elektrycznej. Kierujący niegdyś jednym z największych banków inwestycyjnych Cohn odniósł się do problemu górników, którzy za pomocą wyspecjalizowanych i energochłonnych jednostek rozwiązują skomplikowane zadania kryptograficzne w celu odebrania nagrody zapewnionej przez protokół proof-of-work na jakim oparty jest Bitcoin. W listopadzie zeszłego roku informowaliśmy o tym, że jedna transakcja z wykorzystaniem Bitcoina pochłania tyle energii elektrycznej, ile dom jednorodzinny w trakcie tygodnia.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Nie jestem wielkim fanem Bitcoina – przekonywał były doradca prezydenta Trumpa – jednak wierzę w technologię blockchain. Zdaniem Cohna z biegiem czasu powstanie kryptowaluta, której pełne zrozumienie jest znacznie prostsze i która dzięki temu zdobędzie zaufanie ludzi.

Wygrani i przegrani środowej sesji

W trakcie dzisiejszej sesji zyskiwały głównie coiny o stosunkowo niewielkiej kapitalizacji, choć warto zwrócić uwagę na wartego ponad miliard dolarów średniaka jakim jest Zilliqa. ZIL zyskuje w trakcie ostatnich 24 godzin niemal 17,5%:

źródło: coinmarketcap.com

Po drugiej stronie tabeli znalazły się tak znane coiny jak Dogecoin (-7,63%), Bitcoin Diamond (-4,63%), Golem (-3,17%) czy Ethereum Classic (-2,98%).

źródło: coinmarketcap.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 9 majaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here