Naga MarketsJak bumerang powraca sprawa Mt.Gox, niegdyś lidera wśród giełd kryptowalut, dziś synonim ryzyka związanego z tym rynkiem. Upadłość giełdy była o tyle nieoczekiwana, co kontrowersyjna a mający za zadanie zabezpieczenie majątku firmy syndyk, według niektórych doniesień, miał niedawno wrzucić na rynek kolejną transzę bitcoinów Mt.Gox.


Dramat Mt.Gox zaczął się w momencie gdy hackerzy dokonali kradzieży 850 tys. bitcoinów należących do klientów giełdy. Ta musiała zmagać się z licznymi pozwami sądowymi poszkodowanych, którzy chcieli odzyskać swoje środki. W lutym 2016 roku informowaliśmy, że roszczenia wobec Mt.Gox sięgały nawet 23,6 mld USD.

W marcu tego roku syndyk upadłej giełdy sprzedał kryptowaluty o łącznej wartości 400 mln USD. Wówczas na rynek trafiło niemal 36 tys. bitcoinów, a do upłynnienia pozostało jeszcze 165 tys. kolejnych monet.

Dziś w mediach branżowych pojawiły się doniesienia o kolejnej sprzedaży bitcoinów zabezpieczonych przy upadłości Mt.Gox. W internecie zaczęły krążyć raporty potwierdzające transakcje:

W sumie, syndyk upadłej giełdy miał sprzedać w ostatnich dniach ponad 8 tys. BTC. Wielu łączy ten fakt z spadkami jakich obecnie jesteśmy świadkami.

Bitcoin wybija klin

O formacji klina jaka budowała się na wykresie Bitcoina informowałem w kryptowalutowym podsumowaniu dnia z środy, 9 maja. Zwracałem wówczas uwagę na niepokojący spadek wolumenu, co mogło zwiastować zbliżające się spadki.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przebicie dolnego ograniczenia klina sprawia, że na rynku pojawia się okazja do krótkiej sprzedaży. Traderzy o umiarkowanym stosunku do ryzyka zaczekają na test przebitego wsparcia, natomiast handlujący agresywnie mogą sprzedać BTCUSD już teraz licząc na pogłębienie spadków przez weekend.

Najbliższym wsparciem pozostają okolice $8350, a jego pokonanie może wyzwolić kolejną falę sprzedaży i test niebieskiej linii trendu spadkowego.

BTCUSD dzięki TradingView

Wygrani i przegrani sesji

Spadki Bitcoina pociągają za sobą pozostałe altcoin. Cała pierwsza dziesiątka coinów o najwyższej kapitalizacji notuje spadki – najwięcej, bo aż 17,2% zniżkuje EOS.

źródło: coinmarketcap.com

Jednak spadki EOS nie wydają się duże w porównaniu do tego co dzieje się na wykresach Bytecoin (-26,06%) Bitcoin Diamond (24,32%) czy Dentacoin (-21,70%). 

Chlubnymi wyjątkami na rynku niedźwiedzia pozostają Augur (+17,11%), Nuls (+4,47%) oraz Huobi Token (+1,17%). Na sto kryptowalut o najwyższej kapitalizacji jedynie ta trójka oraz Tether, który zyskuje 0,03%, notuje jakiekolwiek wzrosty.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 11 majaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here