W momencie gdy największe kryptowaluty nie mogą zaliczyć początku 2018 roku do udanych, to jeden z najstarszych tokenów i przez długi czas główny rywal Bitcoina, Litecoin, zamyka miesiąc z zyskiem wynoszącym 22%. Co prawda do rekordowych szczytów LTC nadal daleko, jednak pojawienie się w terminalu Bloomberga było silnym impulsem do wzrostów.
TOP10 – Litecoin w lutym świecił najjaśniej, pozostałe kryptowaluty tracą
Zgodnie z zestawieniem portalu Investing.com, Bitcoin w lutym osuwał się o 4%, drugi w kolejności Ethereum tracił 20%, a w ślad za nim podążał Ripple (-22%). Łączna kapitalizacja całego rynku w przeciągu ostatnich kilku tygodni skurczyła się w efekcie o 8%, do pułapu $450 miliardów.
Te artykuły również Cię zainteresują
Impas przełamał jedynie Litecoin, który zyskiwał niemal 22%. Dynamiczne wzrosty pojawiły się już na początku miesiąca gdy Bloomberg poinformował o dodaniu wyceny LTC do swojego terminalu tradingowego. Najsilniejsze wzrosty miały miejsce jednak w połowie minionego miesiąca, gdy rynek obiegła informacja o rzekomym forku kryptowaluty i planowanym powstaniu Litecoin Cash. Charlie Lee, twórca tokenu, szybko zdementował pogłoski sugerując, że planowany podział sieci jest oszustwem. LTC dzięki informacji powrócił jednak nad poziom 200 dolarów, nad którym utrzymuje się do teraz:

Od strony technicznej sytuacja nie uległa zmianie. Notowania poruszają się w konsolidacji pomiędzy 240,00-200,00 (wzmacnianej przez zniesienia Fibonacciego). Dopiero wybicie ruchu bocznego górą lub dołem pozwoli na określenie dalszego kierunku notowań.
Jeżeli chodzi o rozkład sił w gronie 10 największych tokenów, to sytuacja nie uległa zmianie od wczorajszej sesji. Na liście przeważa jednak kolor zielony, co jest pozytywną informacją po wczorajszej deprecjacji:

Przegląd rynków kryptowalut to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO. Sprawdź ofertę brokera lub dowiedz się w jaki sposób handlując w STO możesz zdobyć iPhone X>>>
Wygrani i przegrani czwartkowej sesji
Jak wspomniano powyżej, na rynku kryptowalut przeważa dzisiaj kolor zielonych, a najsilniej zyskują GameCredits (+28,28%), Particl (+22,80%), FunFair (+21,56%), Lisk (+13,97%) oraz Nano (+13,41%). Największą z wymienionych jest niewątpliwie Lisk, plasujący się w dwudziestce największych cyfrowych monet:
Strefy S/R wyznaczone jeszcze na początku roku nadal są respektowane. Notowania zeszły do dołków styczniowych, gdzie widać wyraźną reakcję popytu. Utrzymanie nad poziomem pozwoli przynajmniej teoretycznie powrócić pod 0,0024, natomiast przebicie strefy byczej otworzy drogę do styczniowych minimów na 0,0013.

Jeżeli chodzi natomiast o przegranych sesji czwartkowej to po czerwonej stronie rynku znalazły się tokeny o małej kapitalizacji – Waltonchain (-14,25%), Revain (-8,84%), Polymath (-7,63%) i DigixDAO (-6,79%). Silnie traci również NEO (-5,82%), który w tym momencie plasuje się na szóstym miejscu pod względem łącznej wyceny rynkowej.

Notowania NEO od początku miesiąca przesuwają się w liczącej 35 dolarów konsolidacji pomiędzy istotnym wsparciem 106,64 i oporem 141,23. Niedźwiedzia bariera była już raz testowana w tym miesiącu i wiele wskazuje na to, że po raz kolejny miejsce będzie miało osunięcie do zaznaczonej na zielono bazy.
Analiza na zamówienie – Ripple, Stellar
W czwartek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:
- Ethereum utrzymuje wzrosty z początku tygodnia
- Kryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 1 marzec
Ripple (XRP)
Chociaż w analizach na zamówienie ciężko pojawia się prośba o analizę techniczną kryptowaluty XRP, to tak naprawdę od drugiej połowy lutego na notowaniach nie dzieje się nic ciekawego. Ripple przykleił się bowiem do wsparcia 0,8600 i porusza się w bardzo wąskim kanale zmienności. Dopóki cena znajduje się pod okrągłym pułapem 1,00 ciężko liczyć na jakąkolwiek byczą ofensywę.

Przebicie obecnego wsparcia (zaznaczonego na zielono) otwiera drogę do minimów tegorocznych na 0,6000.
Stellar (XLM)
W przupadku Lumenów sytuacja techniczna jest wyraźnie zbliżona do tej z XRP. Cena zbliżyła się do istotnego poziomu wsparcia na 0,30 (wzmacnianego przez zniesienia Fibonacciego). Gdyby poziom udało się wybić, wtedy zagrożone zostają tegoroczne minima na 0,2500, a w następnej kolejności poziom 0,1430 (od którego rozpoczął się rajd wzrostowy pod koniec ubiegłego roku).

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!
Skrót najważniejszych informacji dnia – 1 marca 2018
- “Bitcoin nie jest bańką tylko pinezką” – wywiad ze Szczepanem Bentynem, prelegentem FxCuffs – Jednym z prelegentów podczas tegorocznej edycji konferencji FxCuffs w Krakowie będzie Szczepan Bentyn – bloger i YouTuber, który przybliżając Polakom tematykę kryptowalut stara się wytłumaczyć…
- Bez dowodu nie pohandlujesz krypto… w Malezji – Regulacja rynku kryptowalut pozostaje gorącym tematem do którego rządy poszczególnych państw podchodzą w różny sposób. Dążenia do całkowitego zakazu handlu w Korei Południowej elektryzowały…
- JPMorgan przyznaje, że kryptowaluty mogą zniszczyć banki – Największy bank w Stanach Zjednoczonych, który zarządza aktywami o wielkości niemal 2,5 biliona dolarów oficjalnie przyznał, że kryptowaluty i technologia blockchain mogą pokrzyżować plany…
- Lee: Bitcoin będzie wart ponad $20 tysięcy do połowy 2018 r. – Jeden z popularniejszych strategów Wall Street – Thomas Lee z Fundstrat, przewiduje znaczny wzrost ceny Bitcoina w przeciągu kilku następnych miesięcy. Jego zdaniem najstarsza…
- Goldman Sachs: Kryptowaluty są bańką ale mogą być niezwykle przydatne – Banki, a w szczególności duże banki inwestycyjne, nie należą do sympatyków kryptowalut, uważając je za zagrożenie dla tradycyjnego świata finansów i nazywając bańką spekulacyjną….
- Amerykański KNF: Kryptowaluty to „Wilk z Wall Street na Sterydach” – Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (z ang. SEC) będąca amerykańskim odpowiednikiem polskiego KNFu, wystosowała dziesiątki wezwań i wniosków o udzieleni informacji skierowanych do firm…
- Karta do płatności kryptowalutowych – sprawdź Naga Debit Card – Miło nam poinformować, że w tym miesiącu dostępny jest już nowy produkt od grupy Naga AG – Naga Debit Card. Jest to specjalna karta,…
- FLOGmall gotowy do dzielenia się swoimi zyskami. Weź udział w ICO – Międzynarodowa platforma handlu elektronicznego FLOGmall rozpoczyna rewolucję w świecie inwestycji: gotowa jest dzielić się przychodami z posiadaczami tokenów, począwszy od pierwszego dnia działalności platformy….
- Bill Gates: Kryptowaluty „powodują śmierć w dość bezpośredni sposób” – Podczas wtorkowego spotkania z użytkownikami portalu Reddit, założyciel i dawny prezes Microsoftu, Bill Gates, pozwolił sobie na odważne komentarze dotyczące technologii stojącej za rynkiem…