Naga MarketsW momencie gdy największe kryptowaluty nie mogą zaliczyć początku 2018 roku do udanych, to jeden z najstarszych tokenów i przez długi czas główny rywal Bitcoina, Litecoin, zamyka miesiąc z zyskiem wynoszącym 22%. Co prawda do rekordowych szczytów LTC nadal daleko, jednak pojawienie się w terminalu Bloomberga było silnym impulsem do wzrostów.


TOP10 – Litecoin w lutym świecił najjaśniej, pozostałe kryptowaluty tracą

Zgodnie z zestawieniem portalu Investing.com, Bitcoin w lutym osuwał się o 4%, drugi w kolejności Ethereum tracił 20%, a w ślad za nim podążał Ripple (-22%). Łączna kapitalizacja całego rynku w przeciągu ostatnich kilku tygodni skurczyła się w efekcie o 8%, do pułapu $450 miliardów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Impas przełamał jedynie Litecoin, który zyskiwał niemal 22%. Dynamiczne wzrosty pojawiły się już na początku miesiąca gdy Bloomberg poinformował o dodaniu wyceny LTC do swojego terminalu tradingowego. Najsilniejsze wzrosty miały miejsce jednak w połowie minionego miesiąca, gdy rynek obiegła informacja o rzekomym forku kryptowaluty i planowanym powstaniu Litecoin Cash. Charlie Lee, twórca tokenu, szybko zdementował pogłoski sugerując, że planowany podział sieci jest oszustwem. LTC dzięki informacji powrócił jednak nad poziom 200 dolarów, nad którym utrzymuje się do teraz:

Źródło: Tradingview.com

Od strony technicznej sytuacja nie uległa zmianie. Notowania poruszają się w konsolidacji pomiędzy 240,00-200,00 (wzmacnianej przez zniesienia Fibonacciego). Dopiero wybicie ruchu bocznego górą lub dołem pozwoli na określenie dalszego kierunku notowań.

Jeżeli chodzi o rozkład sił w gronie 10 największych tokenów, to sytuacja nie uległa zmianie od wczorajszej sesji. Na liście przeważa jednak kolor zielony, co jest pozytywną informacją po wczorajszej deprecjacji:

Źródło: Coinmarketcap.com

Przegląd rynków kryptowalut to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO. Sprawdź ofertę brokera lub dowiedz się w jaki sposób handlując w STO możesz zdobyć iPhone X>>>

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

Jak wspomniano powyżej, na rynku kryptowalut przeważa dzisiaj kolor zielonych, a najsilniej zyskują GameCredits (+28,28%), Particl (+22,80%), FunFair (+21,56%), Lisk (+13,97%) oraz Nano (+13,41%). Największą z wymienionych jest niewątpliwie Lisk, plasujący się w dwudziestce największych cyfrowych monet:

Strefy S/R wyznaczone jeszcze na początku roku nadal są respektowane. Notowania zeszły do dołków styczniowych, gdzie widać wyraźną reakcję popytu. Utrzymanie nad poziomem pozwoli przynajmniej teoretycznie powrócić pod 0,0024, natomiast przebicie strefy byczej otworzy drogę do styczniowych minimów na 0,0013.

Źródło: Tradingview.com

Jeżeli chodzi natomiast o przegranych sesji czwartkowej to po czerwonej stronie rynku znalazły się tokeny o małej kapitalizacji – Waltonchain (-14,25%), Revain (-8,84%), Polymath (-7,63%) i DigixDAO (-6,79%). Silnie traci również NEO (-5,82%), który w tym momencie plasuje się na szóstym miejscu pod względem łącznej wyceny rynkowej.

Źródło: Tradingview.com

Notowania NEO od początku miesiąca przesuwają się w liczącej 35 dolarów konsolidacji pomiędzy istotnym wsparciem 106,64 i oporem 141,23. Niedźwiedzia bariera była już raz testowana w tym miesiącu i wiele wskazuje na to, że po raz kolejny miejsce będzie miało osunięcie do zaznaczonej na zielono bazy.

Analiza na zamówienie – Ripple, Stellar

W czwartek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Ripple (XRP)

Chociaż w analizach na zamówienie ciężko pojawia się prośba o analizę techniczną kryptowaluty XRP, to tak naprawdę od drugiej połowy lutego na notowaniach nie dzieje się nic ciekawego. Ripple przykleił się bowiem do wsparcia 0,8600 i porusza się w bardzo wąskim kanale zmienności. Dopóki cena znajduje się pod okrągłym pułapem 1,00 ciężko liczyć na jakąkolwiek byczą ofensywę.

Źródło: Tradingview.com

Przebicie obecnego wsparcia (zaznaczonego na zielono) otwiera drogę do minimów tegorocznych na 0,6000.

Stellar (XLM)

W przupadku Lumenów sytuacja techniczna jest wyraźnie zbliżona do tej z XRP. Cena zbliżyła się do istotnego poziomu wsparcia na 0,30 (wzmacnianego przez zniesienia Fibonacciego). Gdyby poziom udało się wybić, wtedy zagrożone zostają tegoroczne minima na 0,2500, a w następnej kolejności poziom 0,1430 (od którego rozpoczął się rajd wzrostowy pod koniec ubiegłego roku).

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 1 marca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here