Naga MarketsWszyscy z pewnością pamiętają, gdy w okresie świątecznym średni koszt transakcji przy wykorzystaniu sieci Bitcoin wynosił ponad 50 dolarów. W tym momencie wartości te są kilkudziesięciokrotnie niższe, a w miniony weekend znajdowały się na najkorzystniejszych poziomach od sierpnia ubiegłego roku.


TOP10 – Rynek powraca pod $400 mld dzięki Bitcoinowi

Notowania Bitcoina nadal poruszają się poniżej pułapu $10 tysięcy, jednak niedzielne odbicie zapewniło nowy zastrzyk gotówki na rynku, który w tym momencie wyceniany jest na niespełna $400 miliardów. W gronie największych tokenów kryptograficznych od piątku nie nastąpiły poważniejsze zmiany rozkładu sił:

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Coinmarketcap.com

Wracając do tematu średnich prowizji za transakcje na Bitcoinie, to 9 marca poziom prowizji znalazł się na najniższych poziomach od początku sierpnia, czyli od ponad 7  miesięcy. Jest to spowodowane przede wszystkim niższymi cenami i niższymi kolejkami w sieci. Chociaż Lightning Network cieszy się coraz większą popularnością, to na pewno nie jest to jego zasługa, a po prostu mniejszego zainteresowania płatnościami w BTC.

Źródło: Bitinfocharts.com

W tym momencie liczba niepotwierdzonych transakcji znajduje się na najniższych poziomach od grudnia (taki stan utrzymuje się od początku lutego) i po paraliżu sieci gdzie na rozstrzygnięcie czekało nawet 250 tysięcy zleceń, nie zostało już śladu.

Co do samego Bitcoina, to niedzielne umocnienie pozwoliło ponownie wybić nad kanał spadkowy. Co ciekawe po raz kolejny spadki zatrzymały się na 61,8% zniesienia Fibonacciego (obok przebiega również okrągłe wsparcie 9 tys. USD).

Źródło: Coinmarketcap.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

Na początku tygodnia rozkład sił pomiędzy bykami i niedźwiedziami jest dosyć wyrównany. Po zielonej stronie rynku królują DigiByte (13,16%), NEM (10,75%), Siacoin (9,69%), ChainLink (8,02%) oraz SmartCach (7,47%).

W zestawieniu na największą uwagę zasługuje NEM, któr powraca nad minima lutowe 0,3630. Do zamknięcia sesji jednak jeszcze kilka godzin i dopiero close świecy D1 nad poziomem S/R potwierdzi byczą szarżę.

Źródło: Tradingview.com

Po stronie przeciwległej rynku najsilniej tracą small capy – Zilliqa, Veritaseum oraz Electroneum, kolejno -7,55%, -6,46% oraz -4,64% Czwarte miejsce należy do Nano, która traci -4,55%.

W przypadku tej kryptowaluty, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian. Wybicie istotnego wsparcia 0,0012 powoduje utrzymanie presji podażowej. Marcowe minima pełnią rolę krótkoterminowego poziomu bezpieczeństwa, jednak podażowy pin bar sugeruje nieuchronną chęć osunięcia do 61,8%, gdzie przebiega również dolne ograniczenie kanału spadkowego.

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza na zamówienie – Litecoin i EOS

W poniedziałek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Litecoin

Na początku tygodnia Czytelnicy poprosili o analizę Litecoina. W jego przypadku sytuacja wygląda jednak niezmiennie – po pokonaniu wsparcia 200,00, nowym poziom S/R wyznaczono na 164,00 (pokrywa się ze wcześniejszymi szczytami oraz dołkami). Dopiero wybicie obecnej konsolidacji pozwoli na rysowanie kolejnych scenariuszy:

Źródło: Tradingview.com

Opuszczenie kanału górą otwiera drogę do 240,00, natomiast dołem do minimów lutowych tuż nad 100,00.

EOS

Kryptowaluta EOS również w marcu melduje się pod istotnym poziomem wsparcia, cenę broni jednak jeszcze dolny knot wyznaczający minimum lutowe na 5,80. Cena walczy z nim piątą sesję z rzędu i dopiero powrót nad 6,70 pozwoli opanować sytuację. W innym wypadku atak podaży na 3,00 wydaje się nieunikniony:

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 13 marca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here