Naga Markets


CME

CME nawiązało partnerstwo z grupą największych giełd kryptowalutowych na świecie w celu stworzenia indeksu cenowego Ethereum, który wprowadzi standaryzację ceny ETHUSD. Stąd już coraz bliżej do stworzenia zaufanych kontraktów terminowych dla Ether, który zalicza dziś 1-procentowy spadek.


„Stopa referencyjna Ether oraz indeks cenowy zostały zaprojektowane, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rynkowym. Dostarczenie transparentności cen oraz wiarygodnego źródła referencji cenowej jest kluczowym punktem rozwoju dla użytkowników Ethereum” – powiedział Tim McCourt z CME Group.

Taki krok z pewnością zwiększy wiarygodność tej kryptowaluty a zarazem dostępność dla inwestorów instytucjonalnych. Wprowadzenie kontraktów na Bitcoin w połowie grudnia ubiegłego roku wywołało falę umocnienia kryptowaluty, której cena uległa podwojeniu, zaś w styczniu obserwowaliśmy gwałtowną korektę w myśl zasady: “kupuj plotki, sprzedawaj fakty..”. Czy w przypadku Ethereum będzie podobnie?

Trwa konferencja Consensus 2018 w Nowym Jorku, to 3-dniowe wydarzenie może mieć charakter cenotwórczy, ponieważ Mannhattan będzie gościł wybitnych ekspertów z tej dziedziny a także liczne banki i instytucje finansowe jak Goldman Sachs. Warto obserwować wydarzenia na twitterze pod hashtagiem.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

A tymczasem, Blockchain Alliance Warsaw już 23 maja!, portal Comparic.pl objął patronatem medialnym to spotkanie biznesowo – edukacyjne.

TOP10- Tylko IOTA na plusie

Spośród głównych kryptowalut nad kreską utrzymuje się dziś tylko IOTA, cała reszta solidarnie traci. Najwięcej bo aż ponad 6% – TRON oraz EOS niewiele ponad 5%. Relatywnie niewiele bo 2% tracą Bitcoin i wspomniany już dziś Ethereum.

źródło: coinmarketcap.com

Kurs IOTA próbował sforsować dziś poziom oporu przy 2,08 lecz jak do tej pory próba zakończyła się fiaskiem. Po mocnym spadku z poziomów 2,6 do około 1,70 notowania poruszają się w zakresie kanału wznoszącego, który może mieć znamiona flagi. Taki układ faworyzuje niedźwiedzie, z potencjalnym celem nawet 1,3.

IOTA wykres H4 TradingView

Wygrani i przegrani sesji

Kolejną sesję zyskuje Zcash, dziś +14%, na kolejnych miejscach Matrix i Aeternity ponad 8%. Dobrze radzi sobie również ICON. Po drugiej stronie tabeli, enigmatyczny Kin traci blisko 20% oraz gwiazda ostatnich dni Bytecoin tanieje 11%, lecz wciąż utrzymuje kapitalizację powyżej 2 miliardów dolarów.

źródło: coinmarketcap.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń – 15 majaCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Mocna gospodarka nie pomaga GPW
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – Rentowność 10-letnich obligacji USA najwyższa od lipca 2011
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here