Naga MarketsNiedzielna wyprzedaż na rynku kryptowalut doczekała się swojej kontynuacji w poniedziałek – między innymi w związku z zapowiedziami chińskiego rządu dotyczącego chęci całkowitego zablokowanie dostępu do lokalnego i zagranicznego rynku Bitcoina lokalnym inwestorom. Najstarsza z cyfrowych monet wybija dolne ograniczenie kanału spadkowego i coraz wyraźniej zmierza w kierunku dołków z listopada 2017. Czy kolejny przystanek to poziom 5600 dolarów?


TOP10 – Dwucyfrowe spadki i pogłębienie dołków

Od zeszłego piątku skład czołowej dziesiątki kryptowalut nie uległ zmianie – na ósmą pozycję spada jedynie NEO. To co jednak może niepokoić to bardzo silne, symultaniczne wręcz spadki osiągające dwucyfrowe wartości w przeciągu ostatnich 24 godzin. W sam tylko poniedziałek Bitcoin traci już 10%, naruszając istotne poziomy techniczne i spadając pod okrągły pułap 8 tysięcy USD za jeden token.

Źródło: Coinmarkercap.com

Analizując notowania Bitcoina na giełdzie Bitstamp widać, że cena pokonała kolejną bycza bazę na wysokości 61,8% Fibo oraz minimów styczniowych. Otworzyło to drogę do niedźwiedziej ofensywy, która jak na razie skutecznie wybija dolne ograniczenie kanału spadkowego. Jeżeli sesja zamknie się pod zaznaczonym na fioletowo obszarem, wtedy kolejny istotniejszy poziom wsparcia jest widoczny dopiero na poziomie 5600 USD, gdzie przebiega następne z mierzeń Fibo oraz minima listopadowe:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na 

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

Podsumowując sesję 5 lutego ciężko mówić o wygranych, bo zyskuje tak naprawdę tylko jeden token i do tego posiadający bardzo niską kapitalizację. Ze 100 największych monet aż 98 znajduje się po czerwonej stronie, najmocniejsze spadki notują natomiast DigixDAO (-40,17%), Nano (-33,53%), ICON (-30,45%), Partici (-30,03%) oraz SingularityNET (-29,61%).

Kryptowaluta Nano, która od niedawna dostępna jest na giełdzie Binance, nie może zaliczyć swojego debiutu do udanych. Od samego początku notowania przesuwają się bowiem w dół i w tym momencie jeden token wyceniany jest na 0,0011 BTC.

Źródło: Tradingview.com

Do znalezienia się w czołówce najsilniej tracących niewiele zabrakło również kryptowalucie NEO. Ta w niedzielę pokonywała wsparcie 106,00, a obecnie testuje poziom 84,41. Przełamanie bariery otwiera drogę do 48,45. Siatka średnioterminowych S/R naniesiona jest poniżej:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza na zamówienie – Dash, Monero

W poniedziałek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

Dash

Notowania kryptowaluty Dash próbowały opuszczać zakres spadkowego kanału, szybko jednak powróciły pod linię trendu, zablokowane przez 61,8% zniesienia Fibonacciego. Wspomniane Fibo wyznacza też krótkoterminowe wsparcia, które na razie spełniają swoją rolę – mowa o poziomach 0,0630 USD oraz 0,0561 USD. Gdyby te zostały wybite, kolejne wsparcie widoczne jest dopiero na minimach grudniowych, 0,0369 USD.

Źródło: Tradingview.com

Do realizacji wzrostów niezbędne jest natomiast trwałe wybicie flagi oraz 61,8% Fibo, co otwiera drogę do tegorocznych maksimów w okolicach 0,80 USD.

Monero

Po opuszczeniu zakresu konsolidacji i ostatecznym wybiciu wsparcia 300 USD, Monero testowało poziom od dołu i kontynuuje deprecjację. W poniedziałek praktycznie zrealizowano mierzony zasięg dawnego ruchu bocznego, który pokrywa się z 61,8% Fibo. Niepokoi dodatkowo pokonanie okrągłego pułapu 200 USD, co niewątpliwie zwiększy presję spadkową. Jeżeli obecne bycza baza nie wytrzyma i dzień skończy się na zbliżonych poziomach, to kolejne bariery popytowe identyfikowane są dopiero na 120 USD.

Źródło: Tradingview.com

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 5 lutego 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here