Po wczorajszej wyprzedaży i krwawej łaźni na rynku kruptowalutowym, piątkowa sesja przynosi całkowicie odmienny obraz – wszystkie z najpopularniejszych walorów zyskują, a pośród nich najmocniej EOS, który zapewnił sobie miejsce w gronie dziesięciu największych tokenów pod względem kapitalizacji. Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia na rynku kryptowalut!


TOP10 – Dash musiał ustąpić miejsca

Po czerwonej ścianie, dzisiaj czas na ścianę zieloną i wzrosty w rankingu TOP10. Czołówka bez zmian, pozycjami zamieniły się jedynie EOS i Dash. Obie kryptowaluty zyskują na wartości, jednak to wyceniany obecnie na $14,40 EOS jest zwycięzcą piątkowej sesji – w przeciągu ostatnich 24 godzin jego kurs wzrastał o prawie 37%:

Źródło: Coinmarketcap.com

Na giełdzie Bitfinex, EOS wyceniany do dolara pokonuje dotychczasowe, rekordowe szczyty i testuje chwilowo poziom 15,00, który staje się oficjalnie nowym oporem. Co prawda do zamknięcia świecy dziennej jeszcze daleko, to 11,00 powinien pełnić już rolę ugruntowanego wsparcia. Strefę popytu może pomóc budować również 12,50, czyli maksima z drugiej połowy grudnia:

Źródło: Tradingview.com

Warto przypomnieć, że EOS prowadzi najdłużej trwające w historii ICO, które rozpoczęło się w czerwcu 2017 i do tej pory zgromadziło ponad $700 milionów. Gdy dobiegnie końca, założyciel projektu – Dan Larimer – będzie posiadał do dyspozycji co najmniej $1 miliard. EOS miał zostać „zabójcą Ethereum”, do tego poziomu jednak nadal trochę mu brakuje.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na BTC i altcoinach!

Wygrani i przegrani piątkowej sesji

Skalę piątkowego, korekcyjnego odbicia na rynku kryptowalut uzmysławia fakt, że jedynie 25 z 100 największych tokenów w tym momencie traci. Po byczej stronie rynku znalazły się iExec RLC (+117,24%), SmartCash (+78,80), notujący rekordy EOS (+36,92), Stellar (+33,34%) oraz Byteball Bytes +31,54%). Niedźwiedzią stronę zdominowały natomiast Kin (-12,24%), WAX (-10,54%), Enigma (-10,54%), Dent (-10,43%) i Nebilo (-10,10%).

iExec RLC i SmartCach to small capy, EOS został omówiony w opisie listy TOP10, światło reflektorów pada więc na Stellar i imponujący zysk powyżej 30%. Aprecjacja pozwoliło pokonać linię trendu spadkowego rysowaną od początku roku oraz powrócić nad minima okolic 0,5120. Obecnie cena napotkała na blokadę w postaci 50% zniesienia Fibonacciego, gdzie „stoi” od kilku świec czterogodzinnych, rysując popytowego pin bara. Warto rozważyć zlecenie oczekujące na sprzedaż, gdyż dopiero wybicie poziomu i zamknięcie nad nim będzie sygnałem zakupowym:

Źródło: Tradingview.com

Najsilniej traci natomiast token Kin, który od szczytu euforii na rynku alt coinów, gdzie wyceniany był na ponad $1 miliard, oddał ponad połowę swojej wartości i dzisiaj łączna kapitalizacja plasuje się pod progiem $500 milionów:

Źródło: Coinmarketcap.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Analiza techniczna na zamówienie – POE i TRX

W piątek na łamach Comparic.pl pojawiły się następujące analizy kryptowalutowe:

POE

Sytuacja na notowaniach POE do BTC jest niezwykle ciekawa jeżeli chodzi o wykres intraday. Z jednej strony widzimy ugruntowane wsparcie zapewniane przez minima z 5 stycznia oraz 50% zniesienia wzrostów z przełomu 2017 i 2018, z drugiej dwie formacje klina (czy też trójkąta). Pierwsza z nich została wybita górą, rynek rozrysował jednak kolejne ograniczenie, które jest obecnie respektowane.

W efekcie interesują nas pogrubione linie ograniczające zakres ruchu kryptowaluty. Prędzej czy później będzie musiała wybić, którąś ze stron, co według teorii analizy technicznej pozwoli podjąć dalsze decyzje handlowe. Wcześniejsze impulsy z początku 2018 przemawiają jednak na korzyść ruchów aprecjacyjnych.

Źródło: Tradingview.com

TRX

Sytuacja na TRX jest niemal identyczna. Co prawda nie można tutaj rozrysować równej linii trendu spadkowego, jednak rynek również wytworzył horyzontalne wsparcie, które z każdą kolejną świecą jest coraz wyraźniej testowane, zostawiając na rynku coraz mniej miejsca na zmienność. Należy jednak pamiętać, że dopóki wsparcie nie zostało wybite, byki nadal mają szansę na odbicie w kierunku maksimów z 8 stycznia:

Źródło: Tradingview.com

Dopiero zejście pod niebieską strefę otworzy drogę do testu poziomów notowanych na początku 2018.

Analiza techniczna na zamówienie – zostaw komentarz pod artykułem, aby zobaczyć AT wybranego przez siebie waloru!

Skrót najważniejszych informacji dnia – 12 stycznia 2018

  • Techniczne aspekty kryptowalut – transmisja z #94 Trading Jam Session – Filip Pawczyński to Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin a Lech Wilczyński to Członek Zarządu tego stowarzyszenia. Jest on również CEO InPay S.A., firmy ułatwiającej płatność bitcoinami w placówkach handlowych.
  • Warren Buffet wieszczy upadek kryptowalut – Warren Buffett, najsłynniejszy inwestor i jeden z najbogatszych ludzi na świecie stwierdził w rozmowie CNBC, że ostatnie szaleństwo bitcoina i innych kryptowalut nie skończy się dobrze. Interpretując jego wypowiedź, że “dojdzie do złego zakończenia” moglibyśmy wnioskować, że spodziewa się on upadku całego rynku walut cyfrowych.
  • Koreańczycy nie chcą zakazu kryptowalutowego. Rząd zmienia zdanie – Ostatnie dni upłynęły pod napływem mieszanych informacji z Dalekiego Wschodu – pierwsze sygnały sugerujące, że Korea Południowa jest coraz bliżej wprowadzenia zakazu handlui rozpoczęła naloty policyjne na lokalne giełdy, zepchnął cenę Bitcoina poniżej $13 tysięcy. Jak się następnie okazało, zakaz miał dotyczyć jedynie „anonimowych inwestorów”. Przez kraj przelała się jednak fala społecznej krytyki, która zmusiła rząd do zmiany planów.
  • Raiblocks (XRB) – opis kryptowaluty – RaiBlocks jest nowatorską kryptowalutą o niskim opóźnieniu, która wykorzystuje architekturę blokowo-kratową, gdzie każde konto ma własny blockchain i osiąga konsensus poprzez głosowanie Proof of Stake.
  • Putin: “Inwestujesz w kryptowaluty? Ryzyko spada na Twoje barki” – Rosyjskie Ministerstwo Finansów przygotowuje projekt ustawy o legalizacji handlu kryptowalutami na zatwierdzonych giełdach znajdujących się na specjalnie przygotowanej liście platform transakcyjnych.
  • USA: Biuro szeryfa sprzedaje 4 tysiące Bitcoinów – Amerykańskie biuro szeryfa ogłosiło w tym tygodniu, że rozpoczyna aukcję niemal 4 tysięcy Bitcoinów pozyskanych w trakcie prowadzonych dochodzeń. Wszyscy zainteresowani zakupem cyfrowych monet muszą dokonać wstępnego depozytu w wysokości $200 tysięcy dolarów. Środki o wartości ponad $50 milionów pozyskano w ramach prawie 20 różnych śledztw.
  • Ukraina chce regulować Bitcoina i wypuścić własną kryptowalutę – Po wenezuelskim Petroprzyjdzie czas na ukraińską, państwową kryptowalutę? Ukraińska rada bezpieczeństwa poinformowała, że stworzyła grupę zadaniową mającą na celu przygotowanie projektu ustawy regulującego rynek kryptowaluty. Coraz głośniej mówi się również o możliwości utworzenia własnego tokenu.
  • BitShares (BTS) – opis kryptowaluty – BitShares jest to technologia wspierana przez przedsiębiorców, inwestorów i deweloperów nowej generacji, którzy są zainteresowani znajdowaniem rozwiązań wolnego rynku dzięki wykorzystaniu siły globalnie zdecentralizowanego konsensusu oraz podejmowania decyzji.
  • Dopadł Cię głód spekulacji? W KFC zapłacisz Bitcoinami – Założona 20 marca 1930 roku przez Harlanda Sandersa sieć restauracji Kentucky Fried Chicken znana szerszemu gronu odbiorców pod nazwą KFC poinformowała właśnie, że akceptuje płatności w Bitcoinach.


STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here