Naga MarketsDr. Doom porównuje technologię blockchain do skoroszytu Excela

Nie mowa tu o bohaterze komiksów Marvela walczącym z Fantastyczną Czwórką, lecz o ekonomiście Nourielu Roubini, który swój przydomek zyskał po trafnym przewidzeniu kryzysu finansowego z 2008 roku. Dziś Dr. Doom krytykuje Bitcoina i inne kryptowaluty nazywając je całkowitą ściemą. 


Sądzę, że coraz więcej krajów zacznie delegalizować giełdy kryptowalut tak jak to miało miejsce w przypadku Chin. Powstaną nowe regulacje – stwierdził Roubini w trakcie panelu dyskusyjnego odbywającego się podczas Milken Institute Global Conference.

Ekonomista w rozmowie z przedstawicielami branży posunął się nawet do stwierdzenia, że zarówno Bitcoin jak i pozostałe kryptowaluty to całkowita ściema, a technologię blockchain nazwał gloryfikowanym skoroszytem Excela.

W odpowiedzi na zarzuty swojego rozmówcy, Alex Mashinsky, CEO Celsius Network, który również został zaproszony do dyskusji zaproponował ekonomiście… zakup bitcoina. Wszystko co powiedziałeś nie ma znaczenia – oskarżał Roubiniego Mashinsky.

CEO Abra, Bill Barhydt, który również brał udział w panelu skomentował stanowisko swojego rozmówcy słowami: Nie wiem od czego zacząć (…) to tak jakby sprzedawca koni przekonywał nas, że nie potrzebujemy silników odrzutowych…

Nouriel Roubini od 2014 roku utrzymuje, że Bitcoin to zwyczajna bańka spekulacyjna, a osoby, które w nią zainwestowały (szczególnie w okolicach historycznego szczytu) są zwykłymi naiwniakami.

Czy tak rzeczywiście jest? Od początku 2016 roku do historycznego szczytu Bitcoin podrożał ponad 4500%. Nawet jeśli jest to bańka spekulacyjna (a duża część ekspertów wypowiada się o Bitcoinie właśnie w taki sposób) to w trakcie tych niemal dwóch lat kupując BTC po dowolnej cenie prawdopodobieństwo straty było relatywnie niewielkie. W najgorszej sytuacji oczywiście pozostają ci, którzy kupowali bitcoiny w połowie grudnia zeszłego roku, lecz czy na pewno?

Bitcoin testuje opór

Wczorajsza sesja na wykresie BTCUSD doprowadziła do kolejnego, bliskiego spotkania ceny z średnią 200 okresową. To już drugi test średniej w ciągu ostatnich dwóch tygodni co wskazuje na to, że byki coraz śmielej poczynają sobie na rynku. 

BTCUSD dzięki TradingView

Dopiero pokonanie okolic $9600 pozwoli na dalsze, znaczące wzrosty. Pierwszym przystankiem dla kupujących będą z pewnością okolice $11500. Gdy byki doprowadzą do wybicia tego oporu, optymizm powinien być na tyle duży, że test all time high będzie wyłącznie kwestią czasu.

 

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

TOP 10 – wzrosty pierwszej trójki

Jedynie trzy największe pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty notują w ciągu ostatnich 24 godzin dodatnią stopę zwrotu. Po silnych wzrostach w ostatnich dniach EOS wyraźnie koryguje, choć liderem spadków pozostaje IOTA.

Wygrani i przegrani piątkowej sesji

Koniec tygodnia nie niesie ze sobą ekstremalnych zmian w wycenie kryptowalut – przynajmniej jeśli rozpatrujemy pierwszą setkę o najwyższej kapitalizacji. Liderem wzrostów pozostaje dziś Matrix Al Network, który zyskuje niemal 30%. Nieco w tyle pozostaje 0x, który niebezpiecznie zbliża się do swojego historycznego szczytu w parze z BTC.

Dnia do szczególnie udanych nie zaliczą posiadacze WAX. Kryptowaluta traci w piątek niemal 16% swojej wyceny. Goni ją Gifto z stopą zwrotu na poziomie -15,37%. Dwucyfrowe spadki notuje również Fusion, które zbliża się do wsparcia na poziomie ośmiu dolarów.

O tym się mówiłoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here