Naga MarketsStabilizacja na rynku Bitcoina często powoduje, że tokeny kryptograficzne zwiększają swoje momentum. Sytuacja powtarza się we wtorek, gdzie sporo monet traci od kilku do kilkunastu procent. W ostatniej dobie walory takie jak Tezos, Kin, Ark, BAT, czy też Aelf znajdują się w czołówce najsilniej tracących. Najstarsza z kryptowalut „przykleiła” się natomiast do pułapu $6,5 tysiąca.


TOP10 – wtorek przynosi deprecjację

W skali tygodnia główne tokeny co prawda zyskują, ostatnie 24 godziny przynoszą jednak deprecjację. W czołówce najsilniej osuwa się EOS (-5,32%) oraz Cardano (-4,89%). Bitcoin natomiast bez większej zmienności osuwa się o niespełna pół procenta:

Źródło: Coinpaprika.com

Obecna zmienność BTC wobec dolara i innych kryptowalut jest najniższą od czternastu miesięcy, pokonując nawet konsolidację z czerwca i lipca bieżącego roku. Od kilkunastu sesji notowania Bitcoina przesuwają się w zaledwie dwustudolarowym okienku i nic nie wskazuje na to, że zostanie ono wkrótce wybite. Głównymi ograniczeniami ruchu bocznego natomiast nadal pozostają 6000 USD oraz 6900 USD.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

21 sierpnia jedynie kilkanaście ze stu największych tokenów może pochwalić się wzrostami. Najsilniej zyskuje ChainLink (10,51%), FuturoCoin (5,74%) oraz Lisk (4,79%):

Źródło: Coinpaprika.com

Po czerwonej stronie rynku jest natomiast o wiele bardziej tłoczno i tak jak wspomniano na początku spadkom przoduje Tezos tracący ponad 16%. Z większych tokenów mocno osuwa się również 0x (-6,69%) oraz EOS (-6,49%). W tym momencie cena XTZ znajduje się na najniższych poziomach od października i listopada zeszłego roku, osuwając się już prawie dziesięciokrotnie od rekordowych szczytów powyżej $10 dolarów:

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 21 sierpnia 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here