Naga MarketsWraz z pogłębiającym się kryzysem gospodarczym w Wenezueli, który prowadzi do rosnącego odpływu obywateli poza granice kraju, gwałtownie wzrasta popyt na bitcoina i inne kryptowaluty.

Wenezuela szuka rozwiązania w Bitcoinie

Według Coin Dance, Wenezuelczycy w zeszłym tygodniu handlowali bitcoinami o wartości prawie 300 milionów boliwarów, a rekord już mógł zostać pobity gdyż w sam tylko weekend wartość wynosiła 292 milionów boliwarów:

Pogarszające się warunki gospodarcze spowodowały, że Wenezuelczycy masowo uciekają z kraju i inwestują swój majątek w kryptowaluty. Według statystyk Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, od 2015 r. uciekło około 1,6 mln osób, a liczba ta wciąż rośnie. Większość z nich przenosi się do innych krajów Ameryki Południowej, takich jak Kolumbia, Peru, Brazylia i Argentyna.

Oprócz wzrostu popytu na bitcoiny jako zabezpieczenie przed wysoką inflacją w kraju, część przyczyn rekordowych obrotów parą BTC/VES ma związek z dewaluacją waluty sprzed kilku tygodni. 10 sierpnia, po wzroście inflacji do rekordowych poziomów z lokalnej waluty usunięto pięć zer. Wydaje się jednak, że nie rozwiązało to problemu, ponieważ szacuje się, że inflacja osiągnęła już 100%, mimo że “nowa” waluta wenezuelska ma mniej niż dwa miesiące.

Oprócz dewaluacji waluty o 95% i zmiany jej nazwy na suwerenny boliwar, prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił również, że boliwar będzie powiązany z kryptowalutą Petro, która została zaprezentowana wcześniej w tym roku. Miało to na celu obejście sankcji amerykańskich i uzyskanie dostępu do międzynarodowych finansów, a także kontrolowanie utrzymującej się hiperinflacji.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Bitcoin Cash dał najwięcej zarobić w minionym tygodniu

W trakcie poniedziałkowej sesji na rynku kryptowalutowym utrzymuje się relatywnie niska zmienność, najwięcej traci Ripple, bo niemal 10%. W skali całego tygodnia XRP był jednak drugą walutą z najwyższą stopą zwrotu zaraz po Bitcoin Cash, który wzrastał o 12,5%:

Źródło: Coinpaprika.com

W czołówce najgorzej radziły sobie natomiast Tezos (-12,32$), VeChain (-4,79%) oraz Dash (-4,59%). Największe z kryptowalut – Bitcoin oraz Ethereum notowały marginalne spadki w skali ostatnich siedmiu dni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here