Naga Markets


Black Rock interesuje się rynkiem kryptowalut

Największa na świecie firma inwestycyjna zajmująca się zarządzaniem aktywam, BlackRock, poinformowała w poniedziałek, że tworzy grupę roboczą, która ma przyjrzeć się technologii blockchain oraz kryptowalut takim jak Bitcoin. Informacja podana przez prezesa spółki, Larry’ego Finka wywołała natychmiastowe umocnienie najstarszej z cyfrowych monet.


Poznajmy technologię, nie widzimy jednak dużego zapotrzebowania

Takie słowa miały paść z ust Finka w trakcie wywiadu udzielonego agencji prasowej Reutera. Utworzenie grupy roboczej rozbudziło jednak apetyty inwestorów, którzy w potencjalnej przygodzie BlackRock z kryptowalutami upatrują kolejnego kamienia milowego dla branży kryptowalutowej. Pod koniec czerwca spółka posiadała w zarządzaniu aktywa o wartości ponad $6 bilionów – gdyby zaczęła inwestować również w tokeny kryptograficzne, te z pewnością zwiększyłyby swoją popularność w świecie tradycyjnych finansów.

Nastroje powinny być jednak stonowane, gdyż Fink od razu stwierdził, że traktuje Bitcoina jako inwestycyjnę typowo „spekulacyjną”, która cały czas żyje dzięki modzie na anonimowość. Podobnie jak wielu innych przedstawicieli tradycyjnej bankowości jest jednak sympatykiem blockchainu, któremu wróży dynamiczny rozwój w przyszłości.

W trakcie poniedziałkowej sesji Bitcoin zyskuje już ponad 4%, wzrastając o ponad $300 dolarów od momentu pojawienia się informacji o chęci poznania przez największego zarządcę aktywów świata kryptowalut. Cena nadal przesuwa się jednak w relatywnie wąskim kanale zmienności, który trzyma ją w ryzach od połowy czerwca:

Źródło: Tradingview.com

Za Bitcoinem podążają również inne z dużych kryptowalut, które w przeciągu ostatniej doby zyskują kilka procent. W TOP10 najlepiej radzą sobie EOS oraz IOTA:

Źródło: Coinpaprika.com

miesięcy.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Dominacja popytu na początku tygodnia – przegrani i wygrani poniedziałkowej sesji

W poniedziałek ciężko mówić o przegranych, gdyż w przeciągu ostatnich 24 godzin spadki notuje jedynie sześć ze stu największych tokenów kryptograficznych i są to osunięcia raczej kosmetyczne:

Źródło: Coinpaprika.com

Po zielonej stronie rynku natomiast obserwujemy dynamiczną aprecjację tokenów o mniejszej kapitalizacji, której przewodzi TenX (65,48%), MCO (18,20%), czy też Kin (17,60%). W czołówce znajduje się również wspomniany wcześniej EOS (8,46%), którego cena w tym momencie wynosi ponad $7,70.

Źródło: Tradingview.com

Cena po teście czerwcowych minimów, którym nie chciała odpuścić przez kilka sesji, wyraźniej odbija i zatrzymuje się pod 78,60%. Wybicie oporu i znajdujące się tuż nad nim 8,00 będzie warunkiem koniecznym do dalszej aprecjacji waloru wobec dolara.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podsumowanie najważniejszych informacji dnia – 16 lipca 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here