Naga MarketsSpadek łącznej kapitalizacji rynku kryptowalut oraz obrotów giełdowych wywołany relatywnie niskimi cenami (i utrzymywaniem się tendencji spadkowych) kolejny raz powoduje, że zwiększa się „dominacja” Bitcoina w skali innych tokenów. Zjawisko to obserwowane jest regularnie, gdy na rynku królują niedźwiedzie. W efekcie procentowy udział kapitału skupionego w BTC jest najwyższy od początku kwietnia.


43% udziału w rynku w trakcie czwartkowej sesji

Zgodnie z danymi portalu Coin Paprika, procentowy udział BTC w łącznej kapitalizacji rynkowej wynosi 12 lipca ponad 43%, Podobne wartości obserwowano pod koniec czerwca, ostatni raz podobny pułap Bitcoin zahaczał w kwietniu, czyli ponad 3 miesiące temu.

Źródło: Coinpaprika.com

Odpowiedź na pytanie czemu tak się dzieje jest niezwykle prosta. W czasach spadków, Bitcoin pełni rolę „bezpiecznej przystani” tak doskonale znanej z tradycyjnych rynków walutowych. Kiedy wzrasta „awersja do ryzyka” wywołana nadmiernymi spadkami, inwestorzy przerzucają się z tokenów alternatywnych na pierwszą i najstarszą z kryptowalut, co wpływa na wzrost jej dominacji. Kolejny fakt, to również dynamika i skala spadków. Ruchy na mniejszych tokenach kryptograficznych potrafią być nawet dziesięciokrotnie silniejsze na Bitcoinie – gdy ten zyskuje 10%, małe waluty wzrastają o 50%, gdy natomiast Bitcoin traci 10%, te tracą jeszcze silniej. Nałożenie się tych czynników powoduje w ostatnich tygodniach, że procentowy udział BTC w rynku nieustannie rośnie, natomiast cena nie ulega silniejszym zmianom:

Źródło: Tradingview.com

Chociaż w trakcie środowej sesji BTC traci kilkaset dolarów, to w ujęciu procentowym jest to zaledwie 3%. Co jednak istotniejsze, od pierwszej połowy czerwca notowania znajdują się w relatywnie wąskim, bo liczącym zaledwie tysiąc dolarów zakresie zmienności, którego cena nie byłą do tej pory wybić górą, ani dołem. Rynek konsoliduje więc od ponad miesiąca, a tak jak zauważono powyżej, Bitcoin zwiększa swoją dominację w kręgu innych tokenów:

Źródło: Coinpaprika.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

12 lipca na rynku niezaprzeczalnie dominuje podaż. Jest co prawda mało dynamiczna, jednak zaledwie pięć tokenów w przeciągu ostatniej doby zyskuje – i to bardzo skromnie:

Źródło: Coinpaprika.com

Spadkowicze też nie szczycą się większą dynamiką ruchów i tylko sześć moment cyfrowych w tym momencie rejestruje dwucyfrowe straty. Wśród nich znalazły się Veritaseum (-14,01%), MCO (-12,78%), Bitcoin Diamond (-11,11%), czy też Bitcoin Private (-10,89%).

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 12 lipca 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here