Naga Markets



Udział najstarszej kryptowaluty w łącznej kapitalizacji rynku cyfrowych tokenów znalazł się na najwyższych poziomach w tym roku, blisko pułapu notowanego w momencie gdy aktywo wyceniano na rekordowe $20 tysięcy. Pomimo prawie trzykrotnie niższej ceny Bitcoinowi pomagają pozytywne komentarze regulacyjne sugerujące, że amerykański SEC zaakceptuje ETFy oparte o BTC.


Dominacja Bitcoina najwyżej od 20 grudnia

Udział BTC w całym rynku kryptowalut wynosi obecnie prawie 48%, czyli najwięcej od 20 grudnia. Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni wcześniej (17 grudnia 2017 roku) cena tokenu osiągnęła rekordowy poziom 19783,21 USD. We wtorek, 7 sierpnia, za tego samego Bitcoina można otrzymać około 7 tysięcy dolarów.

Najstarszy z tokenów odrobił jednak zauważalną część strat od czerwcowych dołków, kiedy był wyceniany poniżej 6 tysięcy dolarów. Część tych wzrostów można zawdzięczać pozytywnym informacjom, które napływają z rynku i dotyczą między innymi dalszych regulacji kryptowalut. Komisje nadzoru na całym świecie coraz dokładniej przyglądają się przestrzeni tokenów krtyptograficznych, a amerykański SEC zaklasyfikował BTC jako „towar” a nie „papier wartościowy” rzucając światło na to, jak dalej kształtować mogą się regulacje.

Dominacja Bitcoinów na najwyższych poziomach od grudnia 2017. Źródło: Coinpaprika.com

Istnieje również spora szansa, że jeszcze w tym roku zaakceptowany zostanie pierwsze bitcoinowy ETF (z angielskiego exchange-traded fund). Co prawda SEC odrzucił drugi wniosek braci Camerona i Tylera Winklevossów, założycieli krypto-giełdy Gemini o dopuszczenie instrumentu do obrotu, jednak kolejne aplikacje cały czas napływają do komisji. Rynek nie przechodzi również obojętnie obok informacji opublikowanej przez Interontinental Exchange, która przy współpracy z Microsoftem oraz BCG chce utworzyć nową platformę Bakkt umożliwiającą konsumentom wymianę kryptowalut na dolara i inne waluty tradycyjne, umożliwiając łatwiejsze wydatnie tokenów podczas codziennych zakupów.

Patrząc na historyczną cenę BTC w przeciągu 2018 roku, sytuacja nie wygląda już jednak tak pozytywnie. Lipcowe próby odbicia od rocznych minimów zostały zatrzymane tuż ponad poziomem $8 tysięcy i jak na razie cena stopniowo przesuwa się ponownie w kierunku $6 tysięcy:

Źródło: Tradingview.com

Pozostałe z głównych tokenów również oddalają się od historycznych szczytów. W trakcie wtorkowej sesji zmienność jest mocno ograniczona i wskazuje co prawda na delikatną przewagę byków, jednak w średnim terminie dominują niedźwiedzie. Przykładowo, piąty co do wielkości EOS, który osiągał swoje ATH dokładnie sto dni temu, traci do rekordowych poziomów ponad 220%:

Źródło: Coinpaprika.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Przegrani i wygrani wtorkowej sesji

We wtorek na rynku dominuje popyt. W ujęciu ostatniej doby traci około 20% z grona największych stu tokenów, a najsilniej IOTA (-9.57,%) będąca jedną z dziesięciu największych cyfrowych monet. Na kolejnych miejscach znajdują się Mixin (-8,37%), Holo (-7,01%), Metaverse (-6,90%) oraz Dropil (-6,24%). Cena dzisiaj praktycznie testowała poziom S/R wyznaczany na podstawie maksimów z początku października tuż pod 0,700. Kontakt ze strefą wywołał odwrócenie notowań i utworzenie świecy doji z długim dolnym knotem:

Źródło: Tradingview.com

Po „zielonej stronie” rynku dwucyfrowe zyski notuje FuturoCoin (37,55%), Pundi X (12,45%), Basic Attention Token (12,26%) oraz Wanchain (11,757%). Bardzo dobrze radzi sobie również Ethereum Classic, którego łączna kapitalizacja po raz pierwszy w historii przekroczyła $2 miliardy. Sytuacja techniczna na ETC jest lustrzanym odbiciem tego co dzieje się dzisiaj na notowaniach IOTA. Zdecydowana większość wtorkowych zysków została zniesiona po teście poziomu 20 dolarów i 23,6% zniesienia trendu spadkowego z tego roku:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 7 sierpnia 2018



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here