Naga MarketsTron kryptowaluta TRXChociaż zmienność rynku kryptowalut znalazła się na bardzo niskich poziomach, a utrzymująca się konsolidacja spycha wolumeny handlowe Bitcoina na roczne minima, to na części głównych kryptowalut można było zaobserwować dynamiczniejsze ruchy w zakończonym tygodniu. W przeciągu ostatnich 7 dni najwięcej, bo o niemal 20% umacniał się TRON, po drugiej stronie równania znalazł się natomiast Ripple, tracący kilkanaście procent wartości.


TOP10 – TRX walczy z istotnym oporem

Ruchy boczne rynku kryptowalutowym zapewniły z jednej strony stabilizację cen, z drugiej strony wywołują irytację wśród inwestorów przyzwyczajonych do dynamiczniejszych zmian cenowych. W poniedziałek, 8 października, Bitcoin ponownie przesuwa się o niespełna 1 procent, podobnie jak Ethereum oraz Bitcoin Cash. Sytuację „ratuje” jednak TRON zyskujący w ujęciu dobowym niemal 7% i tak jak wspomniano we wstępie prawie 20% w skali całego tygodnia:

Zmienność kryptowalut 8 października
Źródło: Coinpaprika.com

Patrząc na wykres TRX można zauważyć, że ostatnia szarża byków pozwoliła na wybicie formacji trójkąta oraz na podejście pod istotną strefę oporu, która blokuje wzrosty od końcówki sierpnia. Jej pokonanie jest niezbędne do nabrania przez cenę większego rozpędu i wybicia dołków lipcowych nad 0,030:

Analiza techniczna TRX
Źródło: Tradingview.com

Gorzej sytuacja prezentuje się na wykresie Ripple – kryptowaluta powraca pod istotną strefę S/R, którą udało się dynamicznie wybić w drugiej połowie minionego miesiąca. Ponowne spadki pod 0,50, 200 EMA oraz maksima z lipca oznacza, że zwiększyć może się na rynku aktywność niedźwiedzi. Kolejny istotny poziom wsparcia wyznacza 23,6% zniesienia wakacyjnych spadków w połączeni uz poziom 0,4260 (minima lipcowe):

Ripple 08.10.2018
Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – wybory, fałszywe oskarżenia i kolejne prognozy kursu

Przed wyborami samorządowymi kampania wyborcza nabiera rozpoędu.  I co ciekawe, przynosi nam kolejne obietnice wyborcze związane z technologią Blockchain oraz kryptowalutami. Wszystko zaczęło się od Patryka Jakiego, który kandyduje na urząd prezydenta Warszawy. W czasie jednej ze swoich konferencji przedstawił wizję nowej dzielnicy stolicy, w której duże znaczenie odgrywałyby nowe technologie m.in. sieć bloków. Następnie elementy smart city zapowiedzieli bielscy kandydaci na radnych miejskich ze stowarzyszenia Niezależni BB, zaś walczący o fotel prezydenta Lublina poseł Jakub Kulesza przedstawił swoją wizję lokalnej kryptowaluty i wykorzystania blockchaina w miejscowych referendach.

W trakcie poniedziałkowej sesji jedna z największych giełd kryptowalutowych – Bitfinex – ostro reagowała na swoim oficjalnym blogu odnośnie zarzutów oskarżających ją o niewypłacalność: „Bitfinex wprowadził operacje fiat w 2015 roku, aby działać jako globalny punkt dostępu dla traderów chcących wejść w przestrzeń kryptowalut. Po drodze dochodziło do wzlotów i upadków, a komplikacje były analizowane przez uważnych “regulatorów”, którzy chętnie antycypowali i przewidywali upadek branży. Strony te szybko krzyczą o niewypłacalności, pozornie słabo rozumiejąc, co to pojęcie oznacza i o czym ogólnie mówią”informowaliśmy w godzinach przedpołudniowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nie mogło zabraknąć również prognoz przyszłego kursu Bitcoina – Spencer Bogart, który jest partnerem w firmie kryptowalutowej Blockchain Capital – przewidywał zwyżkę cen bitcoina do $10 tysięcy i reszty rynku kryptowalut podczas wywiadu dla “Fast Money” prowadzonego na kanale CNBC. Według niego, rozwój rynku kryptowalutowego w ostatnim tygodniu może być głównym powodem dlaczego bitcoin jest bliski odzyskiwania cen.

Informacja o wzrostach z pewnością ucieszy „młodych i zamożnych”, gdyż jak wynika z najnowszego badania firmy analitycznej Clavor, to właśnie oni najchętniej inwestują w krypto. W badaniu zebrano odpowiedzi od ponad 1 000 Amerykanów w wieku od 18 do 80 lat. 47 procent osób z rocznym dochodem nie mniejszym niż 75 000 USD rocznie inwestuje w cyfrowe aktywa. Mniej niż jedna czwarta zarabiających poniżej 25 000 USD stwierdziła, że ​​stać ich na znaczne inwestycje w kryptowaluty.

W momencie gdy na jednym krańcu świata zamożni inwestują w rynek kryptowalut, w pogrążonej kryzysem Wenezueli obywatele są zmuszeni przejść na krajowy cyfrowy token Petro. Wiceprezydent Rodriguez potwierdził, że od dzisiaj (czyli od 8 października), opłaty za wszystkie wnioski o paszport będą droższe i będą płatne tylko w Petro. Koszt wzrósł do 2 petro za nowy paszport i 1 petro za wydłużenie jego ważności. Jedna jednostka kryptowaluty jest dziś warta 3600 suwerennych boliwarów.

Patrząc na pędzącą w Wenezueli inflację może to być jednak mniej, niż hackerzy życzą sobie w darkencie za odzyskanie danych dostępowych do Facebooka lub kupno danych logowania innej osoby. Ostatnio media obiegła wiadomość o ogromnym wycieku danych z Facebooka. Ponoć chodzi aż o 90 milionów użytkowników na całym świecie. Skradzione  dane można już kupić w darknecie w cenach wahających się od 3 do 12 dolarów za sztukę. Informacje podało The Independent. Zakupów można dokonać na darknetowej giełdzie Dream Market przyjmującej kryptowaluty takie jak: Bitcoina, Bitcoin Cash i Monero.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here