Naga MarketsMężczyzna z kapturem na głowie i logiem Bitcoina zamiast twarzy wskazuje na symbol dolara amerykańskiegoPo teście dolnego ograniczenia formacji trójkąta Bitcoin odbija na tyle, by utworzyć wyraźny, lokalny dołek. Nie zmienia to jednak sytuacji najstarszej z kryptowalut, mniej więcej od końca września pozostaje w konsolidacji.


Niewiele zmienia się sytuacja względem tej opisanej w weekendowym podsumowaniu rynku kryptowalut. BTCUSD jak konsolidowało, tak konsoliduje i na razie nie widać żadnych oznak rynku byka:

Wykres Bitcoina z naniesioną formacją trójkąta wskazującą na konsolidację rynku
źródło: TradingView

Niemal miliard skradziony w kryptowalutach

Podsumowując w swoim raporcie pierwsze dziewięć miesięcy tego roku CipherTrace zauważa, że niemal miliard dolarów padło łupem kryptowalutowych złodziei. Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem zwraca uwagę na gigantyczny wzrost wartości skradzionych środków. Skradziono bowiem 250% więcej niż w całym 2017 roku, kiedy właścicieli zmieniły kryptowaluty warte $266 mln.

Regulatorzy są wciąż parę lat do tyłu i tylko kilka krajów rzeczywiście wprowadziło odpowiednie przepisy przeciwdziałające praniu brudnych pieniędzy – przekonuje w rozmowie z dziennikarzami Reuters Dave Jevans, CEO CipherTrace. Jevans twierdzi, że istnieje nawet 50% więcej transakcji powiązanych z działaniami kryminalistów niż zawiera raport przygotowany przez jego firmę.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Dane opublikowane przez CipherTrace poruszają nie tylko problem kradzieży kryptowalut, ale i wykorzystania ich przez przestępców. Zdaniem ekspertów z firmy najpopularniejsze giełdy kryptowalut pomogły w wypraniu nawet 2,5 mld dolarów.

Każda giełda respektuje zapisy AML [Anti-Money Laudering – dop. red.] jednak niewiele to pomaga. Dlaczego? Często dowiadujemy się o przestępstwach sporo po ich popełnieniu. Można wyśledzić tych, którzy je dokonali w 80-90% ale nigdy nie osiągniemy stuprocentowej skuteczności – uważa Jevans. Mając na uwadze skomplikowane procesy szyfrujące używane w łańcuchu bloków można tylko i wyłącznie poprzeć słowa CEO.

Powstaje kryptowalutowy fundusz

Szwajcarski Urząd Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA) wydaje pierwszą w swojej historii licencję dot. kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego. Informację podało centrum medialne Swissinfo 9 października. Szczęśliwym licencjobiorcą jest Crypto Fund. To spółka założona w 2017 roku przez Crypto Finance AG z siedzibą w KryptoDolinie Zug. Nowa licencja ma umożliwić firmie legalne oferowanie szerszej gamy produktów inwestycyjnych, związanych m.in. z krypto-aktywami. Zezwolenie daje firmie także szansę poszerzenia oferty na usługi doradztwa inwestycyjnego dla klientów instytucjonalnych. Mówiąc krócej, przyznaje mu taką samą swobodę, jak w przypadku tradycyjnego zarządzania aktywami – czytamy w artykule Jacka Walewskiego.

Choć kryptowalutowe fundusze inwestycyjne to kolejny krok w popularyzacji kryptowalut, to jednak warto pamiętać co działo się po wprowadzeniu kontraktów futures na Bitcoin. W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o wyścigu dwóch parkietów – Chicago Mercantile Exchange (CME) oraz Chicago Board Options Exchange w wprowadzeniu pierwszych derywatów na kryptowalutę. Niedługo po ich wprowadzeniu rynek osiągnął swoje historyczne wyceny i runął w dół…

Podsumowanie dnia – czerwień króluje na rynku

Pierwsza dziesiątka kryptowalut o najwyższej kapitalizacji notuje w minionych dwudziestu czterech godzinach wyraxne spadki. Najwięcej traci XRP, chociaż warto również zwrócić uwagę na pozostającym na jedenastym miejscu TRON, który w minionych 24 godzinach spada o 4%

Spis kryptowalut o najwyższej kapitalizacji
źródło: coinpaprika.com

Po drugiej stronie tabeli pozostają tokeny o niższej kapitalizacji. Najwięcej zyskuje ClubCoin – ponad 54,24%. Pewne zyski notują również Electroneum, 0x oraz Loopring.

Spis kryptowalut o najwyższych stopach zwrotu w dniu 10 października 2018 roku
źródło: coinpaprika.com

Najważniejsze informacje dnia

Niebezpieczne, niestabilne, wykorzystywane przez przestępców, a nawet… nielegalne – takie zarzuty najczęściej padają w kierunku kryptowalut. A mimo to nieustannie rośnie zainteresowanie wokół nich. Transakcje stają się coraz bardziej transparentne, a światowe koncerny planują wprowadzenie własnych walut cyfrowych i tokenów. Sprawdzamy, jakie rozwiązania w zakresie technologii i bezpieczeństwa stosują giełdy i portfele kryptowalut, by poprawić ich renomę. Zespół Luno rozwiewa główne zarzuty wobec kryptowalut

Nie ma wątpliwości, że październik szykuje sympatykom kryptowalut dużo ciekawych eventów. Jednym z nich jest konferencja I Love Crypto, która odbędzie się już 23 października. Podczas wydarzenia dowiemy się jak wykorzystać technologię blockchain oraz kryptowaluty w już istniejącej firmie, jak analizować projekty ICO przed inwestycją oraz jak nadać wartość swojemu tokenowi personalnemu. Portal Comparic jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

A ci, którzy od sal konferencyjnych wolą zacisze własnego domu i handel kryptowalutami z pewnością ucieszą się z informacji o poszerzeniu oferty Dukascopy. Broker dodaje CFD na kolejną kryptowalutę – Ethereum, a dzięki siedzibie w Szwajcarii oferuje również atrakcyjną, wysoką dźwignię.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here