Naga MarketsBitcoin on computer laptop.

W trakcie poniedziałkowej sesji notowania Bitcoina zyskiwały ponad 300 dolarów, podchodząc pod górne ograniczenie ponad dwumiesięcznej konsolidacji. Zdaniem głównego analityka Think Markets zbliżamy się jednak do momentu, w którym najstarsza z kryptowalut wybije pułap $7 tysięcy, rozpoczynający kolejną wspinaczkę w kierunku wyższych poziomów cenowych.


TOP10 – wyhamowanie po wzrostach w pierwszej sesji tygodnia

Czołowe tokeny kryptograficzne we wtorek nie prezentują większej zmienności, łapiąc oddech po dynamicznych ruchach z sesji wczorajszej. W nocie skierowanej do klientów, Naeem Aslam, główny ekonomista brytyjskiego oddziału Think Markets twierdzi jednak, że w najbliższej przyszłości inwestorzy będą świadkami wybicia obecnego ruchu bocznego na korzyść kupujących: „równowaga sił zbliża się ku końcowi i spodziewam się silniejszych ruchów w przeciągu kolejnych tygodni. Silny rajd wzrostowy pojawia się na horyzoncie. Dowodem jest między innymi ciągle wzrastający hash rate sugerujący, że górnicy są bardzo zapracowani, licząc na wzrost cen w krótkim terminie”

Źródło: Tradingview.com

Patrząc na historyczne zachowanie ceny Bitcoina widać, że notowania od połowy czerwca poruszają się w bocznym kanale pomiędzy poziomami $5760 oraz $6800 (górne ograniczenie wzmacnia dodatkowo 38,2% zniesienia Fibonacciego). Sugerując się komentarzami Aslama można założyć, że poniedziałkowy ruch jest zaczątkiem silniejszego, popytowego ataku, który pozwoli pokonać górne ograniczenie konsolidacji i wykonać ruch w kierunku poziomów obserwowanych jeszcze kilka miesięcy temu.

Źródło: Coinpaprika.com

Wśród czołówki traci jedynie Ethereum (w ujęciu dobowym), jest to wywołane jednak silniejszą korektą obserwowanej w poniedziałek aprecjacji. Podobnie jak swój główny rywal, ETH przesuwa się w konsolidacji blokującej silniejsze spadki lub wzrosty. Łączna kapitalizacja rynkowa jednak odbija i testuje okolice $270 miliardów stanowiących lipcowe maksima.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani wtorkowej sesji

Równowaga pomiędzy kupującymi i sprzedającymi obserwowana 17 lipca potwierdza, że rynek znajduje się w konsolidacji i nadal szuka głównego kierunku. Po zielonej stronie najlepiej radzi sobie Dogecoin (15,64%), Power Ledger (14,23%), Decentralad (12,24%), WAX (11,69%) oraz Loom Network (11,16%). Wzrosty popularnego Doge w przeciągu ostatnich 24 godzin wywołane są informacją napływającą z platformy Robinhood, która rozpoczęła wsparcie tokenu, który miał być „kryptowalutowym żartem” szybko stał się jednak jedną z najbardziej rozpoznawalnych walut cyfrowych.

Notowania Dogecoina wobec Bitcoina w tym miesiącu znalazły się na rocznych minimach, które pozwoliły na dynamiczniejsze odbicie w kierunku 23,6% zniesienia Fibo (dołki majowe), stanowiącego obecnie opór blokujący dalszą aprecjację:

Źródło: Tradingview.com

Po stronie czerwonej dynamika ruchów zdecydowanie mniejsza. Ranking przegranych otwierają WINCOIN (-6,13%), Ethos (-4,83%), 0x (-4,56%), Mixin (-3,98%) oraz Huobi Token (-3,35%). ZRX osuwa się w tym gronie najsilniej, ma za sobą jednak czterodniowy rajd, który pozwolił pokonać strefę oporu wyznaczaną na majowo-lipcowym poziomie S/R na wysokości parytetu:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 17 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here