Naga MarketsMoneta Bitcoin trzymana w dłoni przez mężczyznęW styczniu 2018 roku łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego wynosiła ponad 800 miliardów dolarów. Niespełna jedenaście miesięcy później znajduje się na poziomach o 700 miliardów dolarów mniejszych pokazując skalę spadku wartości nie tylko samego Bitcoina, ale również innych cyfrowych aktywów. W tym samym czasie dominacja najstarszej z e-monet utrzymuje się powyżej 50%.


Spadki towarzyszą kryptowalutowym we wtorek

Podczas wtorkowego handlu rynek kryptowalutowy ponownie prezentował znamiona wyhamowania po rozrysowaniu nowych, wielomiesięcznych minimów, jednak główne tokeny i tak traciły. W ujęciu ostatniej doby w czołówce 20 największych zyskiwał jedynie NEM (7,09%), natomiast Bitcoin tracił 2,34%, Ethereum 3,07%, a Bitcoin Cash prawie 5%. Najdynamiczniejsze spadki obserwowano jednak na mocno zmiennym w ostatnich dniach Bitcoin SV (-9,14%) oraz EOS (-9,32%):

notowania kryptowalut 27 listopada
Źródło: Coinpaprika.com

Właśnie w takim środowisku wartość całego rynku kryptowalutowego osuwa się 27 listopada do poziomu 121 miliardów dolarów. Oznacza to, że od rekordowych szczytów rysowanych w styczniu bieżącego roku kapitalizacja skurczyła się już o 700 miliardów.

spadek kapitalizacji bitcoina
Źródło: Coinpaprika.com

Cena Bitcoina znalazła najprawdopodobniej nowe dołki i czwartą sesję z rzędu utrzymuje się nad poziomem 3800 dolarów, testując jednak strefy poniżej wspomnianego obszaru. Podobną sytuację można zaobserwować na szeregu innych kryptowalut. Wyjątkiem jest EOS, który we wtorek pogłębia miesięczne i tegoroczne minima – ostatni raz cena poniżej pułapu 3 dolarów znajdowała się przez chwilę w grudniu 2017.

kurs bitcoina 27 listopada
Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnie – Bitcoin nie wróci na historyczne maksima, ale nie spadnie też poniżej 3 tys. dolarów

W trakcie wtorkowej sesji pojawił się szereg nowych prognoz odnośnie przyszłego kursu Bitcoina. Pierwsza z nich pochodzi z raportu Kaspersky Lab i mówi, że kryptowaluta nie powróci już do szczytów z 2017 roku. Powodem jest ograniczona baza osób, które mogą zainteresować się cyfrowymi aktywami. Jednocześnie Vinny Lingham, CEO Civic, firmy zajmującej się zarządzaniem tożsamością, powiedział w wywiadzie udzielonym CNBC 26 listopada, że ​​cena Bitcoin (BTC) pozostanie na obecnym poziomie kilka miesięcy, może jednak też spaść do 3 000 USD. Lingham zasugerował, że kurs bitcoina będzie teraz znajdował się na poziomach pomiędzy od 3 000 do 5 000 USD przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy. CEO wyraził też wątpliwości, czy cena BTC spadnie poniżej wsparcia 3 000 USD.

Podobną projekcję przedstawił w poniedziałek także Anthony Pompliano. Partner w firmie inwestycyjnej Morgan Creek Digital Assets spodziewa się, że obecna presja sprzedażowa doprowadzi do wyprzedaży o 85% od grudniowego szczytu. W praktyce oznaczałoby to, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic 3000 USD.

Z pozytywnych informacji, które napłynęły na rynek we wtorek nie można przejść obojętnie obok komunikatu giełdy Nasdaq, która chce w pierwszym kwartale przyszłego roku oddać w ręce użytkowników kontrakty terminowe na Bitcoina. Już w styczniu prezes Nasdaq, Adena Friedman, powiedziała, że giełda zastanawia się jak wyróżnić swoje kontrakty na tle tych oferowanych już przez konkurencję. Kontrakty terminowe Nasdaq będą oparte na uśrednionej cenie Bitcoina wyliczanej na podstawie kursów wielu giełd. Dla porównania, CME wykorzystuje ceny z czterech rynków, podczas gdy na Cboe jest to tylko jeden rynek.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sprawdź również inne newsy Comparic.pl opublikowane we wtorek, 27 listopada, które mogą Cię zainteresować:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here