Naga MarketsW trakcie środowej sesji wyprzedaż rynku kryptowalut osiągnęła nowe dołki – wszystko za sprawą decyzji amerykańskiej SEC o opóźnieniu w czasie decyzji dotyczące uruchomienia bitcoinowego ETFu, o które wnioskowało przedsiębiorstwo VanEck. W efekcie kapitalizacja wszystkich tokenów dostępnych w oborice spadła do $230 miliardów, najniżej od listopada zeszłego roku. Oznacza to, że od styczniowych maksimów rynek skurczył się o około $600 miliardów – czyli mniej więcej o wartość czterech największych spółek indeksu giełdowego S&P500.


TOP10 – czołówka traci. I to dwucyfrowo

Jak wynika z danych portalu coinpaprika.com, całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut w środę testowała poziom $230 miliardów, coraz wyraźniej odsuwając się od rekordowych poziomów ze stycznia.

Źródło: Coinpaprika.com

Nie jest to jednak wina samego Bitcoina, który w ujęciu ostatniej doby traci najmniej z czołówki, ale również pozostałych czołowych tokenów. Spadki w pierwszej dziesiątce zaczynają się od kilkunastu procent, pogłębiając słabe wyniki tygodniowe:

Źródło: Coinpaprika.com

Przykładowo Ripple (XRP) wybija nowe minima roczne po trzecim dniu dynamicznych spadków, dochodząc do cen notowanych ostatni raz w grudniu zeszłego roku. Od strony technicznej ciężko doszukiwać się poziomów, które mogłyby zatrzymać dalsze spadki. Pierwsze materializują się na wysokości strefy 0,28-0,30.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi przegrani i wygrani środowej sesji

W gronie 100 największych tokenów w środę ciężko mówić o wygranych. Zyskuje bowiem jedynie Aurora (7,57%), niezaliczana jednak do czołówki cyfrowych monet. Stawce spadkowiczów przewodzi natomiast IOTA, która w tym momencie osuwa się o 18,66%. Kolejne miejsca należą do Loopring (-18,56%), Nano (-18,09%), Bitshares (-18,00%) oraz EOS (-17,95%).

IOT/USD obecnie walczy z istotnym wsparciem wyznaczanym po maksimach październikowych oraz minimach z drugiej połowy listopada. Jeżeli strefa zostanie wybita, kolejny poziom wsparcia byków znajduje się dopiero na minimach listopadowych (0,3100):

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 8 sierpnia 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here