Naga Marketsbitcoin płonieTo był dobry dzień dla rynku kryptowalut. Bitcoin zyskał na wartości ponad 5%, Ethereum i XRP również odnotowały wzrost równy 4,62% i 5,21%. Najbardziej zyskujące kryptowaluty w poniedziałek 15 października to Aurora (+23,75%), Bytecoin (15,52%) oraz Komodo (14,45%). Z kolei najwięcej stracił Nebulas (-8,45%) i GXChain (-4,56%).


Zyskują główne kryptowaluty, traci m.in. Tether i Lisk

Na dzisiejszą informację o możliwym wstrzymaniu listowania kryptowaluty Tether, cena popularnej kryptowaluty zareagowała silnymi wzrostami. Bitcoin (BTC) odnotował w ciągu ostatnich godzin wzrost o ok. 5% i obecnie cena oscyluje w okolicach 6400 USD. Jednak w ciągu tygodnia cena spadła o prawie 4 procent z poziomu około 6600 USD. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina to obecnie 115 030 125 740 USD. Łączny wolumen transakcyjny z 24 godzin wyniósł 6 932 165 273 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kryptowalutowe podsumowanie dnia – rynek na zielono, kolejne zamieszanie wokół Tetheru
coinmarketcap.com

Z kolei dwu procentowy spadek zanotowała dziś kryptowaluta Tether. Po silnej przecenie i utworzeniu dołka, cena powróciła w równie krótkim czasie w okolice poziomu 0.97 USD. Niektóre doniesienia wskazują, iż nagły spadek ceny został wywołany przez inwestorów tracących wiarę w token, w obliczu braku przejrzystości w odniesieniu do prawdziwości pokrycia kryptowaluty w dolarach oraz plotek nt. wątpliwego partnerstwa z giełdą Bitfinex i możliwym nielistowaniu Tethera na giełdach. Na chwilę obecną wypłaty z Bitfinexa zostały zablokowane.

Kryptowalutowe podsumowanie dnia – rynek na zielono, kolejne zamieszanie wokół Tetheru
coinmarketcap.com

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosiła dziś 213 999 099 792 USD. Natomiast wolumen z ostatnich 24 godzin wyniósł 19 636 513 254 USD Przyszłość cenowa BTC będzie z pewnością zależna od decyzji SEC w sprawie ETFów bitcoinowych. Warto zauważyć, że ostatnie spadki na rynku kryptowalut nastąpiły w podobnym czasie jak mocny spadek dolara.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – 15 października 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrzymaj się z dala od EOS – Jimmy Song
Następny artykułDywidenda = zysk? Zapowiedź dwóch dużych dywidend
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here