Naga MarketsPo dynamicznej korekcie wzrostowej we wtorek, 30 maja główne tokeny również kontynuują wzrosty, te są w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin już jednak znacznie spokojniejsze. W przeciągu jednego dnia łączna kapitalizacja rynku wzrosła o ponad $25 miliardów. Należy ponownie jednak zauważyć, że do powrotu rynku byka nadal daleko.


TOP10 – czołówka bez zmian i ze stabilną aprecjacją

Układ głównych kryptowalut w topowej dziesiątce pozostaje bez zmian w stosunku do wczorajszego rankingu. W ujęciu dobowym najsilniej zyskują Cardano oraz IOTA, a na czerwono świecą się jedynie TRON oraz marginalnie Litecoin:

Źródło: Coinmarketcap.com

Zdaniem analityków Comparic.pl, Bitcoin porusza się obecnie w strefie bez określonego kierunku i dopiero wybicie 8 tysięcy górą, lub silniejsze zejście pod tegoroczne minima pozwoliłoby dokładniej określić dalszą tendencję, która w średnim terminie przechyla się na korzyść byków. Ostatni raz (przełom marca i kwietnia) konsolidacja w zasięgu 7000-8000 trwała kilkanaście sesji, a test 6600 (niebieska, przerywana linia), pozwolił podejść pod okrągły pułap 10000. Jeżeli tym razem ma być podobnie, BTC musi najpierw pokonać najbliższy opór:

Źródło: Tradingview.com

W owiele ciekawszym miejscu technicznym znalazł się tracący dzisiaj token TRX. Tron po raz kolejny w tym miesiącu testuje strefę S/R wyznaczaną po szczytach z lutego i marca. Ostatni raz kontakt z poziomem doprowadził do re-testu 0,0840. Od strony technicznej układ przypomina konsolidację i handel w zakresie kanału bocznego (od górnej do dolnej bandy):

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani środowej sesji

Drugi dzień z rzędu to czerwona strona rynku znajduje się w odwrocie i w tym momencie traci jedynie kilkanaście tokenów. Wśród nich znalazły się MyBit Token (-15,86%), CyberMiles (-9,31%), iExec RLC (-4,33%), Skycoin (-3,86%) oraz Bitcoin Diamond (-3,52%). Jeden z wielu „widelców” BTC kolejną sesję z rzędu testuje tegoroczne minima i jeżeli dojdzie do ich wybicia, to może osunąć się nawet do zeszłorocznych dołków.

Zielona strona rynku pokazuje zdecydowanie silniejszą dynamikę o czym świadczą wzrosty Theta Token (44,20%), Cyrptonex (14,18%), GXChain (11,79%), czy też Bytecoina (10,96%). W pierwszej dziesiątce najmocniej wzrastających znalazła się również IOTA, która notuje najsilniejsze wzrosty od początku miesiąca. Trend od początku roku jest jednak spadkowy, a bieżący miesiąc również przynosi podażową strukturę wewnątrz niedźwiedziego kanału, którego górna granica jest obecnie testowana.

Źródło: Tradingview.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 30 maja 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here