Naga MarketsSenny rynekDokładnie rok temu inwestorzy na całym świecie byli świadkami początku kryptowalutowego boomu, który wywindował wartość całego rynku do ponad $800 mld, a następnie równie dynamicznych spadków. Te z każdym miesiącem bieżącego roku stawały się jednak coraz mniej zauważalne, aż do sierpnia kiedy ceny głównych tokenów praktycznie zatrzymały się w miejscu. Kapitalizacja od dwóch miesięcy porusza się w przedziale zaledwie $35 mld, w przeszłości realizując takie wahania w jeden dzień. Dla jednych „nuda” dla innych stabilizacja i rosnąca dojrzałość rynku.


TOP10 – brak zmienności na głównych kryptowalutach

W trakcie piątkowej sesji Bitcoin i inne duże kryptowaluty notują skromne wzrosty poniżej jednego procenta. Najsilniej w czołówce tracą Ripple oraz Bitcoin Cash (kolejno 2,71% oraz 1,51%) jednak dla inwestorów kryptowalutowych są to ruchy niemal niezauważalne. Tygodniowe stopy zwrotu również wskazują na konsolidację i brak perspektyw na zmianę dynamiki w najbliższych dniach:

Tabela kryptowalut
Źródło: Coinpaprika.com

Od początku sierpnia gdy łączna kapitalizacja rynku spadła poniżej $250 miliardów, a następnie testowała wielomiesięczne minima tuż nad $200 miliardami, wiele się nie zmieniło. Bardzo zmienny do tej pory wykres wartości wszystkich kryptowalut wyraźnie się uspokoił i przemieszcza się poziomo:

Kapitalizacja rynku krypto
Źródło: Coinpaprika.com

Odzwierciedleniem braku zmienności jest niewątpliwie wykres Bitcoina, który do dolara amerykańskiego zwęża pole ruchu cenowego od prawie piętnastu sesji. Już na początku tygodnia wydawało się, że wąski trójkąt powinien zostać wybity, cena jednak z uporem nadal trzyma się jego zakresu i balansuje w okolicach $6500:

bitcoin 05.10
Źródło: Tradingview.com

Dodając do powyższego wskaźnik RSI widać, że od połowy zeszłego miesiąca jego wartość przesuwa się w połowie zakresu sugerując neutralność pomiędzy kupującymi oraz sprzedającymi. Przekłada się to również na obniżenie średnich kosztów transakcji BTC, które od lipca nie przekroczyły wartości jednego dolara.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 5 października 2018

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) przewidział w budżecie ponad milion euro na monitorowanie aktywów fintech i kryptowalut, tak wynika z dokumentu opublikowanego 4 października. To nie pierwsza instytucja nadzorująca rynki finansowe, która podjęła kroki w celu śledzenia kryptowalut.

W rocznym programie prac na 2019 r. ESMA stworzyła fundusz o wartości 1,1 mln euro i opracowała jego cele na następny rok, które obejmują regulację i nadzór nad nowymi działaniami finansowymi, koncentrując się na technologii finansowej i kryptowalutach.

Po drugiej stronie globu, chiński gigant handlu elektronicznego, Alibaba, złożył zgłoszenie patentowe w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) dla systemu opartego na blockchain. Ma on pozwalać administratorowi trzeciej strony na interweniowanie w inteligentny kontrakt w przypadku nielegalnych działań. USPTO opublikowało zgłoszenie patentowe 4 października.

Dokument patentowy, który został pierwotnie złożony w marcu, opisuje metodę transakcji opartą na blockchain, która umożliwia upoważnionym stronom zamrożenie kont użytkowników powiązanych z nielegalnymi transakcjami lub interwencję w sieci bloków.

Pozostając w temacie Azji, warto zwrócić uwagę na działania burmistrza Seulu, który wprowadził plan pięcioletni, w ramach którego rozwijana ma być technologia blockchain na potrzeby miasta. Do 2022 r. miasto planuje utworzyć publiczno-prywatny fundusz w wysokości 100 miliardów dolarów (88,2 miliona dolarów), aby zainwestować w startupy typu blockchain zlokalizowane w Seulu. Fundusz pozyska od władz miasta 11,9 miliona dolarów. Co więcej, władze  planują wydać 53,1 USD na utworzenie dwóch centrów biznesowych, w których będzie mieściło się 200 firm do 2021 roku. Dwa wspomniane kompleksy będą zlokalizowane w zachodniej i południowo-wschodniej części miasta. Do ich zadań będzie należało przeszkolenie 730 ekspertów z branży w ciągu najbliższych pięciu lat.

Spersonalizowane tokeny podbijają rynek i chwalą się już nimi nie tylko gwiazdy, ale również przedsiębiorcy. ICOBusters postanowili pójść o krok dalej i zaoferować tokeny zespołowe. “Coraz bardziej popularną formą pozyskiwania kapitału jest emisja tokenów personalnych. Często z tego rozwiązania korzystają influencerzy. Dzięki temu mają możliwość m.in. zatrudnienia nowych osób do zespołu, zwiększenia częstotliwości publikowanych przez siebie treści oraz polepszenia jakości oferowanych materiałów. Tokeny te nie muszą, ale mogą mieć charakter spekulacyjny. Influencerzy zostawiają sobie w ten sposób możliwość zarabiania na sprzedaży swoich tokenów na wybranych giełdach. Wartość tokenów personalnych odzwierciedla interakcje osoby emitującej z odbiorcami.” – nakreśla nam wizję ICOBusters.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutachConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here