Naga MarketsZdecydowanym wygranym wtorkowej sesji na rynku kryptowalut jest token przedsiębiorstwa Ripple, który w przeciągu ostatniej doby umacnia się o 18%. Jest to najsilniejszy jednosesyjny wzrost od ponad miesiąca, który pozwolił cenie XRP powrócić nad pułap 0,30 USD. W gronie największych kryptowalut dobrze radzą sobie również Cardano, Stellar i TRON.


TOP10 – przeważa kolor zielony

Oprócz XRP, który niewątpliwie wzrasta najmocniej, kilkuprocentową aprecjację notują również inne duże monety cfyrowe. Bitcoin i Ethereum poruszają się bez większej zmienności zwiększając swoją wartość kolejno o 0,70% oraz 1,59%:

Źródło: Coinpaprika.com

Wtorkowe wzrosty Ripple zdaniem analityków mogą być spowodowane najnowszą wypowiedzią jednego z przedstawicieli przedsiębiorstwa, Sagara Sarhbai’ego, który jest „przekonany”, że produkt kryptowalutowy xRapid stanie się komercjalną usługą „w przeciągu kolejnego miesiąca”. Celem xRapid jest pomoc bankom w przyśpieszeniu transakcji przy wykorzystaniu XRP. Usługa wykorzystuje Ripple jako „pomost” pomiędzy walutami, pozwalając podmiotom przetwarzającym płatności oraz bankom w zdecydowanie krótszym czasie procesować międzynarodowe transakcje.

Przykładowo, bank może chcieć przeprowadzić transakcję z dolarów amerykańskich na rupie indyjskie. Według Ripple, aby proces ten mógł się odbyć, konieczne jest wstępne finansowanie rachunków w walucie lokalnej. Z xRapid proces ten zostałby przyspieszony przez konwersję dolarów amerykańskich na tokeny XRP, które natychmiastowo zostałyby przetransferowane za granicę, a następnie wymienione na walutę docelową.

W efekcie doniesień Ripple wybija krótkoterminową konsolidację na wielomiesięcznych minimach oraz testuje spadkową linię trendu łączącą niższe szczyty z ostatniego miesiąca. Chcąc obserwować silniejsze umocnienie XRP niezbędne będzie jednak wybicie oporu na 0,35, a następnie dawnego wsparcia na 0,4260.

XRP D1

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi wygrani i przegrani wtorkowej sesji

18 września około 80% rynku kryptowalutowego notuje wzrosty, a oprócz Ripple, silnie zyskują również Steem (13,07%), Ardor (10,43%) oraz Chainlink (9,17%). Steem we wtorek testuje sierpniowo-wrześniowy opór, jednak podobnie jak w przypadku XRP do zniesienia przewagi niedźwiedzi nadal bardzo daleko:

Steem D1

Po stronie spadkowiczów, deprecjacja jest raczej umiarkowana, za wyjątkiem tokenu Aurora, który traci prawie 25% w ujęciu dobowym. Na kolejnych pozycjach plasują się Bitcoin Dark (-9,25%) oraz Tezos (-7,68%). W przypadku tego drugiego wyprzedaż nastąpiła po udostępnieniu par handlowych na giełdzie Bitfinex (tuż po starcie głównej sieci kryptowaluty):

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 18 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here