Naga Markets


Szereg pozytywnych informacji wokół projektów przedsiębiorstwa Ripple spowodował, że w tym tygodniu kryptowaluta XRP jest nie do zatrzymania i w trakcie czwartkowego handlu notuje kolejne, silne zyski wynoszące prawie 15%. W skali całego tygodnia walor umacnia się już o kilkadziesiąt punktów procentowych i jest najsilniejszym w gronie największych tokenów kryptograficznych.


TOP10 – zielona fala pod przewodnictwem Ripple

W czołówce rynku kryptowalutowego ciężko wypatrzeć dzisiaj spadki, a pozytywne nastroje XRP udzielają się również innym cyfrowym monetom. Silnie zyskują Cardano, EOS oraz Stellar, w przypadku pozostałych wzrosty również wynoszą kilka procent:

Źródło: Coinpaprika.com

Pierwsze informacje dotyczące dalszego rozwoju sieci Ripple pojawiły się już na początku tygodnia, kiedy szef stosunków regulacyjnych przedsiębiorstwa przyznał, że „już w ciągu najbliższego miesiąca” uruchomiona ma zostać aplikacja xRapid dla klientów komercyjnych, ułatwiająca i przyspieszająca transfer środków.

Powodem dzisiejszego umocnienia jest natomiast decyzja dziewiątego co do wielkości banku w Stanach Zjednoczonych, PNC Banku, o dołączeniu do sieci blockchain RippleNet, w której znajduje się już setka dużych i zaufanych podmiotów kojarzonych ze światem tradycyjnych finansów. Pozyskanie PNC jest prawdopodobnie największym osiągnięciem Ripple dla jego flagowego produktu. Pomimo faktu, że sieć RippleNet nie wykorzystuje popularnego wśród inwestorów tokena XRP, to informacja i tak pozytywnie przełożyła się na dzisiejsze notowania waluty:

Ripple D1

Od strony technicznej nadal widoczna jest miażdżąca przewaga niedźwiedzi, z drugiej jednak cena XRP/USD znalazła się najwyżej od początku sierpnia. Wybicie wąskiej konsolidacji (zaznaczonej na zielono) i krótkoterminowej linii trendu przybliża Ripple do testu dawnego, istotnego wsparcia na 0,4260 (wzmacnianego przez 23,6% zniesienia Fibonacciego).

Przed rozpędzeniem byczych projekcji warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że szczyt sierpniowy został jedynie przetestowany, a nie wybity. Dopóki więc cena nie pokona 0,3750 ciężko mówić o powrocie byków.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi wygrani i przegrani czwartkowej sesji

W czwartek na rynku kryptowalut traci jedynie niewielki odsetek cyfrowych monet, a najsilniej osuwa się FuturoCoin (-8,87%), Maker (-5,98%) oraz MonaCoin (-4,15%):

Źródło: Coinpaprika.com

Zdecydowanie tłoczniej jest natomiast po stronie zwyżkowej. Ripple w tym zestawieniu wyprzedzają jedynie tokeny o niskiej kapitalizacji takie jak Electroneum (32,14%), RChain (15,33%) oraz FunFair (14,84%).

Najważniejsze informacje dnia – 20 września 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here