Naga Markets



szach mat szachyJak podaje uruchomiony w 2013 roku portal CoinMarketCap, w obiegu nigdy nie znajdował się więcej aktywnych kryptowalut niż ma to miejsce obecnie. W październiku jeden z najpopularniejszych portali śledzących ceny aktywów kryptowalutowych dodał dwutysięczną e-monetę do swojej bazy, którą został Labh Coin (LABH). Pod koniec października strona śledzi już 2112 tokenów, a pięć lat temu prezentowała ich zaledwie 66. Z średniej wynika więc, że na rynku co tydzień pojawia się 8 nowych kryptowalut.


Dynamiczna kreacja nowych tokenów i krótki czas egzystencji?

Chociaż tak duża dynamika pojawiania się nowych cyfrowych aktywów może być dla niektórych zaskakująca to należy pamiętać, że wraz ze wzrostem świadomości wśród społeczeństwa i rosnącą popularnością rynku (a co za tym idzie większymi pieniędzmi, które można z niego wyciągnąć) coraz więcej osób chce osiągnąć w tej branży samodzielny sukces. Można pokusić się o stwierdzenie, że ile osób tyle pomysłów na prezentowanie wartości poszczególnych idei, usług lub produktów, a w tym celu kryptowaluty sprawdzają się wręcz idealnie.

tokeny coinmarketcap
Źródło: CoinMarketCap

Jak pokazują jednak dane dotyczące branży ICO spora część nowych projektów kryptowalutowych nie jest w stanie przetrwać wstępnej fazy funkcjonowania. Badanie obejmujące ponad 141 “najwyższych” ICO pokazało, że: 86 procent tokenów projektów jest obecnie notowanych poniżej ich wcześniejszych cen. Zaś 30 procent straciło “zasadniczo całą wartość”. Ogólnie rzecz biorąc, “inwestor kupujący portfel Klasy 2017 ICOs z dniem 1 stycznia 2018 r. najprawdopodobniej stracił 66% swoich zainwestowanych środków.”

W rzeczywistości, spośród wszystkich

kończących się w minionym miesiącu, tylko 41 proc. z nich było w stanie zebrać co najmniej 1 USD, 24 proc. osiągnęło pierwszy z poziomów finansowania, a tylko 2 proc. przekroczyło linię planowanego, maksymalnego finansowania.

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

VeChain najsilniej zyskuje wśród czołowych kryptowalut

W środę na rynku kryptowalut kolejny dzień z rzędu dominuje brak silniejszej zmienności. Oprócz VeChain, który wzrasta w przeciągu ostatnich 24 godzin o ponad 8% pozostałe e-monety przesuwają się w zdecydowanie węższych przedziałach – Bitcoin zarabia 0,46%, a Ethereum 1,12%:

notowania krypto 24.10.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Od strony technicznej kurs VET/BTC nie wybija jednak żadnych istotnych poziomów, a nadal konsoliduje w coraz węższym zakresie wyznaczanym przez minima z września oraz zwężającą się formację klina:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – pokaż swoje kryptowaluty i nowy podatek od e-monet

Jak donosi hiszpańskie biuro informacyjne ABC, 19 października hiszpańskie Ministerstwo Finansów zatwierdziło ustawę o przeciwdziałaniu nadużyciom finansowym, która nakłada na wszystkich posiadaczy kryptowalut w kraju obowiązek ujawnienia sald aktywów. Minister Finansów, María Jesús Montero oświadczyła podczas konferencji prasowej na temat nowego prawa, że będzie ono wymagało identyfikacji osób i ilości posiadanych przez nich kryptowalut. Dodała także, że nowe przepisy nakładają na osobach prywatnych i firmach obowiązek informowania Agencji Podatkowej o operacjach dokonywanych za pośrednictwem walut wirtualnych.

Na naszym rodzimym podwórku również wprowadzone zostały istotne zmiany legislacyjne. 23 października 371 posłów głosowało w Sejmie za nowelizacją ustaw podatkowych wprowadzając między innymi exit tax oraz nowy podatek od zysków kryptowalutowych. Z punktu widzenia widzenia osób handlujących kryptowalutami, istotne będą nowe regulacje dotyczące opodatkowania dochodów wygenerowanych przez te aktywa. Po wejściu w życie ustawy, przychody z obrotu walutami wirtualnymi zaliczane będą do przychodów z kapitałów pieniężnych lub zysków kapitałowych.

W momencie gdy w Polsce krypto-społeczność negatywnie reaguje na nowe regulacje rządowe, lobbyści rosyjscy chcą ich wprowadzenia na terenie swojego kraju, jednak w innej formie niż zaproponowała władza. Zgodnie z dokumentem uzyskanym przez RBC, szef RSPP, Alexander Shokhin, krytykuje główny projekt regulacji nowego rynku, który został przyjęty przez rosyjską Dumę w pierwszym z trzech czytań w maju. Wzywa Miedwiediewa do odroczenia konsultacji do 2019 r. Celem ma być opracowanie nowych aspektów projektu ustawy, które służyłyby interesom zarówno przedsiębiorców, jak i organów regulacyjnych.

W ostatnich dniach sporo mówi się również o giełdzie Trade.io, która została okradziona. Zniknęło 7,5 mln USD w tokenach. Jak wynikało z oświadczenia Trade.io, zespół giełdy od razu poinformował przedstawicieli Kucoin oraz Bancor w celu zablokowania wpłat i wypłat. W celu ochrony wszystkich posiadaczy TIO, zarząd postanowił przeprowadzić fork TIO. Nową nazwą tokena po przeprowadzeniu forka będzie Trade Token X z tickerem TIOx. Fork ma nastąpić w dniu 24 października 2018 r. Biorąc pod uwagę fakt, że TIO był przedmiotem handlu na wielu giełdach poza trade.io, zarząd został zmuszony do opracowania indywidualnego podejście w celu zmniejszenia wpływu w miarę możliwości na posiadaczy TIO i upewnienia się, że wszyscy są traktowani sprawiedliwie.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here