Naga MarketsPrawie 123%. Właśnie tyle wyniosła stopa zwrotu z inwestycji w Dogecoina na przestrzeni minionych siedmiu dni. Dzięki temu „Pieseł” znalazł się na czele stawki najsilniej zyskujących kryptowalutowych aktywów w ostatnim tygodniu sierpnia. W czołówce znalazły się również Dash oraz Monero.


Dogecoin z najsilniejszymi wzrostami od początku roku

Przez większość sierpnia Dogecoin testował tegoroczne minima w okolicach 0,0022 USD. Potrzebował jednak zaledwie kilku sesji, aby zwielokrotnić swoją wartość i przetestować maksima kwietniowo-majowe i poziom 0,0070. W efekcie jest to najsilniejszy tygodniowy rajd wartości „Pieseł-coina” od ubiegłego roku:

Tradingview.com

Dogecoin to kryptowaluta stworzona jako “żart walutowy”, aby udowodnić, że ludzie kupią cokolwiek. Żart ten ma się jednak niezwykle dobrze i na początku wakacji generował o kilkaset procent transakcji więcej niż Bitcoin Cash (BCH), który miał zdetronizować oryginalnego Bitcoina.

Na liście najsilniej zyskujących w minionym tygodniu Dogecoin wyróżnia się na tle konkurencji zyskując aż 123%. W czołówce pojawiły się też Dash i Monero, w ich przypadku wzrosty wyniosły kolejno 42% oraz 31%:

Coinpaprika.com

Jeżeli chodzi natomiast o początek tygodnia, to czołówka największych tokenów notuje skromną aprecjację, a Bitcoin stabilizuje się nad poziomem $7 tysięcy. Poniżej istotnego oporu $300 porusza się natomiast Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta. Aprecjację BTC blokuje 38,2% zniesienia trendu spadkowego obserwowanego od majowych szczytów. Jest to jednak chwilowa przeszkoda i cena docelowo powinna zmierzać do przetestowania 61,8% zniesienia tego samego ruchu i jednocześnie lokalnych maksimów nad $8500.

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – 3 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here