Naga MarketsKońcówka minionego, 2017 roku niosła z sobą kolejne, historyczne szczyty na wykresach wielu kryptowalut. Nie dziwiły dwu lub nawet trzycyfrowe, dzienne stopy zwrotu niektórych coinów i tak naprawdę niewielu ostrzegało przed potencjalnym pęknięciem bańki spekulacyjnej. Po drastycznych wzrostach z 2017 roku, ostatnie miesiące przyniosły przecenę, która swoimi rozmiarami przerosła spadki jakie nastąpiły po bańce Dot Com. 


Wielokrotnie już przyrównywano wykres Bitcoina do wykresów innych znanych historii baniek spekulacyjnych. Cebulki tulipanów czy właśnie bańka internetowa z przełomu wieków były najczęściej używane w dyskusjach na temat Bitcoina – zarówno przez jego zwolenników jak i przeciwników.

Bowiem z katastrofalnych spadków jakie miały miejsce po przebiciu bańki Dot Com narodziły się takie giganty jak Microsoft, Google czy Amazon ale również o licznej grupie spółek z tamtego okresu nikt już nie pamięta. Spadki jakie nastąpiły w 2000 roku na wykresie indeksu Nasdaq Composite sięgnęły 78%. Obecna przecena indeksu MVIS CryptoCompare Digital Assets 10 – zbudowanego przez MVIS indeksu dziesięciu najbardziej płynnych i dokapitalizowanych kryptowalut na rynku – w skład którego wchodzą: Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash, EOS, Stellar, Litecoin, Cardano, Dash oraz Tronix sięgnęła od styczniowego maksimum 80 procent.

źródło: Bloomberg.com

Huobi z planami na podbój Japonii

Jedna z największych platform wymiany kryptowalut na świecie na której w trakcie minionych 24 godzin wymieniono bitcoiny warte ponad 120 mln USD poinformowała o planach rozszerzenia swojej działalności w Japonii.

Japoński oddział giełdy podpisał porozumienie z Ericiem Chengiem, właścicielem BitTrade o przejęciu większościowego udziału w firmie. BitTrade jest obecnie jedną z szesnastu licencjonowanych giełd kryptowalut w Japonii oraz współtworzy Japanese Virtual Currency Exchange Association. Przedstawiciele Huobi odmówili komentarza w sprawie wartości umowy jednak wiadomo, że w czerwcu Cheng zakupił sto procent udziałów w FX Trade Financial, firmie z branży FX, za kwotę $50 mln.

Opierając się na kierownictwie BitTrade oraz ich zatwierdzonej przez japoński rząd licencji zamierzamy doprowadzić do tego, że firma ta stanie się liderem branży kryptowalut w Japonii.

Mieszana sesja

źródło: Coinpaprika.com

Spoglądając na stopy zwrotu dziesiątki największych pod względem kapitalizacji kryptowalut możemy stwierdzić, że środowa sesja upływa mieszanie. Stellar, XRP oraz Bitcoin notują pewne wzrosty, lecz na pozostałych Top10 wyraźnie widać przewagę podaży. Najwięcej tracą Ethereum oraz Cardano, w ślad za nimi podąża Litecoin oraz Bitcoin Cash.

Najwięksi przegrani dzisiejszej sesji, środa 12 września

źródło: Coinaprika.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi wygrani dzisiejszej sesji, środa 12 września

źródło: Coinaprika.com

Największym wygranym dzisiejszej sesji jest bez wątpienia Cryptonex, który w momencie tworzenia dzisiejszego podsumowania zyskuje niemal 50%. Wzrosty są odpowiedzią na informację o starcie notowań ThingsChain na platformie Cryptonex. Wczoraj zespół poinformował natomiast o wsparciu dla Ontology.

O tym się dzisiaj mówiłoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here