Naga MarketsJeszcze do niedawna to rynek Ethereum był głównie kojarzonymi z fałszywymi kontami Twitterowymi próbującymi wyłudzać cyfrowe monety od użytkowników oferując w zamian darmowe doładowania ich portfeli. Jak się jednak okazuje, oszuści coraz częściej zwracają się w stronę EOS oferując fałszywe airdropy, czyli „zrzuty” danej kryptowaluty.


Airdropy, których nigdy nie było i darmowe kryptowaluty

Domniemane zrzuty wykorzystują doskonale znany schemat, żądając kluczy prywatnych do portfela Ethereum. Popyt jest absurdalny, szczególnie biorąc pod uwagę, że żetony EOS nie mogą już być zrzucane do portfela Ethereum – są zamrożone, a nowa sieć EOS działa od miesięcy, z zupełnie innym portfelem i systemem adresów.

Czy wiesz, że…
Airdrop, czyli „zrzut tokenów” jest niczym innym jak przekazaniem przez deweloperów danego projektu darmowych monet.

Fałszywy airdrop EOS oferuje po 10 tokenów na każde Ethereum znajdujące się w portfelu. Oszuści oczywiście obiecują, że nie będą używać lub przechowywać klucza prywatnego, a jedynie użyją go do sprawdzenia stanu portfela. Jest to również martwy zwrzut – nie ma możliwości poznania klucza prywatnego w celu oddania żetonów. Innymi słowy, każdy obiecany zrzut EOS jest całkowicie fałszywy i ma na celu opróżnienie portfeli niczego niepodejrzewających użytkowników.

Podczas gdy te oszustwa powodują niewielkie straty, są one nadal ostrzeżeniem, że każdy może przynajmniej próbować wykorzystać ekosystem kryptograficzny do nieuczciwych celów. Poniższy adres EOS został oznaczony jako używany we wcześniejszym oszustwie, w którym obiecywano zwrot za ujawnienie klucza prywatnego.

Sam ekosystem EOS ucierpiał na skutek oszustw i hacków, w tym tworzenia fałszywych żetonów transferowanych między innymi przez giełdę Newdex. Przed samym uruchomieniem głównej sieci EOS popularne były próby phishingu mailowego oferujące aidropy. Należy jednak pamiętać, że EOS nigdy nie był dystrybuowany w ten sposób, a jedynie za pomocą dziennych aukcji.

Aktywa EOS wydają się łakomym kąskiem dla oszustów, gdyż posiadają niską i stabilną cenę oraz są dobrze rozdystrybuowane wśród całej „gospodarki kryptowalutowej”. W przeciągu ostatniej doby EOS zyskuje niespełna 5,5% i jego cena wynosi 5,65 dolara.

Tradingview.com

Od strony technicznej wspomniane wzrosty nie zmieniają jednak diametralnie sytuacji EOS, który w stosunku do dolara nadal konsoliduje w wąskim zakresie pomiędzy 4-6,5 dolarami.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

W czwartek większość rynku na zielono – XRP w czołówce spadkowiczów

Podczas czwartkowej sesji niewątpliwie najlepiej radzi sobie Bitcoin Cash, korzystający na pozytywnych informacjach napływających z firmy Bitmain, która szykuje się do wejścia na giełdę w Chinach. Po drugiej stronie znajduje się Ripple oddający część dynamicznych zysków z ostatnich sesji.

Źródło: Coinpaprika.com

W ogólnym ujęciu około 70% rynku kryptowalutowego jednak zyskuje, przy niskiej zmienności Bitcoina oraz Ethereum utrzymującej się kolejny dzień z rzędu. Wiodące kryptowaluty wykazują obecnie najniższe wahania cenowe od końca czerwca. Brak obranego wyraźnie kierunku kursu powoduje, że zarówno byki, jak i niedźwiedzie czekają z zajęciem pozycji.

W rezultacie zmienność reprezentowana przez szerokość wstęg Bollingera – narzędzia analizy technicznej badającego odchylenia standardowe ruchomej ceny – osiągnęła najniższy poziom od grudnia 2016 r. Przy pomiarze odchylenia na wszystkich giełdach zmienność jest najniższa od lipca 2017 r., zgodnie z danymi z Bitcoinity.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 27 września 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here