Naga MarketsNiemieckie projekty, które zakończyły ICO nie radzą sobie zbyt dobrze i wartość ich żetonów spadła aż o 90% w stosunku do wartości sprzedaży. Jest to o tyle ciekawe, że nasi zachodni sąsiedzi, znajdują się w czołówce pod względem ilości startupów. Finansowanie w oparciu o ICO nie jest jednak tak udane jak w przypadku projektów z USA czy też Azji.


Kraj przyjazny kryptowalutom, który nie lubi ICO?

Na podstawie statystyk z ICO Watch List, można zaobserwować, że globalny udział Niemców we wszystkich projektach initial coin offering to zaledwie 2%, czyli około połowy liczby projektów w porównaniu do zdecydowanie mniejszej Estonii. Niemcy są stosunkowo przyjazne dla kryptografii, ale model sprzedaży tokenów nie cieszy się tutaj ciepłym przyjęciem. Niemieckie projekty zgromadziły około 6,35 miliona dolarów, co stanowi stosunkowo niewielką kwotę w porównaniu do USA, gdzie ICO pozwoliły zdobyć finansowanie w wysokości ponad 875 milionów dolarów. W porównaniu z sektorem amerykańskim, finansowanie niemieckich projektów jest wielkości jednego małego ICO.

Europa kontynentalna daje relatywnie dobre warunki rozwoju startupów w stosunku do symbolicznej ilości projektów wykorzystujących blockchain. ICO są skoncentrowane głównie na Malcie i Gibraltarze, podczas gdy ich zespoły są rozmieszczone w różnych krajach.

Różna jest również liczba projektów. W pierwszej piątce krajów pod względem liczby startupów znajdują się USA, Singapur, Wielka Brytania, Rosja i Estonia. Pod względem zgromadzonych funduszy największymi rynkami ICO są USA, Rosja, Singapur, Szwajcaria i Wielka Brytania – jak pokazują dane z icobench. Włączenie Wielkiej Brytanii i Szwajcarii wskazuje na potrzebę tradycyjnych usług finansowych i prawnych, stąd projekty zmierzające w kierunku dużych centrów finansowych.

Niemiecki magazyn WirtschaftsWoche ujawnił, że tylko osiem ICO z biurami w Niemczech ukończyło ICO. Do tej pory Lisk (LSK) jest najbardziej znaczącym projektem, a następnie NagaCoin (NGC). Mniej znany Neufund i Wysker zdołały dotychczas utrzymać swoją wartość po ICO.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

TOP10 – wtorek bez zmienności

2 października na rynku kryptowalut „wieje nudą”, a w czołowej dziesiątce cyfrowych monet zmienność wynosi zaledwie 2%, natomiast w przypadku Bitcoina cena wydaje się stać w miejscu:

Źródło: Coinpaprika.com

Stabilizacja ceny z pewnością cieszy korzystających z kryptowalut jako codziennych form płatności, jest jednak mniej korzystna dla traktujących ten rynek czysto spekulacyjnie. Jak informowaliśmy wcześniej, zakres notowań Bitcoina we wrześniu znalazł się na najniższych poziomach od 15 miesięcy wynosząc „zaledwie” 1330 dolarów. Chociaż nadal wydawać może się, że jest to sporo, to takie wartości w maju osiągano w przeciągu zaledwie dwóch sesji.

Bitcoin porusza się od początku września w coraz węższej formacji klina i w przeciągu najbliższych sesji powinien ją ostatecznie wybić. Nie zmienia to jednak faktu, że cenę dodatkowo blokuje strefa 6900 oraz minima krótkoterminowe nad 6100. Dopóki wspomniane obszary nie zostaną pokonane, ciężko spodziewać się ataków większej zmienności:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

XEM niewątpliwym wygranym sesji – większość kryptowalut na zielono

W obliczu ograniczonej zmienności najlepiej radzi sobie token XEM. Produkt spod stajni NEM zyskuje w skali ostatnich 24 godzin ponad 11 procent do dolara amerykańskiego.

Źródło: Tradingview.com

Chociaż wykres H1 prezentuje dynamiczną aprecjację, to w ujęciu dziennym cena nadal „szoruje po dnie”. Jedyna pozytywna zmiana to pokonanie wąskiej konsolidacji pod 0,10 – poziom trzymał cenę w ryzach od początku miesiąca.

Najważniejsze informacje dnia – 2 października 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here