Naga MarketsTokeny moneroW trakcie poniedziałkowej sesji token platformy NEM (XEM) zyskiwał 10% wobec amerykańskiego dolara reagując pozytywnie na podpisanie porozumienia dotyczącego współpracy z rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W tym samym czasie Monero dzięki „bulletproofs” redukuje średni koszt transakcji o 97% do zaledwie 2 centów.

Kulisy wzrostów cen i spadków prowizji transakcyjnych na NEM i XMR

XEM/USD utworzył wyraźny trend wzrostowy podczas próby ponownego przetestowania szczytów z 6 września. Powodem ruchów było podpisanie przez NEM porozumienia z Ministerstwem Rozwoju Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA). Pakt o współpracy umożliwia NEM oferowanie usług konsultacyjnych dla ZEA w zakresie przyszłych projektów blockchain. Umowa umożliwia również NEM dzielenie się cennymi informacjami na temat jego badań i rozwoju w zakresie różnych zastosowań technologii kryptowalutowej, które mogłyby zostać zintegrowane z systemami informatycznymi kraju. Celem Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest przekształcenie się w pełni cyfrowy rząd do 2019.

Wyraźne wzrosty zostały zablokowane jednak na wysokości poziomu 10 centów i w trakcie poniedziałkowej sesji próba wybicia po raz kolejny okazuje się nieskuteczna. Cena jest blokowana przez wartość parytetu walutowego już któryś raz z rzędu, a październikowe wybicie okazało się jedynie krótkoterminowym:

Źródło: Tradingview.com

W tym samym czasie społeczność Monero cieszy się udanym hard forkiem sieci, który miał miejsce 18 października i spowodował dynamiczny spadek opłat transakcyjnych XMR z poziomu 60 centów do zaledwie 2 centów zgodnie z danymi portalu CoinMetrics. Najnowszy fork znany szerzej jako „Monero 0.13.0 Beryllium Bullet” wprowadza nowy framework „Bulletproofs”, dzięki któremu informacje o poszczególnych transakcjach są ukryte w publicznym rejestrze.

Bulletproofs został wprowadzony do społeczności Monero jako rozwiązanie wielu istniejących problemów, w tym zapewnienia większej prywatności przy szybszych i tańszych transakcjach oraz większej odporności dla górników ASIC, co społeczność deweloperów Monero postrzega jako ryzyko centralizacji. Aby to osiągnąć, Bulletproofs zmniejsza rozmiar używanych przez siebie dowodów kryptograficznych, co z kolei prowadzi do ponad 80% spadku wielkości transakcji. W związku z tym Monero wymaga obecnie znacznie mniej miejsca na dysku niż kiedyś. Jak donoszą górnicy trudności z wydobyciem znacznie spadły, ruch nie przełożył się jednak na wzrost notowań XMR/USD i para nadal przesuwa się w wąskim kanale zmienności:

Źródło: Tradingview.com

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Tezos i Stellar pozwoliły najwięcej zarobić w zeszłym tygodniu

W poniedziałek zmienność na rynku kryptowalut jest co prawda bardzo niewielka, jednak w skali minionego tygodnia tokeny XTZ oraz XLM przynosiły inwestorom kolejno niemal 10% oraz 9% zysku. Po drugiej stronie rynku znalazł się Dogecoin tracący 14% oraz Dash (-4,80%).

Źródło: Coinpaprika.com

Najstarsza z kryptowalut również zapomina o zeszłotygodniowych anomaliach wywołanych spadkiem kursu stablecoina Tether i na giełdzie Bitfinrex, która wycenia BTC właśnie w USDT, kurs ponownie porusza się w kilkusetdolarowym kanale zmienności:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – prokuratora zajmuje się DasCoinem oraz celebrytami promującymi ICO

Na początku października informowaliśmy o śledztwie jakie wszczęła prokuratura w sprawie promocji i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem tysięcy osób, które od września 2016 roku do dnia dzisiejszego zakupiły produkty bądź usługi DasEcosystemu. Centralne Biuro Śledcze wystosowało do Trading Jam prośbę o pomoc w ustaleniu danych osób poszkodowanych przez NetLeaders. Jak przekonują śledczy, w toku prowadzonego postępowania zachodzi konieczność ustalenia danych i przesłuchania w charakterze świadka osób, które nabyły produkty za pośrednictwem stronty NetLeaders.com.

Nie tylko kontrowersyjny DasCoin może mieć problemy z prokuraturą, ale również Floyd Mayweather oraz DJ Khaled, którzy w zeszłym roku promowali swoimi nazwiskami projekty ICO. Startup przez nich polecany kusił inwestorów szeroką ofertą nowych, opartych na blockchainie usług finansowych – w tym, zabezpieczonych kryptograficznie kart debetowych. Wszystko zaczęło się sypać pod koniec 2017 roku, kiedy część z inwestorów próbowała odzyskać zainwestowane środki tłumacząc, że oświadczenia i obietnice zarządu Centra Tech były nieprawdziwe. W sprawę szybko zaangażował się SEC, który doprowadził twórców ICO przed sąd.

Pozostając w temacie ICO warto zwrócić uwagę również na raport firmy EY z wielkiej czwórki konsultingowej, która 19 października stwierdziła, że rynek „wygląda gorzej, niż sądzono”. Badanie obejmuje ponad 141 “najwyższych” ICO. Stanowi to pod kątem kapitalizacji aż 87 procent całkowitego rynku ICO. Statystyki EY są surowe: 86 procent tokenów projektów jest obecnie notowanych poniżej ich wcześniejszych cen. Zaś 30 procent straciło “zasadniczo całą wartość”. Ogólnie rzecz biorąc, “inwestor kupujący portfel Klasy 2017 ICOs z dniem 1 stycznia 2018 r. najprawdopodobniej stracił 66% swoich zainwestowanych środków.”

Nie przeszkodziło to jednak szwajcarskiemu bankowi Swissquote w wyznaczeniu nowych szlaków wśród tradycyjnych instytucji finansowych. Jako pierwszy na świecie postanowił umożliwić swoim klientom inwestycje w ICO. Tylko w pierwszych pięciu miesiącach tego roku ICO pozwoliły zebrać 13,7 miliarda dolarów (14,6 miliarda CHF) różnym projektom. Tak wynika z badań PwC i Crypto Valley Association. W Szwajcarii liczba ta osiągnęła 456 milionów dolarów między styczniem a końcem maja, w porównaniu do 1,46 miliarda dolarów przez cały 2017 rok.

Jeżeli jednak rynek ICO Cię nie interesuje, to może warto przypatrzeć się branży tokenów personalnych. Swoją osobę ztokenizowac postnaowiła tym razem duńska tenisistka Caroline Wozniacki. Sportsmenka chce uruchomić dla fanów i inwestorów swój token personalny. Tym sposobem staje się pierwszą tenisistką, która otwiera się na rynek blockchain.

Podsumowanie wszystkich form inwestowania w kryptowaluty, ich kopania, ICO oraz tokenów personalnych będzie miało miejsce już jutro podczas konferencji I Love Crypto gdzie będziesz mógł spotkać się również z redaktorami Comparic.pl. Serdecznie zapraszamy!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here