Naga MarketsW momencie gdy wartość oraz dominacja rynkowa w ostatnich dniach dynamicznie wzrasta, analitycy zwracają uwagę na jeszcze jeden istotny szczegół, mogący sugerować co najmniej chwilowe zmęczenie trendu wzrostowego rozpoczętego od lipcowych dołków poniżej pułapu $6 tysięcy. Mowa tutaj o wykupieniu BTC mierzone przy wykorzystaniu jednego z najpopularniejszych wskaźników analizy technicznej. Ostatni raz tak silny jego poziom obserwowano w grudniu, gdy krytpowaluta testowała okolice $20 tysięcy.


TOP10 – spokojnie wśród głównych tokenów

W gronie kilkunastu największych kryptowalut w środę przeważa kolor czerwony, spadki są głównie odreagowaniem ruchów obserwowanych podczas wczorajszej sesji. Najsilniej osuwa się tron, który w skali dobowej traci ponad 5%

Źródło: Coinpaprika.com

Analitycy FxPro zwracają uwagę na fakt, że popularny wskaźnik RSI wskazuje na wykupienie Bitcoina. W momencie sporządzania przez nich dziennej noty, jego wartość wynosiła 73: „Zgodnie z zasadami analizy technicznej spowolnienie impulsu wzrostowego i jednocześnie test strefy wykupienia RSI z jej opuszczeniem dołem może być powodem do korekty. W obecnych warunkach warto zachować więc ostrożność jeżeli chodzi o dalszy rozwój ceny”

Źródło: Tradingview.com

Ostatni raz notowania znajdowały się poza strefą wykupienia w grudniu zeszłego roku, a powrót do zakresu naturalnego wywołał doskonale wszystkim znaną reakcję ceny. W tym momencie notowania utrzymują się jeszcze nad graniczną strefą 70, jednak czujność jest z pewnością wskazana. Szczególnie, że Bitcoin ponownie podszedł pod 200-okresową średnią ruchomą, która w maju zablokowała dalsze wzrosty ceny na poziomie $10 tysięcy. Potwierdzeniem silniejszej korekty lub powrotu do spadków będzie ponowne zejście pod $8 tysięcy i kolidująca z poziomem strefę wsparcia.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Przegrani i wygrani środowej sesji

W środę to byki znajdują się w defensywie i na sto największych kryptowalut zyskuje niewiele ponad 20%. Wśród tych z najsilniejszą aprecjacją znalazł się między innymi Binance Coin, którego kapitalizacja przekracza $1 mld:

Źródło: Coinpaprika.com

Po stronie czerwonej zabrakło natomiast dużych tokenów w niechlubnym rankingu najmocniej tracących:

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 25 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here