Naga Markets


Największym i najbardziej niespodziewanym wygranym wtorkowej sesji jest niewątpliwie Bitcoin Dark (BTCD), którego wartość w ostatniej dobie zwiększyła się o niemal 300%. W gronie największych cyfrowych monet najlepiej radzi sobie Monero, dodając do swojej wartości 10% w odstępie kilkunastu godzin. Czy najnowszy raport Satis sugerujący wzrost ceny do $18 tysięcy w przeciągu 5 kolejnych lat miał w tym udział?


Satis – rynek kryptowalut wart $3,6 biliona do 10 lat. Najwięcej zyska Monero i Bitcoin

Według opublikowanego w zeszłym tygodniu raportu instytucji Satis Group, kapitalizacja rynku kryptowalutowego ma wzrosnąć w przeciągu kolejnej dekady do $3,6 bln, czyli ponad czterokrotnie w stosunku do dotychczasowych maksimów w okolicach $800 miliardów.

Najwięcej w tym czasie mają zyskać te kryptowaluty, które podążają za główną ideą tego cały czas nowego rynku – decentralizacji oraz zachowania anonimowości. Między innymi dlatego Satis spodziewa się, że do 2023 roku wycena Bitcoina wzroście do niemal $100 tysięcy, a Monero do $18 tysięcy. Z drugiej strony instytucja nie wierzy w sukces takich projektów jak Bitcoin Cash, który „oferuje jedynie znaną markę i nie dostarcza nowych rozwiązań technologicznych” oraz XRP „wprowadzający inwestorów w błąd, posiadający scentralizowany system własności”.

Prognozy dla dziesięciu największych kryptowalut podsumowuje poniższa tabela. Jak widać, to właśnie w przypadku XMR spodziewane są najsilniejsze wzrosty. Kolejne miejsce zajął BTC, trzecie natomiast DASH:

Źródło: Satis

Wracając jednak do obecnej rzeczywistości należy przypomnieć, że Monero porusza się od początku czerwca w niespełna siedemdziesięciodolarowej konsolidacji, której górne ograniczenie wyznacza poziom 148,00 USD. Do rekordowych maksimów na 500,00 USD sporo więc brakuje, nie mówiąc już o wycenie rzędu 18 tys. USD podawanej przez prognozy.

Tradingview.com

Należy natomiast szczerze przyznać, że aprecjacja XMR w ostatnich godzinach jest zachęcająco i analitycy doszukują się jej powodów między innymi w projekcjach podawanych przez Satis. Chcąc zobaczyć silniejsze umocnienie tokenów Monero niezbędne będzie jednak wybicie maksimów czerwcowo-lipcowych pod 150,00 USD.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi wygrani i przegrani wtorkowej sesji

4 września na rynku kryptowalut przeważają zyski i traci jedynie kilkanaście cyfrowych monet, wśród nich najsilniej Bitcoin Private (-7,57%), wcześniejsze zyski koryguje również Dogecoin (-3,42%), o których pisano tutaj.

Coinpaprika.com

Po zielonej stronie zdecydowanie tłoczniej i oprócz BitcoinDark i Monero, w czołówce znalazły się Komodo (20,74%), Gas (12,81%) oraz NEM (11,17%). 16. co do wielkości kryptowaluta nie ma jednak czym się chwalić. Jej cena dotknęła bowiem historycznych dołków poniżej 10 centów za jedną monetę, pozostawiając w tyle minima lipcowe na 0,1450. Czy ktoś pamięta jeszcze wycenę powyżej 2 USD w najlepszych dla kryptowaluty czasach?

Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 4 września 2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here