Naga MarketsJohn McafeeRynek w ostatnim czasie lubi zaskakiwać – zaledwie kilka dni temu informowaliśmy, że gest uniesionego kciuka wystarczył, aby wyraźnie umocnić funta. W świecie kryptowalut inny znak, tym razem wytatuowany na ciele spowodował, że kryptowaluta Skycoin notuje w czwartek wzrost o 12%. Z całą pewnością gdyby tatuaż nie ozdobił popularnego w świecie cyfrowych tokenów miliardera, Johna McAffe, reakcja kursu nie byłaby tak silna.


Marka McAfee’go pozwala kryptowalutom rosnąć

Skycoin, to kolejny przykład tego, że śledząca ekstrawaganckiego miliardera na Twitterze grupa 800 tysięcy osób jest warta umów z McAfeem. Kilka dni temu ogłaszał nawiązanie współpracy ze Skycoinem, dzisiaj natomiast opublikował materiał wideo, w którym widać jak wykonuje sobie tatuaż prezentujący logo kryptowaluty:

Jeżeli osoba, która obiecała, że zje swoje przyrodzenie gdy kurs Bitcoina nie pokona miliona dolarów tatuuje sobie środek pleców logiem e-monety to można się spodziewać, że wywoła to poruszenie w branży. Poruszył się również kurs Skycoina, który zyskuje w czwartek 12%, pokonując w szczytowym momencie sesji barierę 3,2 dolara. Umocnienie widać również na wykresie SKY/BTC, dzięki któremu notowania powracają nad minima wrześniowe:

skybtc 08.11.2018
Tradingview.com

Logo BitBayPrzegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

TOP10 – brak zmienności wśród czołowych kryptowalut

Sytuacja na rynku kryptowalut nie ulega w czwartek silniejszej zmianie i główne tokeny przesuwają się w wąskich kanałach zmienności. Bitcoin traci 0,36%, Ethereum 0,81%, a najsilniej w kierunku południowym osuwają się Bitcoin Cash (3,12%) oraz XRP (2,77%):

notowania kryptowalut 08.11.2018
Źródło: Coinpaprika.com

Pomimo braku wyraźniejszej zmienności, Bitcoin stopniowo wzrasta i od końcówki października zyskuje już kilkaset dolarów. Cena stabilizuje się obecnie nad pułapem 6500 dolarów, co przybliża ją do testu istotnego oporu pomiędzy 6800-7000 dolarów:

bitcoin 08.11.2018
Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – polska kopalnia kryptowalut zawiesza działalność, rynek to dziki zachód?

Czołowa kopalnia kryptowalut w Polsce – platforma internetowa Independent Enterprise (IE), należąca do Independent Enterprise Global wstrzymała swoją działalność, a co za tym idzie – wypłaty klientów. W moc obliczeniową komputerów na wydobycie kryptowalut zainwestowało ponad 4 tysiące klientów. Za obsługę polskich serwerowni odpowiada Independent Enterprise Polska, pododdział głównego filaru Independent Enterprise Global z siedzibą w Belize. Polski oddział odpowiedzialny m.in za sprzedaż koparek do kryptowalut oraz podłączanie ich i obsługę prowadzony jest przez 10 właścicieli, których nazwiska często przewijają się w świecie tak zwanego marketingu wielopoziomowego (MLM) i nim finalnie wystartowali z projektem, wcześniej promowali takie przedsięwzięcia jak Exp Asset, co do których fundacja TJS złożyła zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego.

Zdaniem magazynu Fortune problemy firm działających w szeroko rozumianej przestrzeni kryptowalut nie powinny nikogo dziwić, branża kojarzy się bowiem z „dzikim zachodem”. Analitycy stwierdzili też, że dla niektórych już sama wzmianka o technologii sieci bloków może również wzbudzać złe skojarzenia. Ponoć słowo posiada negatywne konotacje, łączy się z “dzikim zachodem” rynku bitcoina i kryptowalut. Raport zawiera także pewne prognozy dotyczące blockchaina, sugerując, że teraz nastąpi spowolnienie jego przyjęcia i adopcji. Czeka nas ponoć tzw. “zima blockchaina”. Dokument zauważa, że podczas gdy technologia robi postępy, wciąż jest to “ostrożny postęp”.

Niejako odpowiadając na zarzuty dotyczące „dzikiego zachodu”, Teksas w Stanach Zjednoczonych rozpoczął walkę z kryptowalutowymi MLM’ami oferującymi niebezpieczne inwestycje. AWS Mining PTY jest spółką matką firm AWS Mining i MyCoinDeal. MyCoinDeal świadczy usługi w zakresie portfela cyfrowego dla inwestycji kryptowalutowych emitowanych przez AWS Mining. Całość tworzy wielopoziomową organizację marketingową (MLM) AWS Mining, której agenci oferują inwestycje w mining kryptowalutowy. Swoje produkty nazywają jednak kontraktami na wydobycie kryptowalut w zakładach obliczeniowych w Chinach, Rosji i Paragwaju. Mimo, że jak powszechnie wiadomo, każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, to AWS twierdzi jednak, że kontrakty są “gwarantowane do 200% zwrotu z ceny zakupu”. Nielicencjonowani agenci sprzedaży również deklarują tę gwarancję, przedstawiając inwestycje jako “200% pasywnego zwrotu z każdej inwestycji”.

Nad zwiększeniem bezpieczeństwa rynku kryptowalutowego pochyla się również polska giełda BitBay, która nawiązała współpracę z ekspertem branży AML, Coinfirm. W tym tygodniu, wywodząca się z polski giełda kryptowalutowa BitBay ogłosiła współpracę z Coinfirm, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) i oceny ryzyka oraz usług dla kryptowault, umacniając swoje podejście do profesjonalizacji branży kryptograficznej. „BitBay poszukuje innowacyjnych partnerów na całym świecie, aby rozwijać ekosystem kryptograficzny i przenieść swój biznes na wyższy poziom. Coinfirm oferuje rozwiązania, które zwiększają zaufanie do e-pieniądza i ułatwiają jego adopcję w szerokiej skali” – mówi Patryk Kadlec, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w BitBay.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here