Naga MarketsKryptowaluta nie może być medium wymiany, co jest jedną z kluczowych cech pieniądza, powiedział prezes Mastercard Ajaypal Singh Banga na konferencji w konsulacie Indii w Nowym Jorku. Duże wahania cen i brak przejrzystości to główne wady wirtualnych monet w oczach dyrektora naczelnego drugiego co do wielkości podmiotu przetwarzającego płatności na świecie.


Kryptowaluty to śmieci, jednak MasterCard rezerwuje kolejne patenty kryptowalutowe

“Myślę, że kryptowaluty to śmieci. Idea anonimowego pieniądza tworzonego przez ludzi, którzy muszą go kopać, a którego wartość może się bardzo wahać – to nie jest dla mnie sposób, w jaki środek wymiany zasługuje na uznanie go za pełnoprawny pieniądz” – powiedział Banga.

Sternik Mastercard twierdzi, że 95% wszystkich nielegalnych transakcji w dark webie, w tym prostytucja dziecięca, narkotyki, oszustwa związane z kartami kredytowymi i ubezpieczeniami społecznymi, jest opłacanych w kryptowalutach, ale nie podał skąd posiada takowe dane.

Podczas wykładu “Nowe Indie”, zorganizowanego przez Konsulat Indii we współpracy z Forum Partnerstwa Strategicznego USA-Indie (USISPF), Banga powiedział, że anonimowość kryptograficzna jest powodem, dla którego Rosja wykorzystała Bitcoina (BTC) w ramach prób ingerencji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. Na początku bieżącego miesiąca władze USA ujawniły, że 12 rosyjskich oficerów wywiadu wykorzystywało BTC do większości delikatnych transakcji związanych z hackerstwem Komitetu Narodowego Partii Demokratycznej (DNC).

 “Dlaczego społeczeństwo obywatelskie chciałoby umieścić węża na swoim podwórku i myśleć, że w jakiś sposób będzie on podgryzał tylko nogawkę sąsiada, nie rozumiem tego” – powiedział Banga.

Otwarta krytyka rynku kryptowalutowego nie przeszkadza Bandze i jego firmie w zdobywaniu kolejnych patentów związanych z rynkiem cyfrowych monet. Mastercard reprezentujący świat tradycyjnych płatności woli dmuchać na zimne i w ostatnim miesiącu zdobył między innymi patent na rozwiązania blockchain dotyczący anonimowych transakcji. Firma Mastercard poinformowała również o zatwierdzeniu patentu, który ma chronić metodę zarządzającą “cząstkowymi rezerwami walut opartych na blockchain”.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Na kryptowalutach spokojnie – kapitalizacja ponad $300 miliardów od ponad miesiąca

Zmienność na rynku tokenów kryptograficznych w trakcie ostatniej doby jest raczej mocno ograniczona i najsilniej zyskuje Stellar oraz IOTA. Na pozostałych monetach ruchy należą raczej do kosmetycznych:

Źródło: Coinpaprika.com

Nie przeszkadza to jednak rynkowi w rozrysowaniu lokalnego szczytu jeżeli chodzi o łączną wartość wszystkich znajdujących się w obiegu kryptowalut (kapitalizacja). Ta znajdowała się powyżej pułapu $300 miliardów w pierwszej połowie czerwca, czyli ponad miesiąc temu:

Źródło: Coinpaprika.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 26 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here