Naga MarketsPo wczorajszym oddechu jaki złapał rynek, dziś ponownie dominuje kolor czerwony. Cała pierwsza dziesiątka kryptowalut o najwyższej kapitalizacji notuje straty, a liderem spadków pozostaje TRON. Tymczasem w mediach pojawiły się kolejne ostrzeżenia dotyczące tego w jaki sposób kryptowaluty mogą zaszkodzić bankom…


Wprowadzenie kontraktów futures bazujących na wycenie Bitcoina pod koniec zeszłego roku było głośnym wydarzeniem. Byliśmy świadkami prawdziwego wyścigu o palmę pierwszeństwa pomiędzy CME, a CBOE, który wygrała ta druga z wielkich giełd.Banki, które zaangażowane są w handel lub pośrednictwo w obrocie futures na Bitcoina mogą mieć jednak problemy. Trójka wielkich agencji ratingowych, czyli Standard&Poor’s, Moody’s oraz Fitch wyraziły obawy związane z tymi instrumentami w bilansach banków – informuje portal Risk.net. Agencje szczególnie zaniepokojone są rosnącym wolumenem wymiany generowanym przez oceniane przez nie banki. A to może mieć wpływ na rating tych instytucji – przekonuje Nathan Flanders, szef działu zajmującego się oceną instytucji pozabankowych w Fitch.

Banki nawet jeśli przyznają, że nie posiadają bezpośredniego wystawiennictwa na ten rynek jako, że zajmują się tylko clearingiem transakcji to jednak są narażone na pośrednie ryzyko związane z tymi instrumentami – ocenia Flanders dodając, że – wpływ handlu futures na Bitcoina na ratingi banków jest czymś czego rynek w tej chwil nie docenia.

Fitch nie jest odosobniony w swojej ocenie kontraktów terminowych na BTC i ich wpływu na ogólny poziom ryzyka instytucji finansowych. Ana Arsov, dyrektor zarządzający w Moody’s stwierdziła niedawno, że jej zespół rozważa ujęcie działań clearingowych futures na Bitcoina jako mających negatywny wpływ na rating spółki dodając jednak, że obecnie poziom tego ryzyka nie jest na tyle wysoki by miał realny wpływ na bilans banków.

AlibabaCoin planuje airdrop

Alibaba, chiński odpowiednik Allegro, który szturmem zdobył nowojorską giełdę w największej w historii pierwszej ofercie publicznej akcji (spółka pozyskała wówczas niemal $22 mld) silnie zainteresowany jest również alternatywnymi metodami płatności.

W styczniu informowaliśmy o rzekomym wejściu Alibaby w branżę kryptowalut. Dziś spółka zależna Alibaby – AlibabaCoin Foundation – poinformowała o planowanym airdropie. Czym są, a także dlaczego warto zainteresować się airdropami pisaliśmy w tym artykule.

AlibabaCoin planuje rozdać 50 mln ABBC pierwszym 500 tys. użytkowników, którzy zainstalują i zarejestrują portfel ABBC Multicrypt. Do startu promocji pozostało jeszcze siedem dni. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie AlibabaCoin.

invest

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

Wygrani i przegrani środowej sesji

Zdecydowana większość pierwszej setki kryptowalut o najwyższej kapitalizacji notuje straty w ostatnich 24 godzinach. Zielony kolor pojawia się jedynie w przypadku czterech z nich z czego najwięcej zyskuje Emercoin:

źródło: coinmarketcap.com

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia – 13 czerwca 2018

  • Tajemnicza estońska kopalnia kryptowalutowa planuje ICO o wartości 180 mln USD – Mająca siedzibę w Estonii kopalnia kryptowalutowa NewTech Myning OU złożyła wniosek do amerykańskiej SEC o możliwość przeprowadzenia ICO. Nikomu nieznany startup chce pozyskać od inwestorów środki w wysokości 180 mln USD. Tak wynika z publicznie dostępnych dokumentów na stronie SEC.
  • Litecoin (LTC) najniżej od grudnia 2017 r. Czy spadki dotrą do 35 USD? – Litecoin (LTC) nie bez kozery nazywany jest młodszym bratem Bitcoina. Spoglądając na notowania cyfrowego srebra dostrzec można bowiem silną korelację z cyfrowym złotem. Co prawda wartości osiągane przez te dwie kryptowaluty znacznie się od siebie różnią, to jednak graficzny układ notowań jest do siebie dość mocno zbliżony.
  • Szef Ripple: Bitcoin jest kontrolowany przez Chiny – Ripple to firma z siedzibą w San Francisco, która opracowuje sieć szybkich, globalnych płatności finansowych. XRP pełni rolę cyfrowego tokenu tejże sieci, który przedsiębiorstwa mogą wykorzystać do przeprowadzenia swoich transakcji. Waluta i firma zostały założone przez tych samych ludzi. XRP ma trzecią co do wielkości kapitalizację rynkową wśród wszystkich kryptowalut. Jest przedmiotem obrotu na wielu giełdach, a jeden XRP jest obecnie wart 65 centów. Szef Ripple, Brad Garlinghouse stwierdził w ostatnim wywiadzie, że Bitcoin odegra ważną rolę, jednak nie stanie się walutą globalną.
  • Japońska policja stawia zarzuty górnikom Monero – Górnicy, o ile tak można powiedzieć o trzech podejrzanych o użycie Coinhive, którzy w kontrowersyjny sposób wydobywali Monero mogą mieć poważne kłopoty z japońskim wymiarem sprawiedliwości. Tamtejsza policja poinformowała o szeroko zakrojonym śledztwie zmierzającym do ukarania przedsiębiorczych internautów.
  • Założyciel Hotmaila: Kryptowaluty “zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe” – Kryptowaluty – zdecentralizowane, generowane komputerowo, certyfikowane algorytmy, a przede wszystkim środki płatności.  Zdominowały nagłówki gazet pod koniec 2017 roku, kiedy ceny drastycznie rosły. Bitcoin osiągnął szczyt na poziomie $20 tys. w grudniu ubiegłego roku, po czym spadł poniżej $7 tys. w mniej niż dwa miesiące. Znany ze swojej sceptyczności do kryptowalut, Warren Buffett znalazł kolejnego zwolennika swoich słów. W rozmowie z Arabian Business, Sabeer Bhatia, założyciel Hotmaila podsumował ten rynek słowami „zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe”.
  • Bitcoin spada do najniższych poziomów od lutego – Bitcoin i inne główne kryptowaluty nadal spadają w środę, to najniższe poziomy od lutego 2018 roku. Kapitalizacja rynku spada wyraźnie poniżej 300 miliardów dolarów.
  • Konferencja Blockchain NeXt już 21 czerwca na PGE Narodowym – Największe światowe autorytety i dyskusje o blockchainie z przedstawicielami
    wiodących marek przeplatane prezentacjami najlepszych polskich start-upów – to elementy konferencji Blockchain NeXt, która odbędzie się 21 czerwca 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie. Na imprezę zapraszają inwestorów MC2 Solutions i NeXtrope, platynowi sponsorzy wydarzenia.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here