Naga MarketsPrezes Sberbanku, Herman Gref, w środowisku znany jest jako propagator Bitcoina oraz adwokat technologii blockchain, a prowadzona przez niego instytucja jako pierwsza z podmiotów bankowych dołączyła do międzynarodowego konsorcjum Hyperledger. Nie zmienia to jednak faktu, że Gref nie widzi szans na zastąpienie tradycyjnych pieniędzy kryptowalutami.


Kryptowaluty nie będą alternatywą dla pieniądza fiducjarnego?

Prezes Sberbanku Herman Gref rozmawiał z dziennikarzami z okazji Dni Finansowych w Astanie, euroazjatyckiej konferencji finansowej w Kazachstanie, kiedy poproszono go o komentarz odnośnie kryptowalut i ich roli jako metody płatności. “Czy widzę perspektywę globalnego użycia tokenów jako alternatywy dla pieniądza? Nie widzę i wielokrotnie to powtarzałem. Nie sądzę, aby państwo było gotowe do oddania swojej centralnej roli w emisji pieniądza na rzecz innych, zdecentralizowanych instytucji”

Chociaż uwaga ta odzwierciedla rzeczywistość dzisiejszego scentralizowanego systemu finansowego, w którym bank centralny jest jedyną instytucją emitującą walutę w danym kraju, to na świecie rośnie akceptacja kryptowalutowych form płatności. Między innymi Japonia uznała Bitcoina za pełnoprawny środek płatniczy.

Gref był głośnym krytykiem szeroko nagłaśnianego przez ostatnie lata tłumienia rynku kryptowalutowego w wykonaniu rosyjskiego rządu. Pod koniec 2016 roku wpływowy bankier wyjawił, że jest „Bitcoinerem”, który aktywnie angażuje się w handel tokenami cyfrowymi w celach inwestycyjnych.

Uwagi Grefa pojawiają się w czasie, gdy Rosja przechodzi proces legislacyjny polegający na uznawaniu walut kryptograficznych za aktywa, nie przyznając im statusu instrumentów pieniężnych niezbędnych do realizowania w pełni legalnych płatności.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

TOP10 – spokojna sesja na rynku kryptowalut

Bitcoin czwarty dzień z rzędu boryka się z krótkoterminowym oporem tuż pod pułapem $6700, co wpływa na „uśpienie” całego rynku. W tym momencie czołówka delikatnie koryguje, z silniejszymi ruchami widocznymi na tokenach Cardano oraz IOTA:

Źródło: Coinpaprika.com

Wracając do samego Bitcoina, cena konsoliduje od 2 lipca w zakresie kilkuset dolarów (z próbą jednego fałszywego wybicia). Notowania akumulują się przy górnym ograniczeniu co może sugerować ruch w przeciwnym kierunku (do dołków z 4 lipca). Wybicie dołem otwiera drogę do wcześniejszego kanału wąskiej zmienności, górą natomiast do testu $6800:

Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wygrani i przegrani czwartkowej sesji

Przed zbliżającym się wielkimi krokami weekendem, strona popytowa wyraźnie oddaje kontrolę niedźwiedziom. Zyskuje jedynie kilkanaście kryptowalut, z czego najsilniej Gas (10%), Cortex (8,37%), WINCOIN (8,09%), Mithril (8,05%), czy też NEO (7,25%). Dzisiaj zmienność jest już co prawda mniejsza, jednak w przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin NEO podchodził pod okrągły pułap 50 dolarów, test minimów z kwietnia okazał się jednak nieudany i nadal blokują one popytowy rozwój sytuacji:

Źródło: Tradingview.com

Po czerwonej stronie rynku również przeważają kryptowaluty o niskiej kapitalizacji takie jak Ethos (-27,09%), Syscoin (-18,84%), Kyber Network (-14,22%), czy też Decentraland (10,98%). Pośród nich znalazł się również Tezos, który w trakcie ostatniej doby traci prawie 20%, a w skali tygodnia ponad 50%:

Źródło: Coinpaprika.com

Osiągnięta dzisiaj cena jest najniższą notowaną od listopada zeszłego roku. Właśnie wtedy token po raz ostatni handlowany był poniżej pułapu dwóch dolarów.

Najważniejsze informacje dnia – 5 lipca 2018

Polska giełda kryptowalut sponsoruje drużynę z angielskiej Premier League

Giełda Binance zakłada fundusz rekompensat po skandalu z syscoinem

CEO Ripple stanie przed sądem

Spadek zainteresowania miningiem zmniejszy ceny kart graficznych Gigabyte

W pół roku skradziono trzykrotnie więcej kryptowalut niż w całym 2017 r.

6 milionów BTC zniknęło z rynku, czy realna wartość jest przez to wyższa?

Blockchain da Wielkiej Brytanii ponad 10 mld. dolarów oszczędności?

Wenezuela wybuduje rezydencje bezdomnym za kryptowalutę Petro

Europejski Urząd Nadzoru Bankowego opublikował raport dotyczący technologii DLT

Prezydent Uzbekistanu podpisuje dekret o integracji blockchain

Turcoin okazał się piramidą finansową

Banki biorą się ostro za cyfryzację światowego handluConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here