Naga MarketsMoneta Bitcoin na jesiennych liściachWedług zespołu analityków Investing.com, ani Bitcoin, ani pozostałe z głównych kryptowalut nie zanotują w rozpoczynającym się roku spektakularnych wzrostów, inwestorzy powinni więc zapomnieć o szansach na rozrysowanie nowych, historycznych szczytów (z ang. ATH). Ich zdaniem w momencie gdy Bitcoin wyceniany jest na $4 tysiące dolarów, a Ethereum na $150 oczekiwanie takiego nagłego oraz ostrego odwrócenia jest „nieracjonalne”.


TOP10 – Bitcoin ponad $4 tysiącami, czołówka na zielono

Chociaż Investing.com nie wierzy w ATH na Bitcoinie, ani innych z grona czołowych 10 kryptowalut w 2019 roku, to początek nowego tygodnia przynosi zielony kolor wśród głównych cyfrowych aktywów. W przeciągu ostatniej doby najsilniej zyskują NEO (8,86%), Stellar (7,18%), Cardano (5,67%), Bitcoin Cash (4,97%) oraz Bitcoin (4,71%). Ten ostatni, w niedzielę notował najsilniejszą aprecjację od dwóch tygodni, w efekcie wybijając pułap 4 tysięcy dolarów:

notowania kryptowalut 7 stycznia
Źródło: Coinpaprika.com

Według Investing.com szanse na to, że BTC wyraźnie ruszy w górę z obecnych poziomów są nikłe: „Historycznie istnieje kilka podobieństw, na które można spojrzeć dla porównania. Poprzednia bańka Bitcoina – która doprowadziła walutę cyfrową do maksimum 1200 dolarów w grudniu 2013 roku – przyniosła okres trzyletniej konsolidacji bez wyraźniejszej zmienności. Dopiero w 2017 roku Bitcoin osiągnął rekordowe poziomy, co stało się tak w obliczu znacznej zmienności”

notowania bitcoina 07 stycznia
BTC/USD D1 – Kurs Bitcoina konsoliduje w tym momencie pomiędzy poziomami 3700 i 4300 dolarów.

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – Trader21 prognozuje kryptowaluty, transakcje BTC najtańsze od trzech lat

Wiele osób za główny atut bitcoina uznaje jego z góry ograniczoną podaż. Nie da się go rozwodnić, niszcząc jego siłę nabywczą, tak jak banki centralne robią to z walutami narodowymi, którymi posługujemy się na co dzień – ale mało kto zdaje sobie sprawę, że liczba kryptowalut stanowiących alternatywę dla BTC jest nieskończona. Bitcoin co prawda jest pierwszą walutą i, póki co, najbardziej popularną, rzadko kiedy jednak pionier na danym rynku pozostawał liderem przez lata. Więcej na ten temat w artykule Tradera21 dostępnym pod linkiem.

Prowizje za transakcje Bitcoinowe spadły do najniższego poziomu od ponad trzech lat, tak wynika z informacji podawanych przez BitInfoCharts. Mediana dla wysokości opłaty za przelew z wykorzystaniem flagowej kryptowaluty wynosi obecnie jedynie 0,029 USD. Po raz ostatni prowizje były tak niskie w październiku 2015 roku. Nie oznacza to jednak, że liczba transakcji zmalała tak drastycznie, po prostu sieć stała się wydajniejsza.

W Japonii porzucono plany dopuszczenia do notowań giełdowych derywatów bazujących na kryptowalutach. Agencja Usług Finansowych (FSA) może jednak zatwierdzić fundusze ETF, które naśladują ceny krypto-aktywów.

Duża firma doradztwa finansowego McKinsey & Company uważa, że ​​istnieje niewiele dowodów na praktyczne zastosowanie technologii blockchain. Artykuł na ten temat opublikowano na stronie firmy 4 stycznia. Firma McKinsey istnieje od 1926 r., a na całym świecie zatrudnia dziś 27 000 pracowników.

Nistor Vlad Călin, założyciel rumuńskiej giełdy kryptowalut Coinflux, zostanie poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Informację podało 4 stycznia Mediafax. Călin został aresztowany wcześniej na podstawie nakazu wydanego przez USA w związku jego domniemanym zaangażowaniem w przestępczość zorganizowaną, pranie brudnych pieniędzy i oszustwa związane z giełdą kryptowalut, której jest właścicielem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here