Naga MarketsDominacja Bitcoina w łącznej wartości rynku kryptowalut zaledwie kilkanaście miesięcy temu wydawała się niepodważalna. Po raz pierwszy BTC spadł z tronu w pierwszej połowie 2017 roku, kiedy wskaźnik „dominacji” osunął się poniżej 50%, wracają następnie na stare poziomy wraz z osiągnięciem rekordowej wyceny. Trend spadkowy z 2018 roku przyczynił się do osiągnięcia rekordowo niskiego udziału w całym rynku, obecnie jednak kapitał powraca z alt coinów właśnie do Bitcoina. Chociaż nie widać tego bezpośrednio w cenie kryptowaluty.


TOP10 – czy ktoś jest w stanie zatrzymać spadki?

Gdy Bitcoin traci, dynamika spadków innych tokenów jest zazwyczaj zdeycdowanie większa. Potwierdza to między innymi ostatnia doba, w trakcie której BTC osuwa się o 4%, a konkurencyjny ETH o 19%. Praktycznie wszystkie z czołowych monet notują dwucyfrową deprecjację powodując, że w ostatnich dniach „dominacja” najstarszej kryptowaluty wystrzeliła, pokonując pułap 50%.

Źródło: Coinpaprika.com

Jeżeli chodzi o wspomniany procentowy udział Bitcoina w rynku, to w trakcie wtorkowego handlu wynosi 54%, czyli najwięcej od ośmiu miesięcy. Ostatni raz tak wysokie poziomy można było zaobserwować w połowie grudnia 2017 roku.

Źródło: Coinpaprika.com

O ile od strony technicznej sytuacja Bitcoina nie ulega dużej zmianie i nadal testuje okolice poziomu $6 tysięcy, osuwając się dzisiaj chwilowo poniżej, to w przypadku Etheru wygląda to zdecydowanie gorzej. Drugi dzień bardzo silnych spadków z rzędu powoduje, że cena znalazła się na poziomach najniższych od września zeszłego roku pokonując wsparcie 275,00, zmierzając w kierunku kolejnego istotnego poziomu horyzontalnego 220,00:

Źródło: Tradingview.com

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najważniejsze informacje dnia – 14 sierpnia 2018

Empowr coin zyskuje 133,99%, a Wincoin 13,00%. Na tym można zamknąć listę zyskujących tokenów podczas wtorkowego handlu. Czerwona ściana kilkudziesięcioprocentowych spadków nie widzi wyjątków i zabiera zyski zarówno z rynku tokenów o niskiej kapitalizacji, jak i tych z czystej czołówki. Niechlubny ranking otwierają dzisiaj: Aurora (-31.04%), Wanchain (-29,87%), ICON (-28,04), Ark (-27,95%) oraz Dropil (-27,65%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here