Naga MarketsLogo Bitcoin Cash na klawiaturze komputeraCena Bitcoin Cash (BCH) w trakcie poniedziałkowej sesji testowała okrągły poziom 200 dolarów reagując na informację CoinGeek, że „hash wars” pomiędzy głównym siłami walczącymi o dominację nad siecią zostały zakończone i cały ekosystem kryptowaluty powinien wracać do stabilizacji po listopadowym hard forku.


Notowania Bitcoin Cash pokonują $200, jednak ponownie się osuwają

W przypadku większości głównych giełd Bitcoin Cash w poniedziałek, 26 listopada, pokonywał pułap 200 dolarów, nie udało mu się jednak utrzymać sesyjnych zysków. Po godzinie 16:00, cena wynosiła ponownie około 182 dolary, czyli dokładnie tyle ile na starcie sesji. BCH podobnie jak inne duże kryptowaluty (w tym Bitcoin) zostawia za sobą jednak niedzielna spadki (które dosięgnęły 150 dolarów) i rysuje poziom wsparcia w okolicach sobotniego zamknięcia nad 170 dolarów:

wykres bchusd 26.11
Źródło: Tradingview.com

Rajd Bitcoin Cash został wsparty około 275 milionami dolarów obrotu, który pochodził głównie z giełd azjatyckich. Należy przypomnieć, że destabilizacja i problemy BCH wyniknęły z hard forka sieci kryptowaluty gdzie walkę toczyły ze sobą dwa główne obozy – BCHABC oraz BCHSV. Obecnie główne giełdy przejęły notowania BCHABC na miejsce niewydobywanych już bloków oryginalnego BCH, część z nich akceptuje jednak również BCHSV (jednak pod osobnym znacznikiem kryptowaluty). Koniec „Has Wars” został ogłoszony przez CoinGeek, jeden z największych mining pooli BCH i jednego z głównych graczy po stronie BCHSV. Tak jak przewidywali obserwatorzy, zespołowi nie udało się uzyskać dominującej mocy hashowej i w końcu przystali na całkowity podział sieci, zakończony „replay protection” w celu ochrony środków użytkowników zarówno BCHABC jak i BCHSV.

Warto zauważyć, że Bitcoin Cash SV dołączył również do zestawień głównych stron śledzących notowania cyfrowych aktywów, w tym coinpaprika.com, gdzie notowany jest jako siódma z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, zyskując 42% wartości w przeciągu ostatniej doby:

notowania kryptowalut 26.11.2018 r
Źródło: Coinpaprika.com

O podobnej aprecjacji marzyć mogą jedynie pozostałe kryptowaluty, które w przeciągu tygodnia tracą po kilkadziesiąt procent. Na początku nowego tygodnia sytuacja zdaje się jednak stabilizować, na czym korzysta między innymi Ripple zyskujący tytuł drugiej największej kryptowaluty.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – Ripple ważniejszy od Bitcoina? USDT znowu w druku

Skok wartości XRP ma miejsce w momencie, gdy główny strateg Ripple Labs twierdzi, że token firmy XRP jest używany w większym stopniu niż BTC i że technologia najstarszej kryptowaluty jest… słaba. Cory Johnson, główny strateg ds. Rynku w Ripple Labs, porównał niedawno token XRP firmy z innymi wiodącymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin (BTC) i Stellar (XLM).

Ostatnie czasy nie są rzeczywiście zbyt łaskawe dla posiadaczy Bitcoina. Wartość najpopularniejszej (ale nie tylko) notuje bowiem dość znaczą deprecjację, w skutek której kurs osunął się poniżej 3500 USD, co było najniższą wyceną od września 2017 roku. Warto też wspomnieć, że spadki te pokrywają się z ankietą portalu Comparic.pl, według której ponad 80% inwestorów czeka na dalszą deprecjację BTC. Spoglądając na notowania Bitcoina (BTC) warto zwrócić uwagę, iż w skutek trwających od drugiej połowy grudnia ub.r. spadków kurs osunął się już o ponad 82%, co jest czwartą, największą deprecjacją w historii notowań “cyfrowego złota”. Dotychczas, na kartach historii zapisały się trzy momenty, które popularnie nazwane zostały “pęknięciami bańki”.

Spadki udało się dopiero zatrzymać po kolejnym już z serii dodruków USDT, czyli głównego stablecoina, na podstawie którego wyceniane są Bitcoiny na większości giełd kryptowalutowych. O “dodruku” 50 milionów USDT poinformowała giełda Bitfinex. Podczas ostatniego impulsu spadkowego, ponad 55% transakcji BTC dokonywanych było w parze z USDT. Emisja dodatkowych 50 mln tokenów doprowadziła do wzrostu BTC powyżej 4 tys. USD, co stanowiło kilkanaście procent w ciągu zaledwie jednego dnia.

Optymizmu odnośnie sytuacji na rynku kryptowalut nie traci jednak Mike Novogratz, były partner Goldman Sachs i założyciel Galaxy Digital, powiedział, że spodziewa się, że kryptowaluty wzmocnią się w przyszłym roku. Powiedział to w wywiadzie opublikowanym przez Financial Times (FT) 23 listopada. Podczas rozmowy z dziennikarzem Novogratz powiedział, że “ten rok był wyzwaniem” dla Galaxy Digital – firmy, która ma nadzieję stać się “Goldman Sachs kryptowalut”. Przyznał, że budowanie takiego biznesu na niedźwiedzim rynku to ciężka sprawa.

W Bitcoina wierzy również jeden z amerykańskich stanów, Ohio, który stał się pierwszym stanem USA, akceptującym BTC jako formę zapłaty podatku. Informację podało 25 listopada Wall Street Journal (WSJ). Jak pisze WSJ, decyzja dotyczy na razie tylko firm, ale władze mają ponoć plany rozszerzenia przepisu na większą liczbę grup poszczególnych podatników w przyszłości. Od tego tygodnia firmy z siedzibą w Ohio będą mogły płacić wszystkie podatki w najpopularniejszej kryptowalucie. Zakłada się, że płatności są przetwarzane za pomocą usługi płatności szyfrowanych BitPay.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here