Naga MarketsRęce wytatuowane henną wzniesione do góry na tla Taj MahalPiątek, 26 października był relatywnie spokojnym dniem na rynku kryptowalut. Zmienność na wielu kryptowalutach z pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji nie przekroczyła jednego procenta, co jeszcze rok temu wydawało się abstrakcją. Tymczasem indyjski Sąd Najwyższy żąda wyjaśnień od tamtejszego rządu w sprawie oficjalnego statusu kryptowalut w jednym z najbardziej zaludnionych państw na świecie. 


W ciągu dwóch tygodni, na wniosek Sądu Najwyższego, indyjski rząd ma przygotować raport dotyczący prawnego statusu kryptowalut. To wynik dziesiątek listów i petycji kierowanych do indyjskiego Sądu Najwyższego ze strony branży.

Kontrowersyjny zakaz kryptowalut wprowadził chaos w indyjskiej branży kryptowalut. Brak jakichkolwiek konsultacji czy nawet wewnętrznych badań Banku Rezerw Indii spowodował głośne protesty reprezentantów branży. Mamy pracowników, tworzymy miejsca pracy – próbował przekonywać aresztowany za umieszczenie w Bengaluru na południ Indii kryptowalutowego bankomatu Nakul Dewan, współzałożyciel największej indyjskiej giełdy kryptowalut Unocoin. Społeczeństwo Indii wyraźnie podzieliło się w kwestii kryptowalut, które pozostają poza kontrolą rządu i banku centralnego. Wielu pamięta jednak kontrowersyjną decyzję indyjskich władz, która w ramach walki z szarą strefą postanowiła o wycofaniu banknotów o nominałach 500 oraz 1000 rupii. Decyzja ta unieważniła równocześnie nawet 86% gotówki będącej w obiegu z racji tego, że indyjskie społeczeństwo silnie bazuje na rozliczeniach z ręki do ręki.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach

Najwięksi wygrani i przegrani środowej sesji

Jak wspomniano na początku, dzisiejsza sesja nie należała do najbardziej zmiennych, czy interesujących dni na rynku kryptowalut. Dzień do udanych z pewnością zaliczą posiadacze Electroneum, które w ostatnich 24 godzinach zyskało ponad 26%. Podobne wzrosty notuje Nebula (+24,8%). Warto wspomnieć również o Revain (+17,6%) czy Veritaserum (+17,1%).

Lista kryptowalut o najwyższej stopie zwrotu w dniu 26 października 2018
źródło: CoinPaprika

Po drugiej stronie kreski znajdują się Stratis (-5,9%), Zcash (-5,2%) czy Dentacoin (-5%)

Lista kryptowalut o najniższej stopie zwrotu w dniu 26 października 2018
źródło: CoinPaprika

Saxo Bank o kryptowalutach

Przewidujemy, że w czwartym kwartale rynki wschodzące będą odgrywać coraz większą rolę w odniesieniu do wzrostu i zakresu stosowania kryptowalut. Chiny w dalszym ciągu będą dominować w globalnym sektorze wydobywczym pomimo ostatniej dywersyfikacji geograficznej krajowych firm i wzrostu zagranicznej konkurencji. Podczas kolejnej hossy spodziewamy się dalszego wykładniczego wzrostu rynku wydobywania kryptowalut. Kapitał pozyskany w ramach najbliższych IPO zapewni inwestorom istotną ekspozycję na rynek kryptowalut, a odpowiednim firmom zagwarantuje znaczne zasoby umożliwiające rozwój nowego sprzętu. Ponadto gospodarki wschodzące w najtrudniejszej sytuacji finansowej wydają się pełnić rolę kanarków w kopalni. W kontekście wzrostu niepewności i ryzyka geopolitycznego kryptowaluty mogą ponownie się umocnić, jeżeli nastąpi test światowego systemu walutowego – przekonywał analityk Saxo Bank, Jacob Pouncey w dzisiejszym artykule poświęconym prognozom na czwarty kwartał tego roku.

Najważniejsze informacje dnia – 26 października 2018

  • CBŚ przejmuje 44 mln złotych od DasCoin. Poszukuje także poszkodowanych. DasCoin w poważnych kłopotach. Śledztwo Centralnego Biura Śledczego nabrało rozpędu. Prokuratura w ramach działać operacyjnych zabezpieczyła już 44 mln zł należące do piramidy.
  • Amsterdam: Otwarto biuro dla początkujących fanów kryptowalut. The House of Nakamoto czyli Dom Nakamoto to austriacki projekt pomagający początkującym wejść do świata kryptowalut. Biuro zostało niedawno otwarte wraz z nowym sklepem w Amsterdamie. Mieszkańcy i goście jednego z najbardziej przyjaznych miast bitcoinom w Europie mogą teraz na miejscu dowiedzieć się o pieniądzach elektronicznych, zdobyć zestaw startowy z portfelem kryptowalutowym oraz mogą załadować go swoimi pierwszymi cyfrowymi monetami.
  • Ripple w III kw. podwaja przychody ze sprzedaży. Amerykańska firma technologiczna Ripple poinformowała, że ​​jej przychody ze sprzedaży tokenów XRP podwoiły się w trzecim kwartale w porównaniu z drugim kwartałem 2018 r., wynika z raportu kwartalnego spółki opublikowanego 25 października.
  • Prezes NASSCOM uważa, że kryptowaluty są nielegalne. Debjani Ghosh będąca szefową National Association of Software and Services Companies (NASSCOM) powiedziała, że z punktu widzenia stowarzyszenia kryptowaluty są w Indiach “nielegalne” i wezwał przedsiębiorstwa do przestrzegania prawa. Zauważyła ona jednak, że “nielegalny” status walut wirtualnych jest wynikiem tego, że rząd nie nadąża za szybkimi zmianami technologicznymi i innowacjami.
  • Nowe Ethereum? Na pytania dotyczące IOST odpowiada Kacper Żytkowicz. IOST to stosunkowo nowy projekt, który od niedawna zdobywa swoją pozycję na rynku kryptowalut. Proponowane przez zespół rozwiązania są jednak na tyle innowacyjne, że warto im się bliżej przyjrzeć. W rozmowie z nami szczegóły IOST przybliża nam Kacper Żytkowicz z Działu ds. Rozwoju firmy.
  • Zdaniem Banku Kanady 5% Kanadyjczyków posiada kryptowaluty. Według danych opracowanych przez Bank Kanady i Komisję Papierów Wartościowych w Ontario adopcja bitcoina oraz świadomość dotycząca kryptowalut stopniowo rośnie w Kanadzie. W 2016 roku 2,9% respondentów biorących udział w badaniu przyznało się do posiadania kryptowalut, a w 2017 roku odsetek ten sięgnął 5%.
  • RBA nie chce kryptodolara. Spadki wyceny popularnego stable-coina (kryptowaluty, której celem jest utrzymanie stabilnego poziomu) Tether spowodowały, że firma odpowiedzialna za emisję USDT podjęła decyzję o zniszczeniu 500 milionów tokenów. Być może wizja podobnych problemów i związanych z nimi kontrowersji skutecznie odstrasza Reserve Bank of Australia od prac nad cyfrową wersją australijskiego dolara.
  • Firmy finansowe uważają, że ​​banki centralne powinny emitować własne waluty cyfrowe. IBM Blockchain World Wire i Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) opublikowały w dniu wczorajszym wyniki przeprowadzonego wspólnie badania, z którego wynika, iż zdaniem większości przebadanych instytucji finansowych na świecie, banki centralne powinny opracować i następnie wyemitować cyfrowe waluty (CBDC).


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here