Naga MarketsRynek kryptowalutowy kończy tydzień w gorszych nastrojach, najpopularniejsze tokeny tracą po kilka procent, inwestorzy wydają się realizować zyski. Tymczasem gigant z Kaliforni – Google, po usunięciu aplikacji kopiących kryptowaluty z przeglądarki Chrome, decyduje się na podobny krok w sklepie Play.


Kopanie na telefonie? – Zabronione

W nowej aktualizacji polityki dla deweloperów, firma wskazała, że aplikacje które są wykorzystywane do kopania kryptowalut będą odtąd zabronione. Google zrobi jednak wyjątek dla aplikacji, z poziomu których można zdalnie zarządzać kopaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zakaz pojawił się w związku ze wzrostem liczby przypadków cryptojackingu (szyfrowanie urządzeń i żądanie okupu za odblokowanie), praktyka ta jest coraz częściej postrzegana jako bardziej lukratywny “biznes” niż oprogramowanie ransomware. W kwietniu tego roku, globalna firma zajmująca się cyber-bezpieczeństwem, Kaspersky, ujawniła, że ​​aplikacje do miningu kryptowalut zawierające kod  Coinhive były oferowane w Google Play Store pod postacią nieszkodliwych aplikacji.

Jednym z przykładów była aplikacja PlacarTV, ktora w tle wydobywała Monero, podczas tego procesu bateria szybko się wyładowywała a użytkownicy zrzucali to na karb starszego telefonu i trudno było to wyśledzić. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku rozszerzeń dla przeglądarki Google Chrome:

“Do tej pory zasady sklepu zezwalały na wydobywanie kryptowalut, pod warunkiem że użytkownik jest o tym informowany, w praktyce jednak około w 90% przypadków programiści próbowali obejść ten zakaz” – tłumaczy firma.

Google nie jest odosobnione w walce z nieuczciwymi deweloperami, w zeszłym miesiącu producent iPhone’a Apple zakazał aplikacji, które kopiują kryptowaluty na urządzeniu. Ponadto Apple zabroniło twórcom aplikacji oferowania reklam firm zewnętrznych, które kopiują kryptowaluty.

Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z polską giełdą BitBay oferującą darmowe konta do handlu na cyfrowych walutach. Zapoznaj się z ofertą BitBay i już teraz rozpocznij handel na kryptowalutach.

TOP 10

Najpopularniejsza “dziesiątka” dziś solidarnie traci, najwięcej bo aż 6,5% zniżkuje Cardano oraz Stellar blisko 5%. Relatywnie mniejszym spadkiem może popisać się czołowa trójka czyli Bitcoin, Ethereum oraz XRP. Ostatnie miejsce nadal okupuje Tether.

Źródło: coinmarketcap

W przypadku najmocniej zyskujących, tydzień dobrze kończy Vechain z 5-procentowym wzrostem oraz Bitcoin Gold 4% na plusie. Po drugiej stronie tabeli największym spadkowiczem jest Bitcoin Private -11%, Holo -10% a także Decetraland -9%.

W krótkim terminie Bitcoin koryguje wzrosty, powstałe po wybiciu z bazy 7600-7300 dolarów. Obecnie korekta przyjmuje formę flagi z lekkim naruszeniem dolnego ograniczenia, jednak piątkowym popołudniem widać chęć powalczenia o nowe maksima trendu i kurs wychodzi już powyżej 8000 dolarów. Weekend może zatem przebiegać w całkiem dobrych nastrojach.

TradingView BTCUSD, H1


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Najważniejsze informacje dnia – 27 lipca 2018Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Międzynarodowy handel zmierza w dobrym kierunku
Następny artykułBlok po 22 – 27 lipca 2018: NZD/USD, CHF/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here